Интернет доставчици - предимства, недостатъци

Въпроси, проблеми, ревюта и настройки свързани с Интернет и мрежи под Windows, Linux, Mac OS; сайтове и услугите им, електронна поща и др.
evgeniha
Старши потребител

Интернет доставчици - предимства, недостатъци

Мнение от evgeniha »

Здравейте съфорумници!
От доста време мисля да започна една тема, в която да можем да обсъдим кой интернет доставчик е добър, и кой не.

Нека всеки който желае да попълни шаблона и след него да напише няколко думи за своят интернет доставчик дали е доволен и защо, или защо не е доволен.

Ще добавя всеки доставчик, който бъде написан в темата, и ще помоля всеки да избере между 1 и 5, като оценка за своят доставчик, като 5 е най-добрият вариант, за да мога да обновявам този пост и да се води статистика.

Доставчици - Обща оценка -> (брой клиенти попълнили анкетата)
  • Mtel - 4 ->(4)
  • Vivacom - 3 ->(1)
  • Blizoo - 3 ->(1)
  • Maxtelecom - 3 ->(1)
  • Bulsatcom - 4 ->(1)
На база от 6 ревюта.

Шаблон

Код за потвърждение: Избери целия код

[b][size=120]Доставчик - Оценка: [/size][/b]
[list]
[b]Главна информация:[/b]
[*]Uptime - (пада ли често интернета, колко време в месеца имате прекъсвания)
[*]Град - (в кой град ползвате услугите на фирмата)
[*]Технология - (EPON, GPON, LAN)
[*]Скорост, за която плащате - (Download Int/Bg, Upload Int/Bg)
[*]Скорост, която получавате - (Download Int/Bg, Upload Int/Bg) - покажете с някакъв метър на скоростта по пожелание.
[*]Цена - (Колко плащате)
[b]Support:[/b]
[*] Телефон - (вдигат ли телефона, или слушате "приятна" музика)
[*] Форум - (има ли форум, в който да Ви помага някой от support-a)
[b]Допълнително[/b]
[*]Допълнително - (запишете тук, всичко което искате да допълните...)[/list]

Моят отговор:

Mtel - Megalan - Spnet - Оценка: 4
  • Главна информация:
  • Uptime - (На месец интернета пада до 3 пъти средно)
  • Град - (Град Варна)
  • Технология - (LAN)
  • Скорост, за която плащате - (Download Int - 50 Mbps /Bg - 50Mbps, Upload Int - 25Mbps /Bg - 50Mbps)
  • Скорост, която получавате - (Download Int/Bg, Upload Int/Bg) -
    Изображение - Изображение
  • Цена - (35 лева)
    Support:
  • Телефон - (Чака се, но като цяло бързо вдигат телефона)
  • Форум - (Има форум поне за сега, но като гледам скоро може и да няма)
    Допълнително
  • Допълнително - Аз съм доволен, след сливането на 3-те фирми имаше доста проблеми, в момента има някои работи които ми харесват смс известяването за оправен проблем, от към download почти винаги си тегля с максимална скорост, не ми харесва това че орязаха ъплоад скоростта на новите им оферти и че цените им са високи има други доставчици които предлагат за по-малко пари, чести прекъсвания на интернационалният интернет и проблем с днс-ите последно време. Последното, което ще кажа е, че ми харесва това, че дават 1,2,5 ип адреса зависимост от плана за който сте се записали.
Последно промяна от evgeniha на 19 Мар 2014 22:02, променено общо 5 пъти.

mwebber

Re: Интернет доставчици - предимства, недостатъци

Мнение от mwebber »

Доставчик Vivacom - Оценка: 3
  • Главна информация:
  • Uptime - Стабилен като цяло , но като дойдат празниците няма нет и не дигат телефона.
  • Град - Варна
  • Технология - ADSL
  • Скорост, за която плащате - (Download Int - 10 Mbps /Bg - 15 Mbps, Upload Int - 1Mbps /Bg - 1Mbps)
  • Скорост, която получавате - (Download Int/Bg, Upload Int/Bg)
    Изображение Изображение
  • Цена - 23лв
    Support:
  • Телефон - вдигат телефона(само не и по празниците) и те молят да чакаш по 5 мин с приятна музичка
  • Форум - Нямат форум, но имат телефони :D (21 век все пак)
    Допълнително
  • Допълнително - Модемите им са под всяка критика - Прегряват, рестартират се, може да си изпечеш яйца на тях безплатно... Latency-то към отдалечени места е прекалено голям и почти не може да се сърфира,стриймва,играе онлайн.
    Единственото предимство според мен е че не се налага да се прекарват допълнителни кабели и устройства - всичко по медната тел на телефона :D

Аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Поздравления на Евгени за хубавата тема, добре дошъл и на новия ни участник във форума!

