Лого на форума

Заключено
Аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Обратна връзка:

Лого на форума

Мнение от teou »

Нямах време, а в момента нямам и идея.

Така че общо взето приемат се предложения, ако някой иска, да избрети нещо примерно и да ми го прати / постне тук. Ако е ок и всички го харесат, след края на зимния сезон, като разкарам камбанките ще го сложа.
Аватар
Diabolik
Старши котарак

Re: Лого на форума

Мнение от Diabolik »

аз, кандидатствам с 2 предложения за лого на форума

предложение 1:
Изображение

предложение 2:
Изображение
Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Второто е приятно :)

Желателно е обаче предложенията да са оригинални, авторски. За предпочитане е да има векторна или поне висококачествена растерна версия, за да издържа на последващи манипулации.
И нещо което е задължително - не трябва да има неясноти относно правата.
Също така ако харесате / създадете голямо изображение - правете сметка как ще изглежда силно умалено - виждате колко е мястото.

За ваше улеснение, ако имате съмнения, ползвайте tineye.com или Google image search (иконата на фотоапарат).

В случая втората картинка, която ми хареса, е сравнително разпространена и не е ясен първоначалния източник.
При първата поне автора е ясен и може да се пита дали е възможна употреба за такива цели, защото на мен поне от неговите terms of use не ми става ясно.

В крайна сметка и не е задължително да слагаме лого. Но ако изскочи нещо добро, ще го оценим по достойнство :)
fred
Глобален модератор

Мнение от fred »

Логото задължително трябва лесно да се чете във вид на малка иконка. Казвам го понеже поне аз съм го сложил в TAB бара на Операта така ми е много лесно с един клик само да посещавам най-важните места. Повече ми харесва първото предложение защото има обем в него. Може и лупа /или кръг със сянка/ с трите букви на форума в нея но нямам графично предложение защото не ме бива с рисуването.
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.
Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

fred написа:Може и лупа /или кръг със сянка/ с трите букви на форума в нея но нямам графично предложение защото не ме бива с рисуването.
Това ми звучи добре.

За четенето на фавикон - практиката принципно е ако не може да се минимизира логото, да се прави друго, подобно и може да не съвпадат на 100%. При платно 16х16 пиксела креативността отстъпва :)

Друга идея, която ми се зароди случайно и май е добра, е смяната на логото (дето сега липсва :D ) с някакъв "doodle", както бяха камбанките и както е мартеницата. Само да не ме домързи да ги рисувам в един момент.
fred
Глобален модератор

Мнение от fred »

Ако го правиш дай няколко варианта да си казваме кое ни харесва.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.
Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Мисля да пробвам да направя, но да ми остане повече време. Ако успея ще пусна анкета. Но не знам дали ще успея преди да се пробвам, че не съм много добър с Фоташопа/Корела.
Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

номер 3

Изображение
Първи нещастен опит... не ми харесва :) Продължавам.
Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Нещо не го докарвам май. Здраве да е.

номер 4
Изображение

номер 5
Изображение
Аватар
Diabolik
Старши котарак

Мнение от Diabolik »

първи не много успешен опит, тук само подмятам идеята, и само толкоз.

номер 6
Прикачени файлове
Clipboard01.png
Clipboard01.png (51.55 KiB) Преглеждано 1808 пъти
fred
Глобален модератор

Мнение от fred »

Хубаво но поогледай го във вид на малка иконка. Може да се наложи в два вида - голямото както си го направил и малка иконка да се мота по браузърите примерно само с буквата "N" все пак да се чете.

PS Изтеглих картинката и я намалих, вижда се една лупа с някакви точки. Втори недостатък понеже съм на Windows 7 който мигновено върнах към старият ХР образ синьо-сивото се губи на сивият фон. Ако си остане на белият фон това е индикацията за включено приложение.

PS2 Това горното беше за Диаболик. Предвид ограниченият размер за трите букви май че доброто решение ще е само кръг /без дръжка/ с диагонално разположение на буквите и съответните цветове и сенки.

PS3 Уф, зор. Гледам ги тези пусти малки иконки долу на таскбара и хич не виждам как могат да се съберат три букви там и да се чете :( А само лупа вече е заето от UltraSearch.
fred
Глобален модератор

Мнение от fred »

Насоки за размисъл. Думата "NET" с някакъв много много откачен едър блоков шрифт и под нея "help forum" вече малко по-нормално. А за малката иконка само буквата N от откаченият шрифт. Нещо подобно.

Изображение

(няма номер, защото е пример - концепцията е използвана в предложения по-долу)
fred
Глобален модератор

Мнение от fred »

Знаех си аз, че братята руски пирати ще помогнат :) Изтеглих цели 3 програми за правене на лого. Съвсем напосоки още първото на което попаднах ето едно предложение за малката иконка. Правено е с Sothink Logo Maker Pro v4.4.4595, има много други ефекти и фигури, експортира и във векторен формат. Ако някой иска да си поиграе ето и другите 2 програми - LogoMaker v2.0 и Aurora 3D Text & Logo Maker. Аз без това смятам да си правя визитна картичка така че ще ги поразгледам но по-нататък. Помня че имаше и специални програми за визитни картички ще се поровя.

номер 7
N.png
N.png (1.57 KiB) Преглеждано 1797 пъти
Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Благодаря за насоките и за програмите, ще ги пробвам. За таскбара на ХП не се бях замислил, но делът на тази ос пада, така че ще видим дали ще го взема това под внимание. При 7 иконите в таскбара са на самия браузър май (ще тествам).
Аватар
Diabolik
Старши котарак

Мнение от Diabolik »

fred написа:Знаех си аз, че братята руски пирати ще помогнат :) Изтеглих цели 3 програми за правене на лого. Съвсем напосоки още първото на което попаднах ето едно предложение за малката иконка. Правено е с Sothink Logo Maker Pro v4.4.4595, има много други ефекти и фигури, експортира и във векторен формат. Ако някой иска да си поиграе ето и другите 2 програми - LogoMaker v2.0 и Aurora 3D Text & Logo Maker. Аз без това смятам да си правя визитна картичка така че ще ги поразгледам но по-нататък. Помня че имаше и специални програми за визитни картички ще се поровя.
N.png
добро лого
Заключено