[root] WiFi Tethering over VPN - AndroidOS

Публикувай отговор
Аватар
error_404
Глобален модератор

[root] WiFi Tethering over VPN - AndroidOS

Мнение от error_404 »

Всички познати смартфони/таблети и изобщо Android устройствата има възможност да ползвате WiFi Tethering (HotSpot) и да си споделяте връзката зад устройството ползвайки GSM/GPRS/3G/LTE, като източкин за Интернет (вашият мобилен оператор).
Ако обаче имате VPN и желаете да прерутирате трафика от WiFI HotSpot през VPN тунела, то е невъзможно и устройствата закачили се зад Вашето споделящо връзка устройство в общи линии не получават интернет!
Как да решим казуса лесно и елегантно?!

Приемам за даденост, че сте ROOT-нали телефона си и че знаете кой интерфейс кой е ;)

Отваряте SU терминал във вашето споделящо интернет устройство и въвеждате:

Код за потвърждение: Избери целия код

iptables -t filter -F FORWARD
iptables -t nat -F POSTROUTING
iptables -t filter -I FORWARD -j ACCEPT
iptables -t nat -I POSTROUTING -j MASQUERADE
ip rule add from 192.168.43.0/24 lookup 61
ip route add default dev tun0 scope link table 61
ip route add 192.168.43.0/24 dev wlan0 scope link table 61
ip route add broadcast 255.255.255.255 dev wlan0 scope link table 61
tun0 - е интерфейса, ако ползвате OpenVPN/DroidVPN, а аз съм класик, така, че който ползва класическият VPN вграден в AndroidOS да подмени tun0 с ppp0 в посочените команди!
wlan0 е интерфейса, който е на безжичната карта даваща интернет, в случая е по подразбиране, но може да е wlan1 ако имате и външна карта и тя служи за споделяне на връзката!
Ако сте направили USB Tethering към компютъра, то в предпоследната команда заменете wlan0 с usb0

Начина за свързване и споделяне е следният:
VPN PPTP или L2TP/IPSec (препоръчително) -> изчаквате около 10 секунди след успешно свързване към VPN-а
После активирате WiFI Thethering режима и го подсигурявате и след около минута да се стабилизира връзката се закачате с клиентско устройство!
Устройствата закачени зад WiFi Tethering споделящото устройство излизат успешно вече и трафика се рутира през VPN тунела!

Дерзайте!
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881
Публикувай отговор