Предложения относно форума

Публикувай отговор
Аватар
bojoviki
Старши потребител

Предложения относно форума

Мнение от bojoviki »

Здравейте,първо да уточним-не искам да давам акъл а изказвам лично мнение.
Да започнем с регистрацията:Ако е възможно да се премахне анти-спам 1.Или поне да се качи най-отгоре на форума раздел "Правила",и да не е в подраздел.Виждам,че форума е тясно свързан(целенасочен)към ИТ и интернет технологиите,в което няма нищо лошо.Само,че е много специализиран,ако може да се вкарат малко по-странични раздели с различна тематика или нещо актуално,което вълнува доста част от хората.Ако е възможно да се подреди в отделни групи както е в момента,но да се слеят някои.Понеже е с доста теми и е възможно хората да се бъркат къде точно да влязат.С по-малко под раздели ако е възможно.А именно могат да се подредят нещо от сорта:СЛУЖЕБНО-АДМИНИСТРАТИВЕН РАЗДЕЛ(най-отгоре).Полезни съвети и настройки, хардуер, софтуер,рутери,интернет.А в отделен раздел вече за по-напредналите-ИТ технологии,новини,Уеб програмиране,Сигурност(вие си ги знаете).За най-отдолу може да се сложи раздел Игри,Хоби,Развлечения,Спорт.
П.П.Според мен малко ще се намалят темите като се слеят и ще се онагледи за хора,които не са толкова напред с ИТ.И мисля,че е достатъчно да е Раздел/Тема.Без допълнителни под теми.Поздрави

-- 04 Авг 2013 11:55 --

Както си сърфирах из нета ми дойде на акъла още един не раздел а тема:"Направи си сам".Там можем да обсъждаме кой, какво и как да си направи в домашни условия.

П.П.Е малко взаимствам (не крада :))от други форуми.

-- 04 Авг 2013 19:59 --

И още един раздел "Техника",в която могат да се вкарат ТВ,Компютри,Аудио и т.н.
П.П.Не за друго ама ми предстои точно в таи тема да питам и се подсетих де :)

Аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Обратна връзка:

Re: Предложения относно форума

Мнение от teou »

Такаааа, прибрах се от море (за съжаление) и вече мога да обърна внимание и на тази тема.
Да започнем с регистрацията:Ако е възможно да се премахне анти-спам 1.Или поне да се качи най-отгоре на форума раздел "Правила",и да не е в подраздел
Може би малко съм предобрил, наистина, но пък всички автоматизирани спам ботове отиват в кофите с такива сложни проверки :) Все пак, за да се улеснят потребителите-човеци, дописах пояснителните текстове, на български и особено на английски, и сложих и директни линкове (позволени са само в текстов вид за съжаление, но пак е нещо). Така се надявам да се намали елемента на детективстване за хората, без да се налага пълно махане на проверките и съответно намаляне на защитите срещу роботите.
ако може да се вкарат малко по-странични раздели с различна тематика или нещо актуално,което вълнува доста част от хората.Ако е възможно да се подреди в отделни групи както е в момента,но да се слеят някои.
Нямам против, ако има желаещи да пишат по странични теми (само да не е политика, че да се изпокараме) - има кафене за целта. Ако Кафето почне да набъбва прогресивно, ще се раздели на подраздели. Но засега няма чак толкова желаещи да пишат и разнообразие от теми.
Всъщност ако зачетеш надолу в раздела по анкетите, съвсем наскоро имаше едно много сериозно преструктуриране и броят раздели се намали (Спорт и игри се закриха примерно), точно за да не седят празни.
Така че принципно съм за, но не е дошъл момента още за ново преструктуриране. Нека първо да дойдат хората и темите.
СЛУЖЕБНО-АДМИНИСТРАТИВЕН РАЗДЕЛ(най-отгоре)
Добрата практика за мен е този тип раздели да са отдолу, въпреки че на някои места са отгоре. Иначе заема място на нещо полезно, което е кофти от usability гледна точка.
тема:"Направи си сам"
Ами ако има какво да напишеш по нея - отпочни я :)
И още един раздел "Техника",в която могат да се вкарат ТВ,Компютри,Аудио и т.н.
ТВ и Аудио - в раздел Мултимедия. Компютри - състоят се от хардуер и софтуер, има съответните раздели. Даже леко попнах пояснението под "Хардуер", за да е още по-ясно.

Аватар
bojoviki
Старши потребител

Мнение от bojoviki »

Да не пускам нова тема:Искам попитам дали представлява някаква трудност да се промени препращането от активен линк?Тоест при натискане на линк от форума да се отваря на нова страница.

