От лудницата

Общи разговори, шеги, закачки, скандали и каквото друго ви хрумне
Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Re: От лудницата

Мнение от teou » 24 фев 2015 15:13

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 06 мар 2015 20:48

От "Делниците на един луд", редовно си го чета, разтоварващо е.
Преди години в Америка направиха тест за престижа на отделните професии. Имало такъв въпрос: “В една стая имате сериен убиец, убиец на деца и адвокат. Вие имате пушка с два куршума. Кого ще застреляте?”

Най-честият отговор бил: адвоката – два пъти.
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

fred
Глобален модератор

Боя която те напикава

Мнение от fred » 09 мар 2015 01:31

Не е майтап, измислили боя която връща струята обратно, по този начин в Хамбург смятат да се борят с пийналите които пикаят по стените им.

Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 09 мар 2015 10:13

Еми с толкова пиене на бира... няма как да го нямат тоя проблем. В Прага още не съм бил, но са ми разправяли, че в старите бирарии отдолу под масата си има "канавка". Отгоре наливаш, отдолу източваш... :)

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 14 мар 2015 15:28

Тази USB флашка е направена да унищожава компютри

Този метод за съжаление работи, особено на лаптопи и при липса на заземяване на мрежата, което в БГ сградите е често явление. Бащата така преди 3 години уби един лаптоп, включвайки дефектен (явно) принтер в усб порт.

Но може би по-просто щеше да е да боцнат малко ц4 в тая флашка.

fred
Глобален модератор

Отиваме ли :)

Мнение от fred » 18 мар 2015 02:54

Фотогалерия: Ел Каминито дел Рей - най-опасната пътека в света

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 18 мар 2015 10:27

Заприлича ми на БГ - някой нещо направил преди 40-50 години и оттогава поддръжка никаква. Иначе ако се обезопаси става прекрасна пътека, в този си вид аз не бих се качил.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 18 мар 2015 14:20

Като сме тръгнали да продължаваме.

Иначе това с обезопасяването са въжетата отстрани за които се закачат с карабинерките. Цялата работа е в адреналина, поддържат определено ниво на опасност за да е атракция. За нас е страшно но някой който се занимава със скално катерене по такива места без никакви стъпала, перила и подобни ще се усмихне презрително. Особено тези които използват само ръцете си и нищо друго.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 01 апр 2015 21:46

Дали е истина, дали е защото е 1 април не знам, но ето една колекция от необикновени закони. Оставям го без превод, мисля че ще се оправите.

1. В Италии запрещено есть макароны ногами.
2. В Австралии людям запрещено рассказывать анекдоты львам.
3. В Индии женщинам запрещено рожать 11 детей подряд, за один раз
4. В Индии запрещено умирать в дождливую погоду.
5. В Ирландии человеку запрещено смотреться в зеркало, если он похож на лося.
6. В Бельгии студент, не имеющий пропусков на протяжении полугода, получает IPhone 4.
7. В Австралии незаконно носить ярко-розовые брюки после полудня в воскресенье.
8. В Греции мужчинам запрещено смотреть в глаза теще.
9. В США в штате Вермонт запрещается свистеть под водой.
10. В Дании мужчина, увидевший впервые свою девушку без макияжа, должен подарить ей 51 розу.

fred
Глобален модератор

Матури в Индия :)

Мнение от fred » 26 май 2015 13:54

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 02 юни 2015 05:53

Физкултура за компютърни маниаци

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 11 юни 2015 20:15

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 11 юни 2015 22:34

Хаха, страна от ЕС :) Този Руснак какво си представлява, че ЕС е нещо като магьосник, приемат те, слагаш лепенката EU и ХОП, всичко като в Германия, Швейцария, както си го избереш. Колкото си го изработиш толкова е, финансирането от ЕС е не повече от 5-10% останалото сам си го постигаш.

А че пътища имаме всякакви и много от тях не са европейски е факт. Но чак толкова ЕКСТРЕМНИ изживявания както в Русия при нас няма. Да не ме предизвиква руснака да му показвам техни автоколони затънали в кал около метър дълбочина. И то път широк, "магистрала" по техните понятия, не е към някое залупано родопско селце.

За колите че караме още съветските. Не знам, в София няма и следа от такива но когато бях на гости в приятели в Асеновград действително наследство от тъста колата беше някаква соц.реликва. Но за такова градче кола не е и необходима, всичко е на 15 мин. пеша. Ако речеш да отидеш до Пловдив маршрутки на 15 мин. Мисълта ми е, че в страна с нашите мащаби колата не е чак толкова необходимост колкото в тяхната гигантска империя. Разбираемо е че хората в малките градчета наблягат повече на обзавеждането, не на на колата. Разбираемо е и че много неща му приличат на Русия, нали техни бяхме 45г, всичко от тях е вземано.

Пък и парите, ние си ги изработваме и са малко, не сме като тях да лежим на това което тече от земята. Ако го нямаха нефта и газа щяха да го питам с какво жизнено равнище щяха да са. Така че руснакът да ми се хвали когато българи почнат да се заселват в Русия, засега е обратното.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 11 юни 2015 22:50

Хайде по този случай малко линкове. Не съм търсил специално, просто ги взех от едно мнение под статията. Руснаците обичат да се отнасят надменно, велико имперското чувство е много развито в тях /"На гол тумбак чифте пищови"/, специално България им е любима тема за подигравки, виждал съм и други статии в същият дух със специално подбрани снимки. Явно е спусната Опорна точка "Вижте колко зле са тези а уж ЕС щеше да ги оправи". Критерият го казах, когато пред посолствата им се извият опашки за емигрантски визи да се заселват там тогава да говорят.

fred
Глобален модератор

Терморектален криптоанализатор

Мнение от fred » 02 ное 2015 03:47

Съвременно изключително успешно хардуерно устройство за разбиване на защитата на всякакъв вид шифрован текст, пароли и т.н. Гарантирано време за постигане на резултата не повече от 5 минути.

Отговори