Ето информация и от мен:

Мтел (Бивш Мегалан)- Оценка: 4
  • Главна информация:
  • Uptime - за 2013-та 1 целодневно прекъсване + 1 за 3-4 часа и се чудя дали имаше 3-то, още по-кратко
  • Град - София, Красно село
  • Технология - LAN
  • Скорост, за която плащате - (Download Int/Bg 50, Upload Int/Bg 7/33)
  • Скорост, която получавате - (Download Int/Bg 45-50, Upload Int/Bg 6-7/20-30), през деня екстра само БГ даун + 5-10-15 мегабита
  • Цена - с 12 м договор 23 лв.
    Support:
  • Телефон - вдига се
  • Форум - както е казал Евгени, на умирачка е - почнаха да трият неудобни мнения, освен това с убиването на бранда това нещо няма как да остане като "Мегаланско", а да стане Мтел-ско е абсурдно
    Допълнително
  • Допълнително - цени над средното, без договор - безобразни, скорости под средното, доста малък ъплоуд международен, което вероятно ще е причина накрая да ги сменя. Отлично качество (както казах при високи цени и ниски скорости това е единствената причина да съм на тях все още).
=================================================================================

Близу- Оценка: 3
  • Главна информация:
  • Uptime - ползвах ги месец (толкова живях на адреса с такъв нет) - не е падал
  • Град - София, Борово
  • Технология - CATV - DOCSIS 3
  • Скорост, за която плащате - (Download Int/Bg 50, Upload Int/Bg - 4)
  • Скорост, която получавате - (Download Int/Bg, Upload Int/Bg) - получава се на 100% скоростта.
  • Цена - пакет с телевизия. Да се прекара самостоятелно е безумие.
    Support:
  • Телефон - понякога вдигат, като падне голям квартал - не. понякога вършат работа, понякога не. Звънял съм само за ТВ проблеми и общо взето откъм поддръжка са си идиоти тип БТК. Докато работи - добре, спре ли, палете свещичка...
  • Форум - има. От около година не са го почиствали, преди го зачистваха на месец-два. Тотално безполезен - вътре само оплаквания и заучени отговори, по-често изобщо няма отговори. Долу-горе като при мтел, но още по-зле.
    Допълнително
  • Допълнително - пинг до дир.бг - 30 мс (на Мтел - 2), до чужбина - 300. Съответно не е за геймъри. Ъплоуда, дори и БГ, е само 4 мегабита, на всички тарифи, съответно не е и за торентаджии. Става за хора, търсещи евтиния, искащи да не им спира и общо взето само браузващи.

Аватар
bojoviki
Старши потребител

Мнение от bojoviki »

Spnet/Mtel:4
  • Главна информация:
  • Uptime - (почти няма прекъсвания,рядко пада нета,оправят го до 24 часа)
  • Град - (Варна)
  • Технология - (LAN)
  • Скорост, за която плащате - (Download 50Мбпс Int/Bg,Upload Int -7Mбпс /Bg -33Мбпс)
  • Скорост, която получавате - (-II-,-II-) - покажете с някакъв метър на скоростта по пожелание.
    Изображение Изображение
  • Цена - (19,90)
    Support:
  • Телефон - (вдигат ли телефона-рядко, или слушате "приятна" музика-често)
  • Форум - (има ли форум-има, в който да Ви помага някой от support-a-бавно отговарят)
    Допълнително
  • Допълнително - (запишете тук, всичко което искате да допълните...-все още са на пробен период)

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Сега се сетих, че мога да добавя и Махтелеком / Maxtelecom

