За Свободата....

Общи разговори, шеги, закачки, скандали и каквото друго ви хрумне
Публикувай отговор
Аватар
error_404
Глобален модератор

За Свободата....

Мнение от error_404 »

Правителството подготвя нещо, което досега 23 години не бяхме виждали, а именно:
- По Цариградско шосе (логистичен център на БА (Българска Армия) са вкарани 8 (осем) тежко бронирани машини тип "Пустинна котка".
- В самият логистичен център се наблюдава засилено присъствие на Жандармерия и то тежко въоръжени със щитове и палки, явно за честванията от смъртта на Дякона.
- На самото Цариградско шосе има 3 (три) подобни машини, които могат да носят или водни оръдия за разпръскване на демонстрации и безредици или тежки картечници.
- Пред тях има 2 (два) пилотни автомобила на Военна Полиция и още 2 джипа на Жандармерията до МвнР
(аз персонално ги видях прибирайки се от Младост посока Център и не искам да ангажирам никой да ми вярва или не)
- Правителството (няма значение окраската) пусна най долната и подла лъжа и най долнопробният PR специалист би се справил по добре вместо да пускат поредната "калинка", "въшка", "гнида" или друга подобна на Пеевска/Пеловска твар да ни убеждава, че всичко е ОК брат!

Аз съм от поколението, което помни Петър Младенов с неговата реплика - "Да дойдат танковете", която впоследствие се оказа, че е била "неправилно" разбрана и трябвало да бъде: "Да дойде Станка" (Станка Шопова) ;)
Аз помня, че тогава част от комунистите станаха от СДС, друга част от НДСВ, трета част ДПС, други: АТАКА, РЗС, ОДС, БСП и так далее, но ядрото което ни управлява от тогава до сега са си все "бивши" и все оядени!

If you wan't let us dream, We won't let you sleep.

People should not be afraid of their governments, governments should be afraid of their people.

Не става въпрос само за ограбването на народа, не става въпрос дали някой ще се опита да яхне вълната на недоволството и да извлече най вече политическа окраска, а става въпрос за СВОБОДАТА и за правото да избираш, не да те управляват, а да знаят за какво и за кого управляват.

Време е май тоз народ-РАЯ да си извоюва тази СВОБОДА, за която ДЯКОНА умря! Или?!
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881

Аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Обратна връзка:

Re: За Свободата....

Мнение от teou »

Вчера си говорихме на тази тема с една рускиня. "Няма да се обиждаш ми казва, ама българите сте изключително овчи народ. "
И си е така. Същата вечер гледам по телевизията, някакви хора клатят бусче на жандармерията. Дори не го събориха. Това ако беше една нормална държава, не бусче щяха да заградят, а парламента и министерския съвет. И да ги запалят. С гнидите вътре.

Но разбира се всеки народ си заслужава управниците, да не забравяме, че Тиквата е избран с 60% мнозинство.
Аз лично като се махна от БълГЕЙрия в рамките на следващите 11-18 месеца, няма и да погледна назад. Даже за Коледа може да викам нашите да ми идват на гости, вместо аз да идвам, както правят повечето ми приятели от гимназията/университете (за съжаление въпреки двете ми висши явно аз се оказах най-тъпия от групата - хората се ориентираха преди 4-5 години още да се махат, а аз - тука ще седя на пук, да видя какво ще стане. Идеалист-тиквеник :) Е, мина ми вече де :) )

Иначе част от прегрупиранията днес по обед и аз ги видях - колите на военна полиция (ловешките джипчета на Гриша Ганчев - за едногодишен период на тест-драйв чували ли сте... щото аз не бях доскоро. Поредната яка схема за наши хора. С обществена поръчка за цвят накрая ;) ;) )

