Ad guard dns, някой ползва ли го?

Въпроси, проблеми, ревюта и настройки свързани с Интернет и мрежи под Windows, Linux, Mac OS; сайтове и услугите им, електронна поща и др.
Отговори
retro
Старши потребител

Ad guard dns, някой ползва ли го?

Мнение от retro » 04 юни 2019 00:21

Чудно ми е до колко може да се доверим на DNS, който безплатно ще ни блокира рекламите. Дали според вас ще е безопасно да си пренасочим заявките към него и колко бързо ще се справя с тях?

Потребителски аватар
intel
Глобален модератор

Re: Ad guard dns, някой ползва ли го?

Мнение от intel » 07 юни 2019 07:32

По-скоро бих ползвал Pi-Hole във виртуална машина или RPi.

Потребителски аватар
error_404
Глобален модератор

Мнение от error_404 » 10 юни 2019 12:21

Аз лично в експериментални условия ползвам Firewalla - https://firewalla.com/
(разбирай закупени с лични по 3 броя от всеки от двата модела и дадени на клиенти за проба по 3 месеца до 20.06.2019 и ще споделя мненията на клиентите)
Засега отзивите са повече от добри в сравнение с по тромавият и не толкова функционален PiHole.
4-ма души вече са ми ги заплатили на 100% за да си останат с тях след пробата, както сме се разбрал, което мисля е показателно!
За съжаление нямам времето да ги тествам повече, както имах и направих с pfSense SG-1000, които ползвам за IMPMI/KVM порт периметрална защита извън основните Fortigate и CISCO-та
Приложението и настройките са изключително лесни и интуитивни към крайният потребител!
Хардуера е ARM разбира се и на базата / основата на NanoPi - http://nanopi.io/index.html

Заявките за блокиране на рекламата и други на DNS ниво мисля е много разумно и мъдро решение, но за съжаление е трудно да се имплементира сред "всезнаещи" и "мъдри" кадри в нашият сектор :twisted:

:geek: :mrgreen:
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Мнение от teou » 10 юни 2019 16:05

retro написа:
04 юни 2019 00:21
Чудно ми е до колко може да се доверим на DNS, който безплатно ще ни блокира рекламите. Дали според вас ще е безопасно да си пренасочим заявките към него и колко бързо ще се справя с тях?
За бързина може да тестваш, имаше някъде тука тема по въпроса с инструменти. Иначе едва ли ще е много опасно - останалите публични алтернативи - опенднс, Гугъл и клаудфлеър и те си събират статистика и логват посетените сайтове...но повече от това не могат да направят. Знаят къде си бил, но не и какво си правил. Което пак е доста де.

retro
Старши потребител

Мнение от retro » 16 юни 2019 00:22

Все пак като съм дал данни на един, не значи, че трябва да ги давам и на друг. Още повече adguard са базирани в Русия и май правят DPI на заявките. Може и да съм параноичен ама руснаците не са оставили впечатление на хора зачитащи особено права. Pihole е идея обаче ако искаш да го ползваш и на телефона си извън къщи трябва да го направиш видим или да си пускаш VPN, което е приложимо, но не знам до колко би било удобно.

Отговори