Maxtelecom - Оценка: 3
  • Главна информация:
  • Uptime - ползвах ги 3 месеца в старата ми вече работа (не в спнет, другаде - 2013 год). Втория и третия месец 1 до 3 пъти седмично прекъсвания по 1-2 часа. Според мен нормално не е така, а просто есента на 2013 съм уцелил момент, в който правят "профилактики", т.е. строят LTE мрежа, но понеже базовите станции като кули, захранване и т.н. остават същите, вероятно се е налагало спиране на тока на клетката при монтажа на новите предаватели.
  • Град - София, Стрелбище
  • Технология - Wimax новата мобилна ревизия. Вероятно технологията ще я има поне още година две в преходния период към LTE
  • Скорост, за която плащате - (Download Int/Bg 8 мбпс, Upload Int/Bg 0.5 мбпс)
  • Скорост, която получавате - Имаше един период, в който скоростите бяха точно на половина. В един друг период - двойно на това, което плащах. С две думи, когато админа не е пиян, скоростта се постига, иначе може да имате "бонус" със знак + или -.
  • Цена - 20 лв/месец
    Support:
  • Телефон - не се е налагало да звъня. По имейла като цяло са неадекватни (питал съм за покрития и устройства).
  • Форум - не.
    Допълнително
  • Допълнително - пинга играе доста. Всъщност е по-висок от този на мобилните оператори - нещо като 150 мс до БГ е, 300 до чужбина. За игри не става, но за Скайп все пак издържа без накъсвания. Голям минус е това, че решиха да си наакат услугите по подобие на мобилните оператори, като наскоро ги ограничиха по трафик и махнаха публичните (реалните) ип адреси, което бяха две предимства пред мобилните оператори. Все пак за брауз и поща, че и скайп става, съотношението мегабайти/цена е малко по-добро от това при мобилните оператори, но пък и покритието е малко. Така да се каже, това е един мобилен интернет, който не е особено мобилен. И дума не може да става да конкурира фиксираните доставчици, както ни убеждаваха в началото, че ще бъде.

Все пак мнението ми е базирано на досегашната им Wimax мрежа - през 2014 предстои да видим с какво качество и какви оферти ще стартира LTE мрежата

Аватар
ivaylon
Глобален модератор

Мнение от ivaylon »

За мен се превърна в стандарт, доставчика на интернет услуга да предлага оптика до крайния клиент. Passive optical network има множество предимства:
-) връзката ONU/ONT <-> OLT е p2p, т.е. ваш трафик не ходи до други потребители на вашия сплитер и обратното. Така се избягват доста от проблемите в Active Ethernet (освен захранването там си има едни детски болести, които трудно се лекуват).
-) независимо от захранването в района ви, услугата ще продължи да работи, ако сте се снабдили с един UPS, т.е. като цяло услугата е непрекъсваема във времето.
-) в порядък по-малкото проблеми от вида на пренос, проблеми по устройства на доставчика.
-) възможността да се получат повече от една услуга, без необходимостта от междинни клиентски устройства (например VoIP; вече съвеременните ONT/ONU-та имат вграден SIP клиент).

СПНЕТ: 8/10
  • Главна информация:
  • Uptime - съвсем малко проблеми с нета; като цяло почти непрекъсваема услуга.
  • Град - София.
  • Технология - GPON.
  • Скорост, за която плащате - (50/50, 33/7) MBit/s.
  • Скорост, която получавате - близка до обявеното; не изполвам традиционните флаш програми за измерване на скорост.
  • Цена - 19.90 лв.
    Support:
  • Телефон - вече труден контакт със съпорта, по време на проблем няма свързване.
  • Форум - има форум, там има съпорт. Има обаче практики на фирмата, които обезмислят понякога комуникацията със съпорта. Самият съпорт е доста добър.
    Допълнително
  • Проблеми с плащането - това до скоро не се случваше. Все по-често има описания на извършени плащания, съотв. проблем в системата и услугата е спряна, както и проблеми със стойността на услугата (това пък е някакъв абсурд, който само МТЕЛ на нашия пазар е правил).
Булсат: 8/10
  • Главна информация:
  • Uptime - почти не прекъсва.
  • Град - София.
  • Технология - EPON.
  • Скорост, за която плащате - (100/100, 100/100) MBit/s.
  • Скорост, която получавате - на download го докарва; upload не ми е трябвал почти до момента; трансфер в skype показва близки до обявените скорости (за bg канала).
  • Цена - 13.00 лв.
    Support:
  • Телефон - вдигат го, има известно изчакване.
  • Форум - има форум, но не ми се е налагало да го ползвам (услугата по оптиката е твърде добра).
    Допълнително
  • Булсат има интернет достъп и с меден кабел. Пробвал съм го, в различните части на София е с променливо качество (това подкрепя и мнението ми като цяло за Active Ethernet реализацията в БГ).
  • Булсат имат VoIP услуга, която за сега не съм ползвал, но планирам да ползвам. Очаква се да има и цифрова ТВ по кабел (все още няма такава). Ползвам ТВ услуга със сателитна чиния. От качеството съм доволен (приемливо е на повечето канали, които гледам). Ценово съм много доволен - може би най-ниските цени на пазара.