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Цитат от ivaylon в Спектърския форум - оригиналния текст би трябвало да е от типа доклади за CIA изготвяни от посолството на САЩ тук, изтекли в разни Лиикс сайтове - не съм го издирвал от къде е и дали е истински, но няма никакво значение, дори да е съчинен от опозицията тоя документ пак казва верни неща:
Един от малкото образи, който ги обединява, е на техния, както го наричат – Апостол на Свободата, Васил Левски, но те и него не познават достатъчно. За наше щастие те са съсредоточили вниманието си върху въпроси от рода, кой е виновен за залавянето му и къде е погребан, а не върху идеите и ценностите които е изповядвал и пътя който е извървял. Дори и посланието му – “Да бъдем равни с другите европейски народи, зависи само от нашите собствени задружни сили.”- не успява да отвори очите им.
... и въпреки че кой е виновен е наистина второстепенен въпрос, да не забравяме, че БЪЛГАРИН е предал Левски. Повече от това не виждам как бихме могле да се обидим и поругаем сами като нация (ако има такава де).

Аватар
error_404
Глобален модератор

Мнение от error_404 »

Аз само не мога да разбера какво точно се чества днес 19.02.2013 - Гибелта на един радетел за "Чиста и Свята Република", защото днес е ден за траур не за чествания!
Днес е ден, в който ти трябва да осъзнаеш за какво точно е умрял Васил Левски, както и много други като него?!
Днес е ден в който мишките могат да прогонят котката!
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881

Аватар
error_404
Глобален модератор

рЕВОЛЮЦИЯ!

Мнение от error_404 »

1. Не се поддавайте на провокации от лумпенизирани идиоти. Не политизирайте. Политиката е враг на СВОБОДАТА. Бъдете единни. Съединението прави силата.
2. Ако Ви ударят удряйте и Вие. Ваше Конституционно право е да се защитите и не само себе си, но и близките си. Полицията е научена да действа в кордон. Ако разкъсате кордона им разваляте реда. Разкъсайте кордона и ги обградете в малки групи. Тогава полицията/жандармерията е безсилна, повярвайте ми.
3. Изполвайте за щит кофите за боклук и с тях изтласквайте полицаите.
4. Ще приложа истинско ефективна рецепта за коктейл "Молотов" в случай на крайна нужда :twisted:
5. Носете си кърпа, с която да се превържете, да си запазите лицето и дихателните пътища в случай на използване на газ. Ако полицията/жандармерията използва газ, то намокрете кърпата и си покрийте лицето.

Коктейл "Молотов"

ВНИМАНИЕ!!! - Работите с лесно запалими/възпламеними материали! Отговорността за действията си е изцяло Ваша!!!

Нужни материали:
......
------

Рецепта скрита по предложение на Иван и със съгласието на Ерор 404. Аз лично бях малко раздвоен за това дали трябва да се скрие, така че се съобразявам с мнението на двама ви.

Тео
------

......

Начин на употреба:
Шишето се хваща здраво откъм дъното с ръката с която ще се хвърля.
С другата ръка (ДА! Трябват Ви две ръце и глава-мислеща), палите парцала (ZIPPO - RuleZ) и хвърляте по целта. (паваж, асфалт, кратуна)

Целта Ви: НЕ трябва да палите чужда собственост или някой блюстител на реда, а да ограничите до минимум движението на блюстителите на реда в опитите си да спрат една рЕВОЛЮЦИЯ!
Изображение
К.Иречек, 13.12.1881

fred
Глобален модератор

Мнение от fred »

Като ви гледам какви сте били бойно настроени през зимата май наистина сте вярвали в тези протести. И това след 23 години уроци. Е, как изглеждат сега след половин година?
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Много си бяха полезни протестите. Видяхме, че нищо няма да се промени - единствения начин нещо да се промени беше още тогава да се смени избирателната система, ама президента побърза да разпусне парламента за да не се случи това. Днес вече виждаме ББ да се връща на бял кон (въпрос на месеци), а коня тегли каручка с тъмносини комуняги тип Костов Пръмова и компания...

С две думи, ако до началото на годината някой (аз примерно) съм имал някакви надежди и съмнения дали да не си остана тук, няколко месеца по-късно вече си лягам с чиста съвест и 100% сигурност в решението си да емигрирам ЗАВИНАГИ, а на тия дето ръсят "умни" реплики на тема колко патриотично е да си седим тука, за да ни газят някакви мутри с мерцедесите си и да работим за 4-500 евро на месец (за високо квалифицирана работа при късмет) и как от нас си зависело да променим нещата и прочие, просто им се смея и ги игнорирам. Обикновено това са или тези с мерцедесите или хора с ограничени умствени сбособности - и към двата типа не изпитвам симпатии, че мнението им да ми е интересно по някакъв начин.

