Лого на форума

fred
Глобален модератор

Re: Лого на форума

Мнение от fred » 09 мар 2013 20:16

Правоъгълника го направи закръглен докато Apple още не са го патентовали и за форумите :) :) :) Разбира се майтап но може и малко сянка зад табелката на логото да не е така плоско. Преливането на цветовете на табелката пък и в буквите не ми харесва става размазано. Може буквите NHF да ги направиш по-големи и динамични с онези чертички които показах. Иначе този наклонен първобитен шрифт за NHF не ми харесва, нещо по-изпипано но откъде да знам, може пък просто да съм старомоден. Синият цвят го одобрявам но малко по-наситено тъмносиньо от вида на онази буква която дадох като пример. Ох, ще карате старият човек да става лого дизайнер :(
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Мнение от teou » 10 мар 2013 17:48

По принцип ако искате сега на първия етап да се концентрираме върху цялостната концепция, а детайлите после?
Под концепцията имам предвид: нещо синкаво-бяло, трите големи букви, малък слоган Share your knowledge, иконка ръкостискане.
А това което описваш надолу са детайлите, след като изберем концепцията (което май почти сме направили, но някой още може да иска да добави нещо).

Но все пак да изясним забележките по детайлите, ако се спрем на тази концепция ще почна да произвеждам вариации по тези забележки:
малко сянка зад табелката на логото да не е така плоско

Табелка на кое казваш: на бялото каре ли, което сега има нещо като ореол? Аз честно казано още не съм убеден това дали трябва да го има и да са сини букви на бял фон или да го няма това каре и да са си бели букви на общия син фон, както е ръкостискането и някои от предишните предложения.
Преливането на цветовете на табелката пък и в буквите не ми харесва става размазано.

Не го разбрах това. Преливане казваш на едно диагонално изсветляване, което уж е за 3д ефект? Да, може да се коригира това. Или да се използва друг метод за обем, не на цялото, а на самите букви примерно, както са някои от предишните предложения.
Може буквите NHF да ги направиш по-големи и динамични с онези чертички които показах.

Чертичките са всъщност "резенчета". Малко е тъпо, че са правени с другата програма и ще е зор импортирането от нейния формат, но ще измисля нещо. Обаче нужно е да се отбележи, че такива изрезки общо взето предполагат първо не-изчанчен шрифт и второ общо взето да няма обем в самия шрифт.
Иначе този наклонен първобитен шрифт за NHF не ми харесва

Уж да е по-разчупено, по младежко... не знам, и на мен май не ми харесва на втори поглед. Ще го мислим и това.
Синият цвят го одобрявам но малко по-наситено тъмносиньо от вида на онази буква която дадох като пример.
Тук опираме до въпроса дали и колко ще се наподобява цвета на заглавката на дифолтната тема, да се слива ли или да контрастира (то ако ще контрастира май изобщо никакво синьо не върви). Аз в началото си мислех даже за напълно прозрачен фон на логото, хем да върви за всяка тема. Даже съм постнал едно такова. После взех да правя фон, защото като пускам идеите в темата с тия бели букви и прозрачен фон нищо не се вижда, и то взе, че ми хареса :) Но реално погледнато - изобщо няма твърдо решение все още за нюанса на синьо или за това дали фона да не е прозрачен. Заслужава си да се помисли.

Прозрачният фон ще върви на всякакви теми и също така идеално ще пасва на заглавката, няма да става "синьо върху синьо". Но, от друга страна по този начин се ограничава набора от 3д ефекти и сенки, защото самия хедър на темата на форума е преливащ, а не е константен цвят и ако ако буквите имат сенки може да изглежда странно.
Иначе ако някога това прозрачно лого се наложи да се печата на хартия, фанелка и прочие, тогава ще му се слага фон.

