От лудницата

Общи разговори, шеги, закачки, скандали и каквото друго ви хрумне
Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Re: От лудницата

Мнение от teou » 27 окт 2014 12:06

ОС делено на 2 = половин ОС :)

Системата си беше легенда, но както често става в живота невинаги по-доброто остава и има успех.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 27 окт 2014 14:04

Полезен сайт, може да ви автоматизира доста работа и да ви спести безплодни дискусии по форумите :) Най-малкото, докато този който сте пратили там се бори със сайта вече ще е забравил за вас :)
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 03 ное 2014 16:59

Мислех си, че по-голям майтап от "Из делниците на един луд" на д-р Тони Филипов е невъзможен но се оказа, че имало :rolling2:
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 04 ное 2014 17:47

Бихме Германия по цени на храните, обобщава "Новинар"
България победи Германия по скъпотия. Хранителните продукти в родните магазини и пазари повишават цените си главоломно, докато в берлинските бакалии същите стоки поевтиняват рекордно.
В някои от случаите храните у нас излизат дори по-солено, отколкото ако ги купим от кулинарен магазин в Германия. В някои германски вериги 400 грама кашкавал Гауда се предлага за 1,90 евро, което е около 3,80 лв., докато в България същата опаковка струва 5,50 лв.
Цената на ябълките в Германия падна драстично и се равнява на 1 лев, каквато е и по пазарите у нас..
Всъщност в Нетото от което аз пазарувах, на щанда с Акционите всяка седмица въртяха я Тилситер, я Гауда, я Масдамер - каквото там му наближава да изтече годността. Нарязано на тънко и вакуумирано опаковка 400 гр - 1.65 евро. Вкл. ДДС-то, което по между другото за храната там е 7%. А тука в нашта мила родина който предложи да няма ДДС за храна и лекарства го обявяват за дърт комунист искащ да бута валутния борд. Но комент.

п.с. Естествено има и неща, които са по-скъпи, но като пресметнем и по-евтините неща като горния пример средно изравнено за месеца на практика храната излиза, колкото и тук. Ако се пазарува разумно. Разликата в заплатите няма да я коментираме, само може да споменем, че минималната заплата и помощите за безработица са около 800 Евро.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 05 ное 2014 01:30

Когато бях в Глагоу аз перманентно се хранех на промоция. Нямаше ден в който на щанда за хранителни стоки нещо да не е на промоция и понеже за мен всичко беше ново и интересно така опитах всичките им храни. Всъщност промоции имаше по всичките щандове единствено нямаше там където е алкохола. Вероятно за да компенсират там пък бяха поставили тоалетна хартия на промоция макар че тя беше на друг щанд. Идеята е ясна, да има нещо с с голям надпис "Намаление" което да те накара да спреш, а там все ще вземеш и нещо друго. При нас намалението е мръсна дума, слагат го само за да се разчистят от нещо залежало.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 05 ное 2014 13:05

И в Германия е така. Винаги има нещо от даден вид (примерно 1 от 10 сирена) на промоция. И промоция значи промоция - едни 50% примерно, не като тука.
То всъщност и за дрехите е така - според сезона, колекцията и категорията на магазина има намаления в пъти. Абсолютният рекорд на който попаднах докато бях там бяха гуменки за 3 евро. Това стандартна цена, но в много евтин магазин. Не си ги купих, защото в този ценови диапазон вече и качеството страда, но просто давам пример.

Специално за Германия, за стоките от първа необходимост - храна и донякъде дрехи, при проява на скромност (да не се гледа марка) и известно дебнене на промоции и намаление, е възможно човек да си увеличи стандарта на живот около 2 пъти. Т.е. напълно е възможен нормален живот с малко пари.

Давам реален пример: Магазин Кайзерс - сравнително луксозна марка сок (фреш на практика, тук я няма тази марка) - 2.70. Магазин Нето, същия сок - 1.70. Демек ако аз като лекар реша да го раздавам снобарската мога да си пазарувам от лъскавия магазин, а един чистач ще си го купи от евтиния магазин. Като краен ефект и двамата ще ядем едно и също, т.е. който не плаща данък обществено мнение може да си живее по същия начин и с два пъти по-ниска заплата.