п.с. Отплеснах се. На въпроса: Сегашните протести ми се виждат смешни, или по-скоро щяха да са, ако не бяха вид тероризъм върху тия дето отиват на работа или се връщат. Някакви 1000 човека взели едни пари и отишли и всеки довел по 10 приятеля (последните бунаци отишли за без пари), някакви други "бизнесмени" отишли, за да са сигурни, че ще се върне ББ и нищо няма да се промени, че нали и те са бъркали в кацата с меда. Някакви докарани с автобуси, някакви от партията на Костов... абе грозна картинка. Аааа, и някоя друга гола цица....за цвят.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred »

Никаква избирателна система не може да спаси един глупак /и всички останали епитети/ от него си. Има фенове на мажоритарната избирателна система и аз им припомням как за малко по нея да изберем един шут като Жорж Ганчев за президент. Или как тези от Варна цели 4 /четири/ мандата си избираха онзи Кирил Йорданов заради когото толкова протестираха за кмет а те кметските избори са мажоритарни. Отгоре на това в 2 тура, ако си сбъркал първият вторият имаш шанс да се поправиш.

Странно нещо е българинът, като отиде на пазар не можеш да го накараш един развален домат да купи, всичко оглежда по няколко пъти. Когато е за избори и въобще за политика настъпва някакво масово оглупяване. А от февруарските протести единствената полза беше, че хората се научиха да излизат когато са недоволни. Иначе си беше добре подготвено активно мероприятие и поведението след това на доста хора които ги водеха го доказва. За блокирането на кръстовища - ами така ги научиха. Десет души от нещо да са недоволни и веднага тичат на Орлов мост иначе никой няма да ги забележи.

PS За зимните протести попитах защото тогава много се чудех на ентусиазмът ви и как не виждате че ви водят за носът като това си беше толкова очевидно. Хем сте умни момчета. Интересно ми беше дали малко сте поумнели след 6 месеца. На темата попаднах съвсем случайно докато търсех нещо друго, хвърлих един поглед и си припомних колко напразно обяснявах тогава на мои познати какво всъщност става.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred »

И без това съм се отплеснал малко на тема политика. А това е защото имам страшно много неща за правене, не ми се започва като знам какво ме чака и си търся поводи да отложа малко започването. Та ето един тук се е разпенил за машинното гласуване, как всичко ще цъфне и върже с него. Аз имам известен избирателен опит /член на секционна комисия/ пък малко и от компютри разбирам и затова ама съвсем не съм фен на това машинно гласуване. Виждам много дупки в сигурността и начини да бъде заобиколено. Чисто организационно да не говорим за компютърните начини. Но четете може да ви е интересно.

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Вярно е и това, дето казваш, че никой не може да спаси глупака от глупака. Принципно аз и февруарските протести не можах да разбера (горе се изказах иронично-шеговито за полезността - да сваляш правителство 3 месеца преди края на мандата си е безсмислено.
Но сега от дистанцията на времето и втория протест започва да си проличава режисурата на театрото, за съжаление.

Аватар
intel
Глобален модератор

Мнение от intel »

Чета я тази тема сега и направо не мога да повярвам, защо и аз не си хванах шапката и да замина още тогава.
Ама пустата носталгия и "надеждата" (която по-скоро е непостижима мечта), че нещо ще се промени, ме караше да остана в тая мила родина ...

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Много е поучително да види човек какви мисли са му минавали през главата преди 7 години и как грам нищо не се е променило, само сме остарели малко. А пък ако се върнем още по-назад става още по-тъжно. И технически и политически. Технически си мислехме преди 20 години, че ще караме летящи коли и ще покоряваме Марс, политически, че ще я няма корупцията и ще сме догонили поне средната заплата в ЕС. А то кво стана, по телевизията все същите мутри, гарнирани с призиви да си мием ръцете и да кашляме в лакът.

Публикувай отговор