От лудницата

Общи разговори, шеги, закачки, скандали и каквото друго ви хрумне
fred
Глобален модератор

От лудницата

Мнение от fred » 02 юли 2013 00:11

Заглавието безсрамно го плагиатствам от един друг форум. Впрочем там темата беше доста интересна защото милата ни родина дава безброй поводи за това. Тук ще пишем за всякакви идиотизми на които попаднем, всякакви странни и чудати неща предизвикани от родната действителност, защо не и от световната, и там има луди неща.

И така, днес попаднах на един рекорд. Ето тази тема е предизвикала 3266 отговора в течение само на 3:30 часа /20:29-24:00ч/. Досега си мислех, че само споменаването на името на Знаете-Кой-Но-Няма-Да-Го-Кажа е в състояние да предизвика такава буря но явно си имаме нов любимец за дъвчене. Горкият сисадмин на форумът, представям си как му е запецнала машината ;)

Впрочем преди в една такава тема си бяхме организирали едно състезание кой точно ще пусне постинг номер 1000, имаше и междинни цели, направо борба като на търг :)
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Re: От лудницата

Мнение от teou » 02 юли 2013 09:47

Цялата ни държава е една лудница. Населена е с 90% слабограмотни малоумници. Не мога да разбера, тия дето протестират не разбират ли, че са малцинство. Ако приемем наистина, че не са платени и са против цялата сегашна система, то следва, че представляват интересите на максимум 20% от населението (100 - ок 50% негласували - ок 20% ГЕРБ - ок 20% БСП, останалите са "против статуквото" ). Ако ли пък тези същите само преди месец са гласували за някоя от парламентарните партии, то значи просто са си изгубили жълтите книжки, защото страдат от тежка шизофрения. Да се мисли, че може да се бутне сегашната политическа система е малко наивно, то се видя, че няма да стане. Най-малкото защото "безпартийния" "президент на всички българи" през февруари разпусна бързо-бързо парламента, а за промяна в цялата система е необходимо той да съществува и да приеме съответните закони. С други думи единствения резултат от тези протести и едно евентуално падане на правителството може да бъде връщането на ГЕРБ на бял кон. Или в най-добрея случай - избори до дупка в следващите 1-2-5 години, през месец -два. Евала, ако това е целта на протестите. Евала на "матряла".

Потребителски аватар
error_404
Глобален модератор

Мнение от error_404 » 02 юли 2013 10:49

Аз искам да разбера само, защо по дяволите никой не остави поне шанс на сегашните управяващи от поне 6 (шест) месеца да се докажат какво могат.
Ясно е че под натиск от дясно или ляво или от малцинствата, то направи някои големи грешки, но те видно са поправими, явно може и да се чува гласа на народа, но не и неговите простащини.
Всеки навън очаква, че смяната на правителството веднага ще доведе до промени, а реално трябва да си даде всеки от нас сметка, че разрушаването на нещо в последните 23 години и което е създавано около 50 години преди това ще са нужни точно още около 50 години за да достигнем нормален соцуиален и демократичен екзистенц-минимум сравним с този на Германия или Белгия или Швеция и др. в настоящият момент.
Ясно се видя, че като бръкнаха малко в интересите на енергийната мафия въпреки, че пряко или косвено и те имат участие в нея, тя (мафията) надигна вой до небесата по отношение на намаляването цените на тока.
Видя, се че бюджета е с близо 1.5 млрд. лв. по-малко и не е нужно да си икономист просто влизаш в сайта на БНБ и виждаш как ГЕРБ са опоскали и малкото, което е имало.
Видя, се че бюлетините са истински готови и съществуващи и готови за експедиция за да спечели някой, но осъдени няма да има повярвайте ми, а както обикновено срещу неизвестен за съдебната власт извършител, но знаен за цялото общество и този извършител, както и всички преди него е с депутатски имунитет.
Достатъчно е да си спомните за г-н Софиянски, когато прокуратурата започна разследване срещу него той стана депутат и успя да се покрие под депутатският си чадър.
Видно е болниците и училищата в какво състояние са независимо кой ни управлява, но трябва да приемем с адмирации, че сегашните управляващи "лумпени" се опитват да приемат промени в НК, с което защитават лекарите от нанасяне на побой, нещо немислимо в която и да е демократична държава и приравняването на наказаният със същите тежести и присъди, както срещу посегателство над полицаи, съдии, прокурори.
Политическата ни система открай време не е демокрация, а чиста Демагогия и няма лице и/или личност което да не е опорочено.
Аз съм на мнение, че в България ще се оправят нещата след 5 поколения и то ако се наблегне на образование, здравеопазване и реална свобода на словото, т.е. на една иситнскки социална ориентирана демокрация.
В крайна сметка около 60% от моите познати даже не знаят какво точно означава демокрация или в какво се състоят чистите идеи на социализма, което за мое съжаление е показателно за умственият им багаж и политическа и класова ориентираност.
Те се лутат между своите непогасени кредити осигуряващи им лукса и комфорта, който не заслужават защото са забравили да се простират според чергата си и се надяват, че ще се почви правителство, което да накара банките да им намалят лихвите по заемите, които са взели.
Хората трябва да се осъзнаят, че държавата това са те самите и управниците ги избират те самите, но понеже сме със сбъркано мислене все чакаме и манна небесна и "освободителя" на бял кон.
За мое и на семейството ми щастие аз съм се ориентирал независимо кой ще ви управлява и не казвам ви с чувството на предател, а просто искам да живея в общество, което цени умственият потенциал, а не шуробаджанащината, каквато е действителността в България.
Съжалявам, че съм толкова критичен, но реализма е най правилната утопия ;)
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 02 юли 2013 10:59