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Това мен от самото начало ме дразни, но не съм имал време да видя дали може да се оправи. По точно не ми е ясно дали има начин да се разграничат вътрешните от външните линкове, иначе ще стане кочина. Ще се опитам да го погледна все пак, но не обещавам.

едит: направено

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

За-важних преди малко темата за ХП и видях, че в раздела за Софтуер имаме 7+2 важни теми. На лаптоп трябва да се скролира, докато се видят неважните, и е неудобно. Какво ще кажете да направим тема-контейнер (или 2-3 такива, примерно важни и in progress), с линкове към другите важни теми. Както е тази тема в мрежовия раздел.

Аватар
pakostnika
Старши потребител

Мнение от pakostnika »

Като цяло съм за обединенията и контейнерите. Иначе ми е малко разхвърляно.
fred написа:Моят опит показва, че опитите нещо което работи добре да почне да се пипа уж за да се направи още по-добре накрая завършват плачевно. Така че не бързай с усмивките.

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Готово, групирах ги в една тема.

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Още две неща: едното е предложение за групиране в тема-контейнер и на раздела сигурност, защото като гледам и той е набъбнал с важни теми.

Хванах се да измеря как се вижда при вертикална резолюция 768 точки, което е масова резолюция за евтините лаптопи и не мисля, че можем да я пренебрегнем, защото това са ни сериозен процент потребители. Гледах как е на браузери Лиско, Хром, ИЕ и старата Опера. По незнайни причини Лиско разпъва страницата най-много, предполагам заради доста засиления font smoothing там.

Та ако се съобразим с горната резолюция и Лиско браузера, общо взето не трябва да надхвърляме 5 важни теми за раздел без анонс и 4 при раздел с анонси, защото те са отделени и това убива още място. По-този начин дори и при най-лоши условия потребителя освен важните теми ще вижда и поне 1 от другите теми, което според мен е важно от гледна точка на ползваемостта (за да вижда без да скролира ако има нещо ново в раздела). При по-нормални условия - различен браузер, по-съвременна резолюция - важните теми ще са му до половината на екрана, което вече е съвсем приемливо.

Това ми е аргументацията да правим теми-контейнери и да посъбера и ИТ сигурността.

Второто предложение е за темите "In progres..." - също мисля, де ги събера в контейнер и да са отгоре в анонс. Защото и те са няколко. Предполагам идеята в момента да са заважнени е да са най-отгоре и автора им да си напомня, един вид да се набиват в очите за да не се забрави да се довършат. Но мисля, че и в тема-контейнер ще бъде изпълнена тази цел. Даже по-добре, защото сего има само 1 която е заважнена, а някои по-стари са потънали и може би позабравени.

Аватар
error_404
Глобален модератор

Мнение от error_404 »

Искам да ти благодаря, защото меко казано прегледността ми е много важна, а ти направо се престара.
Относно InProgress темите, то те не са забравени, а по скоро забавени, защото са ми части от проекти, които съм си раздвижил, но чисто и просто (като къпан полицай) загубих малко хъс да ги правя, честно.
Покрай всичките глупости относно заминаването ми, но няма какво да се оправдавам, ще ги завърша, а ако има ентусиасти, то може да завършат, все пак са в посока образованост, а ми е жалко, колко опит е почерпен от тях и като виц звучи, но в един хотел ме повикаха на помощ, че момчето чело из темите ми ама си прав, като са недовършени, та и то зациклило и понеже управителя ме познава, та гледам пак отворени 10 таба с nethelpforums.net и чете и се поти юначето, жал ми стана, ама като се запознахме какму светнаха очичките не можеше да повярва, обясних му и стоях острани докато си оправи мрежата и той щастлив и аз щастлив - НАУЧЕН и обеща да популяиризира форума незнайно в кой баш башкъ университет ;)
Хвала ти, че ги събра в контейнер.
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Ясна ми е напълно картинката, но с доброволческите проекти е така - когато стане тогава. Почва човек нещо да си изучава и пише темичка, но изниква нещо по-важно, нещо служебно или семейно и приоритетите се пренареждат. И аз имам един дъъълъг списък с нископриоритетни задачи, вкл. И идеи за теми, но засега ще почакат :) Няма нужда от оправдания. Темата за настройката на рутери например си спомням че я писах 3-4 дена, написах най-важната част и после отлежа година и половина, преди пак да се хвана с нея и да допиша някои новости и подробности за 1 ден.

Аватар
intel
Глобален модератор

Мнение от intel »

Явно всички сме така :D ... Вече има моменти, когато се прибирам, хапвам и лягам. На другия ден ставам, хапвам, къпя се ако има време(!) и излизам :X

Публикувай отговор