Ние пиратите

Новини, свързани с информационни технологии и телекомуникации, интернет
retro
Старши потребител

Re: Ние пиратите

Мнение от retro » 15 авг 2016 16:31

Ако на някой му трябва добър тракер да ми пише. От време на време ми дават покани. Офертата е валидна само за senior members.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 15 авг 2016 21:24

Вдигнали са мерника на Либрусек, блокират я от септември. Аз я имам цялата на диска /отгоре на това е и платена/ така че за мен не е проблем.Ако някой иска да се подсигури е добре да я свали от тук и после ползване с HomeLib, аз така съм направил. Чета за блокиране и на Флибуста, най-ценният сайт за книги на руски език :(
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 16 авг 2016 12:20

Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 24 окт 2016 15:45

Спряха два от най-големите торент сайтове в България
Два от най-популярните и големи торент сайтове в България се недостъпни, съобщиха потребители. Още в събота не е можел да се отвори Zamunda.NET.

От днес сутринта няма достъп и до ZAMUNDA.SE. До средата на април 2013 година имаше само един сайт "Замунда", но тогавашният системен администратор го открадна. Така създателят на оригиналната Zamunda и голяма част от екипа направиха този с разширение SE.

За момента няма яснота дали торентите са затворени от властите заради разпространение на съдържание с неуредени авторски права, или са жертва на хакерска атака.
Само едно уточнение, някогашната Замунда /оригиналната/ вече е zelka.org.

PS Малко повдигане на завесата, но не знам доколко информирани са OffNews. За съжаление нямам време да звъня по приятели пък и си представям какво им е сега на главата.

Хакерска атака свали Zamunda.SE и .NET

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 24 окт 2016 20:22

Zelka.ORG вече е наред.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Мнение от teou » 24 окт 2016 20:48

Zelka.org и Zamunda.SE е едно и също. Имат си два домейна хората. Zamunda.NET са другите и са лошковците, така да се изразя :)

Зелка е по-новия домейн, да е по-различно и да звучи по-яко :) По принцип целта е вече да му викаме само Зелка след време, за да не се бърка човек, ама пусти навици...

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 24 окт 2016 23:31

teou написа:Zelka.org и Zamunda.SE е едно и също. Имат си два домейна хората. Zamunda.NET са другите и са лошковците, така да се изразя :)

Зелка е по-новия домейн, да е по-различно и да звучи по-яко :) По принцип целта е вече да му викаме само Зелка след време, за да не се бърка човек, ама пусти навици...
Естествено :) Уточних го защото Зелката явно е опит да се отдалечи от вече "завладяното Замунда". Защото кой ще ти ги помни тези разширения SE, NET и т.н., хората си знаят "Замунда" и мнозина дори не са и разбрали за това клониране. Отначало ми беше много странно с това Зелка пък и смешно но посвикнах, при мен линка е вече така.

Иначе при мен в момента Зелката вече е наред а "откраднатата Замунда" още е блокирана. Оппа, на PingPloter минава. Явно трябва да се чисти кеша на браузъра но ме мързи в момента.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 29 окт 2016 08:40

fred
Глобален модератор

KickassTorrents

Мнение от fred » 18 дек 2016 03:57

KickassTorrents отново е в строя. Както знаете през месец юли тази година беше арестуван собственика и съответно сайта престана да работи. Жалко защото беше на наистина високо ниво. Вече има информация че екипа му смята да го възстанови под името Katcr.co. При опит да се пусне излиза съобщение че е претоварен но да се надяваме че това е временно.

Потребителски аватар
error_404
Глобален модератор

Re: KickassTorrents

Мнение от error_404 » 18 дек 2016 13:31

fred написа:KickassTorrents отново е в строя. Както знаете през месец юли тази година беше арестуван собственика и съответно сайта престана да работи. Жалко защото беше на наистина високо ниво. Вече има информация че екипа му смята да го възстанови под името Katcr.co. При опит да се пусне излиза съобщение че е претоварен но да се надяваме че това е временно.
http://katcr.to/
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 16 яну 2017 22:46

Пиратите по времето на испанската инквизиция... малко фантастика :)

fred
Глобален модератор

Rutracker.org проблеми

Мнение от fred » 12 авг 2017 18:10

При мен от вчера на практика rutracker.org на практика е блокиран. Не зарежда или зарежда само лицевата страница и то с безумно бавна скорост. Това и на Firefox и на Chrome. Първоначално помислих, че са подложени на DDoS атака но в Интернет няма никакви съобщения. Освен това с Tor зареждането е светкавично и достъпа пълен така че DDoS отпада. При вас как е?

moonstone

Мнение от moonstone » 12 авг 2017 18:37

Не е само при Рутракер.Почти всички сайтове използващи CDN (напр Github),забиват на TLS Handshake през мрежа на MTEL.От днес сутринта го забелязах.През мрежа на Виваком ,всичко работи.Не знам какво са збозили пак.Мислех че проблема е при мен, в локалната мрежа ,но явно не е.
Ето затова говоря:
Изображение

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 13 авг 2017 03:26

Оправи се, явно някакъв проблем в Мтел. Сложих FriGate /без ефект/ и Browsec, той помогна но не е ясно той или Мтел си решиха проблема. Накратко вече работи нормално. Аз ползвам едно много полезно разширение за Firefox и затова решението с Tor не ми вършеше работа.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

The Pirate Bay отново започна да генерира цифрова валута чрез браузърите на потребителите

Мнение от teou » 12 окт 2017 21:07

......
Paбoтaтa нa cĸpиптoвeтe oт тoзи тип вeчe ce блoĸиpaт oт пoвeчeтo aнтивиpycни пpoгpaми и блoĸaтopи нa peĸлaми. Имa и cпeциaлни paзшиpeния зa бpayзъpитe, cпиpaщи paбoтaтa нa въпpocнитe cĸpиптoвe. Toвa ca АntіМіnеr, Nо Соіn, и mіnеrВlосk.
Вижте повече:https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be ... 62100.html

Отговори