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Разглезил си се :) Оптиката не е въпрос на избор, а на това къде живееш. При мен не оптика до клиента, ами и до блока и входа даже няма, с изкл. на БТК.

worldnfs

Мнение от worldnfs »

БТК-Виваком - съпорта им не е на ниво, меко казано. Това е информация придобита от преки впечатления в края на миналата година. Тогава разчитаха на външна фирма. Уж от тази година вече поддръжката би трябвало да се води към БТК, но ме съмнява, че ще има реална промяна. Имайте едно на ум, преди да се обвържете с договор към тях.

Аватар
ivaylon
Глобален модератор

Мнение от ivaylon »

Като пример за практики, които обезмислят комуникацията със съпорта на МТЕЛ за фиксирани услуги: във форума има запитване за VoIP услуга и вече 2-ри ден няма кой да отговори.

Аватар
ivaylon
Глобален модератор

Мнение от ivaylon »

Много съм доволен, че в район, който беше 98% мегалански и имаше само още един умрял доставчик, дето за нищо не ставаше, вече има достатъчно алтернативен избор, както посочих по-горе при това само с оптики. Другото, което поражда задоволство в мен е, че сблъсъка мегалански active ethernet vs спектърски pon, спектърския направо отвя мегаланския. Нещо повече: макар спнет вече да не съществува, системата, осигуряваща услугата е само и единствено спектърска, като мтел и мегалан са прости търговци във веригата (докато не почупят provisioning-a; мегалан изгражда преноса за gpon-a).

Аватар
pakostnika
Старши потребител

Мнение от pakostnika »

http://technews.bg/article-69421.html#.UzBA16iSw8l

Тъкмо да се зарадвам и прочетох до края, че е само за абонати с 2 годишен договор и разни дрги мобилни услуги.
fred написа:Моят опит показва, че опитите нещо което работи добре да почне да се пипа уж за да се направи още по-добре накрая завършват плачевно. Така че не бързай с усмивките.

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Настояща мобилна услуга на договор или нов 2 !! годишен договор. Айде бегайте у лево Ментела, ако това е програмата за лоялност мерсим.

Аватар
error_404
Глобален модератор

Мнение от error_404 »

// OffTopic/OnTopic

Понеже темата е изключително добра и полезна, то се разрових из архивите и в приложеният *.XLS файл прилагам едно изследване от 2010 година, което е отчасти актуално и в наши дни.
Тогава все още се развивах с идеята за обществото и ....., но така и не намерих списание, което да я публикува, пък във форума на СпектърНЕТ някак си не беше удачно, а другите форуми, които посещавам и/или членувам по една или друга причина нямаше идея за такава тема, така че темата си остана в съров и незавършен вид, но сега с тази тема на @ evgeniha може да й се види края :twisted:

Уточнявам, че запитванията и тестовете са правени на базареална свързаност към съответните доставчици, но за някои от тях така и не успях да се свържа и/или получа адекватен отговор и съм посочил само офертата, която са ми предоставили.
Тъй като темата беше в процес на разработка едно време, то смятам, че може да е от полза по отношение на сегмента към, който беше ориентирана, а именно SOHO (домашен интернет на макс и малък/среден бизнес)
Още веднъж искам да уточня, че съответното изследване е направено през 2010 година и обхваща тогава съществуващите доставчици, тарифни планове, предлагани скорости и услуги. Възможно е да има доста несъответстия и неточности!
До всички ISP_та участвали в тестовете бяха пуснати официално запитвания и много от тях бяха изключително любезни и подробни и предоставиха и трасе за едномесечни тестове, които отново са посочени по-долу как са провеждани!
Не съм оформял класация, просто подготвях тази тема за списване в списание и сега прецених, че е хубаво да я публиикувам тук!
Цел: Осигуряване на интернет свързаност за малки и средни фирми
Ценови диапазон: до 60.00 лв. на точка за достъп
Под внимание се взема необвързващ договор, покритие, максималната тарифа от тарифният план на доставчика и скорост предлагана от съответният доставчик на база месечен абонамент!
Тестовете са на база гр. София
Критерии за отсъждане са:
Цена, Скорост, Качество, Техническа поддръжка, Време за реакция, Информация от Уебсайт
Екстри: Телефония, Хостинг, Рутер, Пощенски сървър, Телевизия, СОТ и др.

Реалната скорост за анализ е съответната разделена на 8 за да се получи в Килобайти/Мегабайти в секунда!
Пр. 100 Mb/s = 12.5 MB/s

Всяка една услуга въз основа на технологията си има своите теоритично достижими скорости:

DialUp - 56 Kbit/s Download | 33.6 Kbit/s Upload
CATV Docsis 3.0 - 152/304 Mbit/s Download | 108 Mbit/s Upload (depend on channel config)
aDSL - 24 Mb/s Download | 3.5 Mbit/s Upload
LAN - 100/1000 Mbit/s Download | 100/1000 Mbit/s Upload
WiFi G - 54 Mbit/s Download | 54 Mbit Upload MIMO* x2
WiFi N - 108 Mbit/s Download | 108 Mbit/s Upload MIMO* x2
(MIMO - Multiple-Input and Multiple-Output)
2G (GPRS/EDGE/HSCSD) - Variable
3G (UMTS/HSDPA/HSUPA/HSPA+) - Variable
WiMAX - 144 Mbit/s Download | 35 Mbit/s Upload
Fiber - Unlimited (технологично най усъвършенстваната и неподлежаща на външни влияния технология)

По същество ще разгледаме САМО LAN доставчиците, като останалите доставчици и технологии са дадени само за насочване.
Избрана е най високата тарифа в ценовият сегмент, който разглеждаме или тази, която доставчика дава за ползване от фирми!
Цените НЕ включват крайните устройства за предоставяне на услугата!
Някои оператори изискват такса включване. За повече подробности се обърнете към съответният оператор!
Техническата поддръжка е въз основа на време за приемане на обаждане при проблем и разрешаването на същият в почивни и празнични дни, както и отреагирането при възникнала ситуация на техническите екипи.
Повечето доставчици предлагат алтернативни начини на плащане на месечните абонаментни планове, както и отстъпки при предплащане на определен период - за повече информация се обърнете към съответният доставчик.
Обикновено начините на плащане са: по банков път, в брой на каса, инкасатор, Easypay, ePay, eBG
Много доставчици са изключени от списъка, тъй като не покриват големи региони от града и/или определени критерии.
Типове кабели използвани за СКС от доставчиците
Screened Foiled Twisted Pair (S/FTP)
Foiled twisted pair (FTP)
Unshielded twisted pair (UTP)
Някои доставчици предлагат прав и обратен resolve.

ISP SMB Segment
55.00 BGN
Technology: DialUp ADSL nDSL Cable 3G WiFi LAN PPPoE Fiber
Speed: 10 Mbps | 1.25 MB/s
Minimum Guaranteed UP/DOWN
Router
IP Address
Port Filter
Session Filter
Mail Filter
TTL Limit
Support
Coverage
VPN
Web Site
Payment