За мое и на семейството ми щастие аз съм се ориентирал независимо кой ще ви управлява и не казвам ви с чувството на предател, а просто искам да живея в общество, което цени умственият потенциал, а не шуробаджанащината, каквато е действителността в България.
Съжалявам, че съм толкова критичен, но реализма е най правилната утопия
+1

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 02 юли 2013 15:22

Ей, ей, по-полека, темата не е политическа :) Само за откачени неща. Друг е въпросът, че най-откаченото нещо в милата ни родина са точно политиците.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 02 юли 2013 17:35

Абе аз уж съм решил да не чета и да не коментирам такива теми (политически?), че само се изнервям и ядосвам, ама понякога не мога да се сдържа просто.

fred
Глобален модератор

Родео в Russia

Мнение от fred » 15 юли 2013 08:30

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 15 юли 2013 10:25

BigBro е пуснал такъв сайт за клипчета от БГ шофьорската действителност, но няма още много чак такива изцепки.
Аз бих снимал с удоволствие, но за момента КАТ все още "мисли" дали да приема такива клипове за доказателствен материал, което изцяло обезсмисля начинанието. Не ми се дават и 100 лв за съответната камера. Има и програми за телефон, но е доста тегаво, откъм батерия, пък и сд картата става на салата... не бих искал флаш картата на която са ми смс-и и контакти да се амортизира с толкова писане.

Иначе ако живеехме в нормална държава тези клипове щяха да имат юридическа стойност. Нещо повече - ако зависеше от мен, щях да давам процент от акта на заснелия клипа. Като bounty hunting. И по улиците щеше да е доста по цивилизовано.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 19 юли 2013 15:35

Инсталиран мистериозен шпионски софтуер FinSpy /не е вирус а официален продукт/ в сървър на Министерството на държавната администрация. Статията е доста объркана така че ще ви помоля за по-професионален коментар. И без политика моля, от чисто компютърна гледна точка :)

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 19 юли 2013 23:46

Че може да има такъв вирус, ок възможно е според мен. Дали нашето правителство е купило такъв, няма да коментираме. Много ми е интересно обаче антивирусните компании дали са знаели за вируса. И ако да, дали не им е плащано/наредено да седи той извън дефинициите им.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 26 юли 2013 15:11

По повод новината, че се готви поредното закриване на Читанката пускам 2 мнения от там. Може да изглеждат налудничави, но и на мен преди 40г ако ми бяха казали, че ще давам по 1-2 лева на ден за минерална вода вместо да пия от чешмата щях да го помисля този за луд.
Бъдеще (не)съвършено...

Годината е 2018-та. Обикновен български дом...

