Относно Huawei E5330

Въпроси, проблеми, ревюта, избор и настройки свързани с рутери
Публикувай отговор
GKundev

Относно Huawei E5330

Мнение от GKundev »

Здравейте на всички. Нов съм във форума и намерих интересни истории та реших и аз да попитам нещичко. Имам сим карта на английския оператор 3 с която имам в почти цяла Европа нет, но на телефона. Когато се опитам да share-на нета на лаптопа и по някакъв начин разбира че влизам от Уиндоус, блокира ме и докато не си рестартирам телефона не се оправя. Купих си едно модемче Huawei E5330 с идеята да го излъжа, но като поставя картата и се конектна ми казва че картата не е поставена в телефон и не тръгва. :banging: Та въпроса ми е: Има ли някой който има някаква идея какво мога да направя или пък още по добре ако някой го е правил моля нека си остави координати тук аз ще го потърся. А за всеки случай ако някой реши това ми е телефона 0899 880 661 Георги. Благодаря предварително

Аватар
intel
Глобален модератор

Re: Относно Huawei E5330

Мнение от intel »

Пробвай да вземеш MAC адреса на телефона ти и да го ползваш в Huawei модема. Другия вариант е да сменяш IMEI-а на модема, но е по-трудно, а и не е много законно.
Като се замисля - ти щом през телефона ти е засичало windows-a, значи правят някаква проверка на трафика.
Пробвай да си смениш User Agent-a на браузъра, за да видиш дали така няма да го излъжеш.
До колкото знам, телефоните правят NAT, a не bridge-ват останалите безжични устройства.

GKundev

Мнение от GKundev »

Благодаря ти за информацията. Не съм от най-добрите в хакерствуването но ще пробвам съветите ти и като имам отговор какъвто и да е ще ти пиша. Още веднъж благодаря

Аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Също някъде четох, че имали огравичение по ттл, но при така описаните симптоми няма как да е само и единствено това.

Публикувай отговор