Проблем с конкретен сайт за торенти

Въпроси, проблеми, ревюта и настройки свързани с Интернет и мрежи под Windows, Linux, Mac OS; сайтове и услугите им, електронна поща и др.
Отговори
niyon

Проблем с конкретен сайт за торенти

Мнение от niyon » 24 окт 2016 20:50

дано не съм объркал мястото. трябва ми съвет за торент сайта .................
От няколко месеца когато се опитам да вляза в сайта с този адрес ми се отваря някакъв сайт за безплатни обяви .............
Опитал съм поне 100 пъти но резултата е същия. Дали това е някакъв вирус и как мога да оправя работата. Опитах от два лаптопа под уиндоус 10, един МАС и еди айфон и резултата е същия. Ако има значение - през уай-фай и доставчик близу. Надявам се някой да помогне.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Re: Проблем с конкретен сайт за торенти

Мнение от teou » 24 окт 2016 21:21

Сайта се отваря (от бг ип адрес пробвах, но не е близу).

Или е вирусоляк, или проблем с DNS. Може и да е стар проблем с днс при теб или пък на самия сайт и да останало кеширано. За мак не знам, андроид кешира доста. За Уиндоус навремето командата за чистене на кеша беше ipconfig /flushdns.

Друго което можеш да направиш е да вземеш ифона, да се включиш другаде към друга мрежа, или дори само да спреш вифито за да взима от мобилната мрежа нет, да го рестартираш и да пробваш.

Като се има предвид, че ти го прави на всички устройства вкъщи, слабо вероятно ми се вижда да е зараза навсякъде едновременно. По-скоро е самия доставчик, или модема. Започни с рестарт на кабелния модем.

Можеш да смениш и днс-ите на 8.8.8.8 и да пробваш като изчистиш кеша, поне на Уиндоуса.

На първо четене тези 5-6 идеи ми хрумват, според мен все нещо от тия неща ще оправи проблема, ако е при теб и не е вирус, и не е и нещо от близу.

niyon

Мнение от niyon » 24 окт 2016 22:35

Наистина като спрях вифито и влязох през доставчика всичко беше наред. Явно проблема е във вифи рутера или в близу. Кабелния модем съм го рестартирал по други причини но нищо не се промени. За съжаление не знам как се чисти кеша на уиндоса /не съм много на ти с компютрите, само ползвам/. За днс пък съвсем не разбирам. Това на рурера ли е? Все пак благодаря за обясненията.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Мнение от teou » 25 окт 2016 10:06

Горе съм ти написал командата, която да напишеш в командния ред за Уин. Предполагам и един пълен рестарт ще го оправи.

Ако имаш собствен рутер зад модема на близу, рестартирай и него.

Можеш също така, на собствения ти рутер в менюто за Internet/WAN настройки да зададеш DNS 8.8.8.8 и да прескочиш днс-а на Близу изцяло.

niyon

Мнение от niyon » 25 окт 2016 11:04

Благодаря!

Отговори