Alternate: Phone, TV

1. E-Card И кард DialUp
2. Blizoo (CableTel & Evrokom Cable) Близу Cable
3. Vivacom (BTK) Виваком - ADSL, WiFi, DialUp
4. Globul Глобул - 3G [Net1]
5. M-Tel (Mobiltel) М-Тел - 3G [Max Telecom]
6. Max Telecom Макс Телеком Wimax
7. Trans Telecom (1One, 4ever) Транс Телеком Wimax
8. Nexcom Некском Wimax nDSL
9. Кериър БГ Atlatis BG Wimax
10. Megalan Мегалан LAN info@megalan.bg
11. SpectrumNET (Orbitel) Спектър Нет LAN PPPoE Fiber (PON) info@spnet.net
12. Net1 Нет едно LAN Fiber info@net1.bg
13. TrafficNET (Net-X) Трафик Нет LAN Fiber office@tbc.bg
14. ComNET Комнет LAN PPPoE admin@comnet.bg
15. SpeedyNet Спиди Нет LAN strahil_ivanov@speedy-net.bg
16. Online Direct Онлайн Директ LAN trading@onlinedirect.bg
17. BGMreja БГ Мрежа LAN support@bgmreja.com
18. CellNET Селнет LAN office@bgcell.net
19. SelliNET Селинет LAN info@sellinet.net
20. NadejdaNET Надежда Нет LAN lan@nadejda.net
21. Net is Sat Нетиссат LAN hdo@netissat.bg contacts@netissat.bg
22. PowerNET Пауър Нет LAN info@powernet.bg
23. PlayTime Плей тайм LAN office@playtime.bg

ТЕСТ на международна свързаност
http://www.uk.kernel.org/sites/ftp.kern ... 5.4.tar.gz Великобритания
http://www.de.kernel.org/pub/linux/kern ... 5.4.tar.gz Германия
http://www.fr.kernel.org/pub/linux/kern ... 5.4.tar.gz Франция
http://www.at.kernel.org/pub/linux/kern ... 5.4.tar.gz Австрия
http://www.us.kernel.org/pub/linux/kern ... 5.4.tar.gz САЩ
http://www.jp.kernel.org/pub/linux/kern ... 5.4.tar.gz Япония
http://www.in.kernel.org/pub/linux/kern ... 5.4.tar.gz Индия

ТЕСТ на Българска свързаност
http://bbgra.spnet.net/test.iso
http://slackware.bgbits.com/slackware/s ... ll-dvd.iso
Поздрави на всички и се извинявам ако по някакъв начин съм разводнил темата!
Прикачени файлове
ISP.zip
ISP test SOHO in Bulgaria
(3.69 KiB) Свалено 371 пъти
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

/offtopic/ontopic:
На човек може да му се доплаче, като гледа тая таблица. В БГ с едно нещо бяхме по-напред от белите страни и него насрахме - сега половината от доставчиците в тоя списък липсват, а на другата половина офертите са два пъти по-зле...

Но мерси, интересно е да се види такова сравнение. Било си е баш за компютърно списание в помощ на информирания избор на админа/собственика на малката фирма.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred »

Да ви се похваля, NET1 ми предлагат 6 месеца предплатен Интернет 45Mbps за 59 лв. Това 10лв на месец за 45 Mbps напълно симетричен канал доста съблазнително звучи. След като минат тези 6 месеца минаваш на която тарифа искаш или пак предплащаш за 6 месеца. Който се интересува да попита, при нас едно момче пред метрото раздава брошурки. Каза, че уж можеш така да продължаваш всеки 6 месеца колкото искаш но мен нещо ме съмнява, кой знае кога ще кажат "промоцията свърши минаваме на редовната тарифа". Все пак на брошурката пише "безсрочен договор" което би трябвало да означава, че наистина можеш да го подновяваш при същите условия на всеки 6 месеца. Но от друга страна знаем че всеки договор може да се прекратява с предизвестие.

На мен точно след седмица ми свършва годишният договор с промоцията от 6 евтини месеца към Мтел. Ще ги поогледам дали нямат отново нещо подобно но както им гледам сайта вече не предлагат промоции. Нищо чудно, то беше за зарибяване на нови клиенти. Може и да остана още 1-2 месеца паралелно на 2 доставчика, 10 лв на месец допълнително за Интернет мога да ги преглътна. Разглезих се с този ПОН, когато беше градушката тока изгасна а аз си продължавам с Интернет на UPS все едно нищо няма. Със суич в мазето този номер няма да стане.

Така че давайте мнение за NET1, имате ли наблюдения или чували ли сте мнения за тях. Защото 45 Mbps добре звучи но като се накачат маймунките на клона може да се окаже, че ще ги виждам само в малките нощни часове. Не че толкова ми трябват но неприятно е да се влачи.
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Публикувай отговор