-------

Хайде момци, давайте мнения, предложения, гласове за предложения, че взе да ми писва :) Мисълта ми е, че имаме вече около 20 предложения, от които поне 5 прилични, така че е време да се замрази концепция и да започнем втория етап - да зачоплим детайлите, за който Фред говори - сенки, 3д, шрифтове и т.н.. Защото и там ще има поне 20тина варианта.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 11 мар 2013 22:38

Както казах, за официален символ на форума предлагам две стиснати ръце. Това добре отговаря на лозунга "Сподели своите знания" /Share Your Knowledge/. Едно бързо търсене в Google Images за "handshake" намери много картинки от които тази ми се струва доста подходяща. Предимствата и са че добре се вписва и запълва квадрат което е добре за малка иконка и второто, тя е Public Domain което означава свободна за ползване. Характера е на силно стилизирана графика към което все повече се ориентира логото. Това че е черна не е проблем всеки редактор ще я направи синя или в желан цвят. Има и редактор чрез който може да се направи във всеки желан размер, налична е в най-различни графични формати.

http://www.wpclipart.com/signs_symbol/B ... e.png.html
http://www.wpclipart.com/signs_symbol/B ... e.png.html
http://www.wpclipart.com/phpimageeditor ... dshake.png

номер 19
Изображение
Последна промяна от teou на 23 мар 2013 17:51, променено общо 1 път.
Причина: номер
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 12 мар 2013 17:20

Добро е. Това с лицензите е един много важен момент между другото - както за шрифта, така и за ръкостискането. Може да се плати, но не безобразно все пак (за някои шрифтофе като гледах искаха по 50 долара).

Аз се опитах да разбера на ръкостискането в горните примери - 18 и предните, но не намерих какъв е лиценза. Търсих и безплатни алтернативи, но нещо не ми харесаха. Това което предлагаш аз не го бях видял. Мисля, че ще влезе в работа, благодаря.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 12 мар 2013 17:58

Последно предложение (дано): Горе отляво до синята лента син квадрат в него изрязано до бяло стиснатите ръце които предложих. До него с малък интервал синя лента както сега с надписи "nethelpforums.net" под него девиза на форума "Share your know-how (knowledge)!" по нататък пишем каквото искаме. Буквите на тези надписи да са със същият шрифт както сега но малко по-голям размер за да се четат по-добре. Мисля че градиента който е сега на синята лента /горе тъмно долу светло/ трябва да се обърне тъмното да е долу, това дава усещане за стабилност. Цвета да е по-тъмно син примерно като моето "N" (RGB=74,125,188) или надписите на мненията но съвсем не е задължително. Идеята е че на по-тъмно бялото изпъква повече но повтарям, това е последна грижа. Може да остане същото защото по-яркосиньото приковава повече вниманието от надписите надолу. Иконата да е син квадрат с изрязаната ръка или обратното, синя ръка с прозрачен фон около нея.

Това предложение залага на крайно минималистично лого което мисля че отговаря на общият дух и стил на форума и насоката която все повече се очертава.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 12 мар 2013 20:51

Това като си го писал, кое точно си гледал - номер кой? Или текущата заглавка на форума?

Ако е за заглавката, ще помисля за тези неща, обаче там е малко по-дебела работата. То е текст, една част е в базата, друга е в темплейта, ширините и височините половината са абсолютни, половината относителни, да не говорим че се ползват различни CSS при разни условия... абе голямо мазало ще е. Градиента примерно хал хабер си нямам в момента къде е :)

Не е невъзможно, ама ще е малко хамалогия. Иначе си прав, че трябва да се гледа в цялостност графиката и надписа. Аз затова предложих прозрачност (за да се ползва градиента) и 3 букви вместо името - защото се повтаря. Също това за обръщането на градиента ще се пробва, ако успея да го открия къде е.
И това за надписа: след като случайно и спонтанно се роди още един кратичък и прост слоган, може да се използва и в текста. Важното е да не се повтаря.

Като ми остане повече време тия дни, ще почна да творя варианти по предложенията за да ги видим визуално как ще седят, че като текст хич не си ги представям една част.

п.с. някакъв сайт "bukisa" има knowledge в името... така че май ще остане know-how. И без това е по-кратко.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 12 мар 2013 22:40

teou написа:Това като си го писал, кое точно си гледал - номер кой? Или текущата заглавка на форума?

Ако е за заглавката, ще помисля за тези неща, обаче там е малко по-дебела работата. То е текст, една част е в базата, друга е в темплейта, ширините и височините половината са абсолютни, половината относителни, да не говорим че се ползват различни CSS при разни условия... абе голямо мазало ще е. Градиента примерно хал хабер си нямам в момента къде е :)

Не е невъзможно, ама ще е малко хамалогия. Иначе си прав, че трябва да се гледа в цялостност графиката и надписа. Аз затова предложих прозрачност (за да се ползва градиента) и 3 букви вместо името - защото се повтаря. Също това за обръщането на градиента ще се пробва, ако успея да го открия къде е.
И това за надписа: след като случайно и спонтанно се роди още един кратичък и прост слоган, може да се използва и в текста. Важното е да не се повтаря.