- Тате, може ли да използвам 99 долара от твоята карта? Трябва да платя за една книга.
- И каква е тази книга?
- Е, на този...Вазов - "Под игото".
- Защо ще я купуваш? Имаме я!
- Така ли?! И в коя директория е?
- Каква директория ?! Ето я там - на библиотечката...
- Пфу! Та това е класическа хартиена книга!,
- Е и?! На твоите години точно тази книга четях.
- На твоите години, на твоите години...Бля-бля!...Там няма търсачка! Как според теб, ще си вадя цитати? И аудио ефекти няма! Нито анимацийки... Само текст! Поне да можех шрифта да му сменя... Ама ти добре ли си?! В училище всички ще ми се подиграват! Сам си я чети.......
- Е, добре де ! Вземи DVD. Купих го преди около 15 години.
- Каквоооо?! DVD?? И как според теб ще прочета тая антика?! По-добре го продай в научно-техническия музей! Абе ти още малко ще ми предложиш Вазов на перфолента!!
- Като си толкова умен сам си го потърси в нета и си го изтегли!
- Безплатно да изтегля книгата?!
- Ми да! Че как иначе?! Книгите на Вазов от много време нямат авторски права...Все някъде ще я има.
- Стига бе, тате! По ваше време - в началото на века може и така да е било. Не знаеш ли, че вече 5 години минаха откакто Американската асоциация на издателите на книги държи авторските права на абсолютно всички книги за всички времена. Или искаш да лежа в затвора като някой сектант?!
- Е, че Вазов не е американец! Какво общо имат американските издатели?
- На кой му пука! Тате, ти случайно да не си антиглобалист!?
- Не, разбира се! Но, сине, как може да похарчиш 100 долара за един файл?! По добре помоли някой от горния клас да си менкате файлове.
- Аха! Обаче ако ми дадат целия Вазов къде ще го чета?!
- Как къде? Те - своето копие у тях си, а ти твоето - у дома!
- Абе ти си съвсем изостанал! Книга може да се чете само на компа, на който е купена. А и кода за достъп там ще е друг...Накратко, татенце, давай парите! Ще си купя нормална книга.
- Добре де, ето ти паролата за еднократно теглене на 99 долара от нашата сметка... По наше време 100 долара си бяха пари...
- Ок. Изтеглих. Thanks.
- Добре де, дай и аз да погледна! ...А какви са тези картинки? Такова в романа нямаше.
- Задръстеняк! Та това са банери! Без банерите книгата струва 699 долара.
Отвореният файл бил изпъстрен с мигащи съобщения "Axe Proffessional, 2018 - съвременни брадви с лазерно наточване"; "Козметичен салон? При Рада Госпожина? - няма да допуснем да се превърнете в бабичка"; "Измъчват ви проблеми? Телефон на доверието? Мунчо? '; "Кредитираме! Обезпечаваме! Нисък процент!"; "HADJIMARKO.COM" - укриване на наркотрафиканти и терористи от и на всички точки по земното кълбо...
- Сине, какво е това - текстът на романа не се вижда изобщо!? Трябва да почакам да изчезнат банерите ли?
- Ти сякаш от Луната падаш! Има да чакаш до второ пришествие! Текстът трябва да се чете със специални очила. Без тях се виждат само рекламите!
- Това пък защо?
- Е, как защо?! За да не може никой освен, този който е платил книгата да чете . Представи си, че аз плащам за книгата, а някой друг - без да плаща нищо, също може да чете...
- Простотия! А ако аз също си сложа очила?!
- Ха, излагаш се! Файлът е настроен само за моите очила. Другите очила имат друг код.
- Добре! Я дай тия очила да погледна през тях...
- Как ще гледаш? Очилата няма да те разпознаят по зеницата. Освен съобщение, че ползваш чужди очила, нищо друго няма да видиш. Айде, тате, не ми пречи с глупостите си...Трябва бързо да прочета романа преди да ми е изтекъл лиценза, че иначе или трябва да доплащаш файла или той ще се самоизтрие... Не ми пречи, чета...

3 часа по-късно....

- Уфф, край! Прочетох я!
- Как я прочете! Цялата книга?! "Под игото"?!
- Ами да! И по-бързо щях да я прочета, ако не бяха рекламните паузи на всеки половин час.
- Все пак, не ти вярвам. Кой е , например чорбаджи Мичо Бейзадето?
- Кой кой е?
- Аха, ясно! Кой е Бойчо Огнянов? Коя е хаджи Ровоама ?
- Ае излагаш се! От къде да знам кои са? Че аз само Home Edition версия четох. Разбрах само, че някой си Огнянов убива един турчин със зелена чалма и после се крие в гората... За всички останали трябва да прочета в Professional версията или направо в Enterprise Edition. Но нямаме толкова пари!
- М, да, да полудееш просто. На къде отива света!
- Отиде вече! Трябвало е да се мисли преди 15 години. Че и по-рано...

