Spotify ще предлага услугите си и в България

Всякакви въпроси свързани с програми, операционни системи и т.н.
retro
Старши потребител

Re: Spotify ще предлага услугите си и в България

Мнение от retro »

@teou аз за това се отказах да се занимавам с линукса, защото ми писна за някакви на пръв поглед елементарни неща като инсталиране на skype, viber, spotify да сядам и да се занимавам и ако успея да се спрвя то те ще работят до следващия ъпдейт...

Аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Ами към днешна дата си работят нещата доста добре. Ще тествам няколко месеца да видим, но засега с елементарните неща никакви проблеми. Скайпа даже е по-хубав, защото е дърта версия и е по-прост без излишни бози по интерфейса.

Проблеми ако има са само при софтуера със затворен код. Така например ок, спотифая се инсталира без проблем от тяхното си рипозитъри като се добави, но защо не вземат да си го сложат като бели хора в ОБЩОТО рипозитъри? Не е на линукса вината, а на Спотифай.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred »

Трикове със Spotify. Аз се отнасям крайно отрицателно към подобни дребни мошеничества, мисля че услугата е прекрасна и е редно и ние да и се отблагодаряваме с малко честност. Поради това и въобще не съм търсил за някакви трикове, например с които безплатно да се получава премиум акаунт. И в допълнение малко линкове от същият източник които се интересуват за повече информация за Spotify.

geektimes.ru/search/?q=[spotify]&target_type=posts
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Промоция 3 месеца премиум за 2 лева! Аз се връзвам!
https://www.spotify.com/bg/purchase/pan ... creditcard

fred
Глобален модератор

Мнение от fred »

Браво на тях, не случайно ми са любимци. Това си е явно зарибяване но пък и 2 лв не са пари така че напълно си заслужава.
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

retro
Старши потребител

Мнение от retro »

You hereby authorise Spotify to charge you automatically every month until you cancel your subscription. If you don't cancel your subscription before the offer ends (check your account page for details), you will automatically be charged the standard price every month until you cancel. Full terms and instructions on how to cancel are available
Тоест ако не се сетите да си прекратите subscription-а автоматично ще Ви точат мангизи за всеки месец :)

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Факт. Който иска може да ползва трите месеца да си наточи музичка и да си я декриптира с дивелопърски акаунт и разни програми... в подробности да не влизам, гугъл знае всичко.

Аз лично не смятам да го спирам засега... 5 или 10 евро там колкото бяха на месец... еми аз от януари съм с една по-друга заплата (неприятно ми е да го кажа но при положение, че имах възможност взех осъзнатото решение да спра да мизерствам в БълГЕЙриа) и честно казано не са ми проблем.

П.с. голям майнап днеска в Комерцбанк... почнахме от вратата с "имате ли записан час и дайте да ви видя личната карта" и после като се разбрахме кой съм къв съм и каква ще е сумата прогресирахме до "кафенце да ви предложа... таксата за първия месец е от нас" и т.н.

retro
Старши потребител

Мнение от retro »

Навсякъде е така. Не се учудвай :) За парите националност няма.

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

/офф

Те щото в момента имат голям проблем с "бежанците" (сега не казвам, че няма бежанци, ама според мен са не повече от 10-20% от влизащите в страната... има и едни няколко процента най-обикновени терористи и останалото са си икономически емигранти) и по улиците се виждат разни съмнителни елементи с разни цветове на кожата и говорещи странни езици (не са си техните вече интегрирани що-годе чужденци)... и леко са настръхнали.

Но като видят добре облечен бял леко свалят гарда, като им поговориш на що-годе приличен немски доста поомекват и като кажеш че си и доктор и вече съвсем се размазват и доста врати се отварят.

retro
Старши потребител

Мнение от retro »

http://bgr.com/2016/01/25/spotify-video ... id-iphone/ Интересно как ще се отрази на таксата

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Вече няколко месеца ги ползвам. Има доста позитиви и негативи. Позитива е, че са едни от лидерите в областта. Това означава безпроблемна интеграция, напр. c Chromecast или Android Auto, както и с всякакви хардуери. Има и доста песни, това е обаче и един от негативите - няма всичко, някои неща те ги нямат, а Гугъл ги има.... ама не ми се дават още 10 евро на месец и за Гугъл, досега 2 песни не съм намерил. Финансово също са ок, сега пуснаха и семеен план - 15 евро за цяло семейство. Както казах като си представим, че няколко човека може да слушат едновременно, на куп устройства, даже и в кола, не е толкова скъпо (ок, спрямо бг заплатите не е и много евтино).

Негативите са както казах липсата на някои песни, и че това че за програмисти ползват маймуни. От по-тъпите видове. Софтуера им е бъгав - може би най-култовия бъг е това, че на мобилните устройства, когато програмата е в бекграунд някой път се случва на всеки 2-3-4 песни да се паузира от само себе си. Това е известен бъг от.... 2-3 години (т.е. 20+ ъпдейта). Новото 20 от последната година е премахването в десктоп версията на лимита на кеша... сега е 10% от харддиска, което някак не ме кефи. Хем да си плащам, хем те да ми ползват компа, диска, процесора и интернета за стрийминг сървър... е НЕ ми харесва. Днес установих подобна простотия и на телефона. Имам офлайн плейлиста - трия оттам и изненада - мястото не се освобождава. Единствения начин да си върнете мястото на телефона е да изтриете кеша от самата програма, а след това и Датата на програмата от менюто на самия телефон. Естесвено след това трябва да се логнете пак, да настроите приложението наново и ако имате офлайн плейлиста пак да свалите всичко. Но си заслужава д асе прави 1-2 пъти годишно, защото при мен за 1 месец и то не особено активно ползване е бяха натрупали 800 МБ боклук!!

/оффтопик: между другото, докато преинсталирах... музиката на хромкаста свиреше... свиреше даже и следващата песен. Т.е. или кешира много, или по-скоро Хромкаста свири директно от сървърите на Спотифай, а не от телефона. Което би обяснило нагряването и защо са му процесор, 256 МБ рам. Прайвъсито на цялата работа няма да го коментирам просто, не съм разрешавал на Гугъл да ми ползва Спотифай акаунта... ама факт, ползва го.

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Аз лично съм с премиум (макар че някой път се ядосвам за липсващи песни и приложението често е бъгаво и съм със смесени чувства дали си заслужава), но ето на какво попаднах за мобилните версии - накратко спира рекламите, но май не можело да се свалят песни:
MODSpotify Dogfood 8.4.21.495 - The Open-Source Ad-Free Spotify mod for Android
https://github.com/sergiocastell/spotify-dogfood

Публикувай отговор