Като ми остане повече време тия дни, ще почна да творя варианти по предложенията за да ги видим визуално как ще седят, че като текст хич не си ги представям една част.
Текущата заглавка естествено където е мартеницата. Мислиш ли, че мога да се оправя в безбройните варианти в това число някои от тях и мои :D Мисля че разбра идеята, горе синята лента /заглавката/ вместо мартеницата получава една картинка вляво /двете ръце последното което дадох един син квадрат/ а останалото го модифицираш. А за зора, много обичам да давам съвети които друг да ги изпълнява. Досега сам си изпълнявах идеите но човек поумнява с годините :) Няма страшно, не е бърза работата важното е един ден да кажеш "Това ще е!" и го правиш. Който е недоволен да го направи сам аз така озаптявам съветниците си :)

PS Ако правилно разбирам за теб най-лесно е логото да е картинка с прозрачен фон и просто я слагаш на заглавната лента горе. Опитай с тези двете ръце чисто бели а фона транспарент и го слагаш на мястото на мартеницата.

Потребителски аватар
cRySiS

Re: Скромни предложения :)

Мнение от cRySiS » 19 мар 2013 22:46

номер 20
Изображение

номер 21
Изображение
Последна промяна от teou на 23 мар 2013 17:52, променено общо 1 път.
Причина: номера

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 26 мар 2013 20:01

номер 22

Фред, ти нещо такова ли си представяш:
fred1.jpg
fred1.jpg (12.03 KиБ) Видяна 769 пъти
Абстрахираме се от грозотията на това тестово изпълнение, това го направих за 30 секунди само за илюстриране на идеята, ако се спрем на него тогава ще го рисувам с часове с вектори, прозрачности и т.н., сего просто да не губя време.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 27 мар 2013 11:57

Мисля че градиента който е сега на синята лента /горе тъмно долу светло/ трябва да се обърне тъмното да е долу, това дава усещане за стабилност. Цвета да е по-тъмно син примерно като моето "N" (RGB=74,125,188) или надписите на мненията но съвсем не е задължително.
Това го разгледах току-що и няма да го правя. Заниманието ще е пълен кошмар и ще отнеме поне 1-2 работни дена да се прави reverse engineering, а нямам толкова време излишно. Заглавката е сбор от CSS разпръснато в 4-5 файла и 10-тина малки изображенийца за ъгли, заобляния и т.н. Не можеш да промениш 1 ред код и да го "обърнеш", защото не е 1 картинка или 1 градиент, а сбор от парчетии и е като някакъв пъзел, който ще трябва да се реди наобратно.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 27 мар 2013 12:06

Буквите на тези надписи да са със същият шрифт както сега но малко по-голям размер за да се четат по-добре.
Може да се увеличат малко без проблем, ако се избере този вариант. По принцип съвпадат с общия размер на шрифта в постовете в CSS, но може да се форсира нещо само за там през overall_header файла. Цената ще е че ще се счупи автоматичния зуум на това изречение при натискане на копчето "А" за уголемяване, но едва ли е болка за умиране.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 27 мар 2013 12:22

За ръкостискането, ето това - http://www.wpclipart.com/people/groups/ ... W.png.html
според мен също заслужава внимание. Още веднъж брагодаря за сайта, който ми решава проблемите с лиценза.

Изображение

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 27 мар 2013 12:53

И така, ако за концепция 1 приемем предложението на Фред (груба илюстрация под номер 22), то аз ще се върна на по-предните предложения и ще компилирам едно нова, което условно ще наречем концепция 2:

номер 23:
concept2tst1.png
concept2tst1.png (11.45 KиБ) Видяна 764 пъти
И предлагам това да са двете концепции и да спрем с генерацията на идеи, освен ако не се появи някоя много блестяща такава.
И така - кой от двата варианта ви харесва повече (запазвам си правото да не се съглася, но все пак)?

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 27 мар 2013 13:04

Подобрено тестово изображение на концепция 1

Номер 24:
concept1tst1.png
concept1tst1.png (9.01 KиБ) Видяна 764 пъти

Потребителски аватар