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 26 юли 2013 15:13

"Читателите са крадци,
те са най-злите врагове
на културата и прогреса."

Ето, аз например, съм издател. Аз правя книги и бих искал да печеля от тях. Колкото повече спечеля от книгите си, толкова по успешен издател в края на краищата ще се и окажа. Но читателите, които купуват моите книги, са крадци. Те ме съсипват. Това много ясно личи от факта, че потребителят на художествения текст чете повторно книгата, която си е купил от мен, а за второто (или трето, или четвърто и т.н.) четене не плаща. На всичкото отгоре книгата, която си е купил от мен, след туй даже я дава на свои приятели да я четат безплатно. Къде дават така!

Аз предлагам следното:

1/ Да бъдат унищожени и последните остатъци от публични библиотеки, които - чудно защо - все още дават признаци на живот в нашата страна.

2/ Борислав да бъде пратен в Славната и Мъдра Америка, която да стане негова Нова Родина. Там загриженото за съдбата му ФБР ще му намери тутак-си работа в Библиотеката на Конгреса, където да споделя с американските си колеги своя опит по организирането на електронни библиотеки. (ЗАБЕЛЕЖКА: Библиотеката на Конгреса е единствената библиотека на света, която има правото да остане да съществува, защото... Ами защото - Америка е това, ей! В Америка имат право на всичко!)

3/ Човечеството да премине на такъв сорт чисто електронно книгоиздаване, при което всяка книга ще може да се чете от индивидуално визуално устройство (за да не може да чете и втори човек в един и същ момент - зад гърба му).

4/ Текстът да се чете безмълвно, за да не чуят какво гласи той и хората наоколо, които не са си платили; за целта четящото устройство трябва да бъде снабдено със сензор за човешки глас - ако се долови ЧЕТЕНЕ, автоматично информацията да се изтрива от визуалното поле и да се възстановява едва след като се плати съответната глоба.

5/ Текстът да се подава на читателя на порции с обем колкото е обхвата на визуалното поле на четящото устройство. Преминаването на следващата "страница" да става едва след заплащане (дистанционно - от банковата сметка) на сумата, отразяваща стойността на очакваната страница.

6/ Ако читателят иска отново да прочете текст, намиращ се на някоя предишна "страница", да може да получи достъп до нея едва след като заплати отново за нея.

7/ За да се ликвидира опасността от копиране на текста (по единствения засега технически непреодолян начин, а именно: чрез фотографиране на визуалната зона), четящите устройства да бъдат изпълнени по такъв начин, че подходящ сензор да реагира на облъчване на визуалното поле с по-обилна светлина, нужна при фотоекспонацията. За такова посегателство глобите да бъдат особено тежки.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 12 дек 2013 01:08

Едно доказателство, че и най-свястната компания щом достигне стадия на корпорация и почва да дегенерира. Google ни дава доста доказателства последно време в тази насока. Независимо от мотивите съзнанието, че някой непрекъснато те подслушва е доста стряскащо. Особено като знаеш, че всеки момент някой хакер може да пробие защитата колкото и прехвалена да е тя. И че съответните правителства също имат тази възможност. Но краят на визията на Google е наистина зашеметяващ. Надявам се да не доживея до това време.

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2013/1 ... meshtenie/
Google иска да сложи микрофони във всяко помещение
Google има съвсем сериозната идея да разполага с микрофони във всяко помещение по света. Чрез тях компанията ще може да слуша разговорите на хората и да предоставя необходимата допълнителна информация в реално време, без да се налага самите те да търсят с телефоните си.
...
В още по-смелите си амбиции интернет гигантът има и други планове. Един от тях е мозъчни импланти, които да осигуряват постоянен източник на информация, тъй като според компанията човекът има непрекъсната и неутолима жажда за още и още информация.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 12 дек 2013 08:50

Тия май скоро не са си пили хапчетата.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 12 дек 2013 18:22

Доста двусмислени лого :)
The Best of the Worst Logo Designs

Отговори