В БГ това е немислимо. Първо, структурата на заплащането е точно никаква, второ няма истински намаления, трето данъка обществено мнение е голяма работа - много хора биха си купили 15 годишно бмв вместо нова Дачия примерно.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 27 ное 2014 01:52

Как ако си купиш по Интернет смартфон от Германия 5 месеца ще те размотава бюрокрацията и дори ще отидеш на съд :( Спокойно, не е в БГ а в Русия но си заслужава четенето. И си спомних как в аерогарата на Новосибирск си помислих "Добре че не съм се родил руснак!". Може би пък така си мислят европейците когато идват тук в БГ.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 27 ное 2014 09:06

Бе май така си мислят и май има защо. Ние тук все пак сме междинното звено - има някои белези на цивилизация, ама още сме далеко от неа.

fred
Глобален модератор

Експерт и Мениджъри

Мнение от fred » 13 яну 2015 20:57

Прекрасен пример за кухи самовлюбени "мениджъри". Често завзели властта и пречещи на тези които могат и искат да създадат нещо. В голяма компания задължително ще ги срещнете, те са особена порода специализирала се да паразитира върху тези които вършат истинската работа. Много изнервяща е борбата с такива. Надявам се да разбирате добре руски за да се насладите на подигравката.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 14 яну 2015 18:14

Британският премиер Дейвид Камерън не изключва възможността за блокиране на уеб услугите със силно кодиране като мярка срещу тероризма. Намерението на министър председателя става ясно от негово изявление по повод трагедията в Париж, цитирано от Индипендънт.

Огласеният от Камерън план предвижда засилване на следеното в интернет с цел прихващане на разговори между потенциални терористи. Друга точка от плана е блокирането на достъпа до услуги, които предлагат надеждни средства за кодиране на комуникацията, от рода на WhatsApp, Snapchat, Telegram, iMessage и FaceTime.

Става въпрос за услуги с кодиране на данните от страната на клиента (end-to-end), при които е невъзможно да бъде прихванат трафикът чрез натиск върху доставчиците на услугите. При централизирани механизми за кодиране на сървърно ниво, спецслужбите могат да проследят трафика, като получат достъп до ключовете от доставчика на услугата.

По думите на Камерън, създателите на услуги за кодирано предаване на данни са длъжни да осигуряват достъп на спецслужбите на информацията, предавана по шифрования канал, когато е предявено официално искане към тях. Ако използваните в мрежата методи за кодиране възпрепятстват подобен контрол, тогава тези услуги могат да бъдат блокирани.
http://technews.bg/article-77744.html

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 14 яну 2015 18:15

Отричането на правото на личен живот и неприкосновенност по същество превръща западния свят в една тоталитарна структура. Просто за разлика от източните такива режими тук засега е малко по-завоалирано.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 16 яну 2015 10:50

А ето и коментар - https://www.kaldata.com/IT-%D0%9D%D0%BE ... 97142.html
Всяка компания за компютърна сигурност, която разработва свои собствени продукти ще трябва да наруши защитата на същите тези продукти чрез отслабване на криптозащитните механизми, за да позволи на британското правителство достъп. Това обаче ще ги постави в губеща позиция срещу продуктите, които се разработват от други страни, на които ще им е позволено да поддържат по-гъвкави методи за криптиране"

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 17 яну 2015 12:56

fred
Глобален модератор

Бърборино

Мнение от fred » 21 фев 2015 22:17

Нов маркетинг трик на телевизиите, ускоряват филмите за да получат повече време за рекламните паузи. Като че ли известно време и Нова/бТВ го експериментираха, някак си прекалено бързо говореха водещите, аз на запис ги гледам.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 22 фев 2015 11:24

Не знам дали нашите го правят, но има логика. При едно минимално ускоряване (от сорта на половин-един кадър в секунда) потребителя няма да разбере даже. Пробвал съм го това с филм на едни кадри и субтитри от други. А за двучасов филм ще се натрупа разлика от няколко минути и хоп - още 4-5 рекламки, още 10-15 бона.

Но по принцип това което със сигурност правят и нашите, и чуждите, е да разточват. Обикновено филмите от 90 минути се пускат в двучасова дупка в програмата. Просто погледнете програмата на националните ТВ и после данните за минутите на филма от IMDB. Аз лично този проблем (20-25% от филма да са реклами за мен е проблем) съм го решил с time-shifting. На единия телевизор който е по-стар ползвам за целта някакъв бокс от Близу с възможност за запис на флашка, иначе всички по-съвременни телевизори си го имат вградено като функция. Естествено, тази функция ще работи ако се събрюдават някакви общоприети стандарти, т.е. от БГ операторите само Близу и НЕТ1, не знам за сателитните. И като допълнителен съвет, ако решите да го правите - посветете една флашка само за това и не я ползвайте за друго! Циклите за запис са много и флашките умират към втората година при тази употреба, да не говорим, че се форматират.

Та примерно филма почва в 8. В 8 аз пускам отложения старт и отивам да вечерям. Връщам се на тв в 8.30 и си превъртам до началото на филма назад, после като дойде рекламна пауза си я превъртам напред и така до 22ч си гледам без реклами. В същност и по този начин съм установил, че рекламите на 90мин филм са към 30 минути долу-горе.

Отговори