[АНКЕТА] Да се отварят ли линковете към външни сайтове в нов таб автоматично?

Отговори

Да се отварят ли линковете към външни сайтове в нов таб автоматично?

Анкетата завърши на 28 окт 2013 21:50

Да, ако е възможно за външните линкове.
5
100%
Не, да си остане така както си е сега.
0
Няма гласове

Общо гласове: 5

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

[АНКЕТА] Да се отварят ли линковете към външни сайтове в нов таб автоматично?

Мнение от teou » 21 окт 2013 22:50

Bojoviki направи едно предложение за нещо, което и аз отдавна си го мисля, но го бях забравил. А именно Да се отварят ли линковете към външни сайтове в нов таб автоматично?. Според мен това е общоприето във всички форуми и намирам за глупаво, че в този форум го няма вградена като функция и се налагат допълнителни модификации. От друга страна аз съм свикнал да си натискам Shift като кликам или пък десен бутон - open link in new tab дотолкова, че вече бях забравил за този "проблем". Но все пак ако намеря начин (още не съм проучил съвсем) смятате ли, че би било добре да се оправи това нещо?

Потребителски аватар
bojoviki
Старши потребител

Re: [АНКЕТА] Да се отварят ли линковете към външни сайтове в нов таб автоматично?

Мнение от bojoviki » 22 окт 2013 00:27

Виж,това за Shift не го знаех.И сега ще дам пресен пример:Наскоро имах запитване тук и се отзоваха няколко члена на екипа,за което им благодаря.Дадоха ми директен линк,супер,намерих това което търсех.Но от нея страница имаше още 2-3 линка с интересна информация,оттам още 1-2 препращания и накрая не мога да си открия нито форума нито темата.Налага се или 10-тина пъти бутона Back или изписване наново адреса на форума.

П.П.Дано има някакво лесно решение,за да не се занимава и екипа допълнително.Но и така да си остане не е болка за умиране.Поздрави

fred
Глобален модератор

Re: [АНКЕТА] Да се отварят ли линковете към външни сайтове в нов таб автоматично?

Мнение от fred » 22 окт 2013 00:31

Зависи от сайта и страницата. Когато са много линкове в страницата предпочитам да остана в нея и да отворя всичко интересно в скрити табове които после преглеждам и затварям последователно. Това обикновено го правя в торент сайтовете и вестникарските начални страници където наистина има много линкове. Целта е да не се връщам непрекъснато към основната страница и да помня докъде съм стигнал в нея. В страници с малко линкове отварям линка в нов таб, преглеждам, затварям и се връщам в началната страница. Така че там автоматичното отваряне е от полза. Мисля че този форум е от вторият случай.

PS Ами да, не се затваря основната страница а се отварят нови табове с Shift или Open in New Tab, елементарно е. С Ctrl пък се отваря в нов скрит таб без да се излиза от основната страница, удобно е набързо да се отворят доста неща за четене след това. Но пък има опасност да се увлечеш по нишката, убеждаваш се че само ще погледнеш и ще се върнеш. Но караш по горещата следа и по едно време вече отворени 50-100 таба. Редовно ми се случва :) Натрупват се, между тях има и ценни неща, не ти дава сърце да затвориш таба преди да си го прочел и стоят докато стане голяма каша. В Опера има във File-Sessions-Save this session възможност да се запише това струпване на табове да се прочетат когато има време. Редовно го правя и нито веднъж досега не съм се върнал да прочета отложеното :) Но той пътят към ада е постлан с добри намерения :)

В Опера има и възможността с бутончето Closed Tabs да се видят вече затворените табове ако човек реши че е пропуснал нещо важно там. Заслужава си човек да проучи внимателно възможностите на браузъра с който работи, имат много повече възможности от това което ползваме. Понеже трудно се помнят толкова неща съм залепил на компютъра листчета с важните клавишни комбинации за различните браузъри.
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 22 окт 2013 09:14

Bojoviki само да ти кажа, че освен гореспоменатото кликане с shift/ctrl, ако си с нормална мишка (понеже аз примерно съм на лаптоп и ползвам тъчпада) номера най-лесно става с кликане (натискане надолу) на колелцето на мишката. То е и бутон и в браузърите има тази функция.

Иначе явно сме единодушни, че макар да става номера с табовете и с shift/ctrl ръчно, все пак би било по-удобно, ако е възможно да става автоматично, както е на повечето места.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 22 окт 2013 13:26

@offtopic При работа с много табове ползвам и някои полезни допълнения. За Опера това са Close tabs right of current и Tab Grouper. Първото затваря всичките нови отворени табове вдясно от основният и така ме спасява от поединичното им затваряне. Второто групира всички табове от един сайт в един общ таб и така освобождава място в лентата. За Firefox това се върши от Multiple Tab Handler
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
bojoviki
Старши потребител

Мнение от bojoviki » 22 окт 2013 18:24

teou написа:Bojoviki само да ти кажа, че освен гореспоменатото кликане с shift/ctrl, ако си с нормална мишка (понеже аз примерно съм на лаптоп и ползвам тъчпада) номера най-лесно става с кликане (натискане надолу) на колелцето на мишката. То е и бутон и в браузърите има тази функция.

Иначе явно сме единодушни, че макар да става номера с табовете и с shift/ctrl ръчно, все пак би било по-удобно, ако е възможно да става автоматично, както е на повечето места.
Бре,тази мишка много функции имала :D .Е това вече е доста по-удобно и от Shift-а и от десен клик на мишката Open New Tab.Ако остане форума на този си вариант,аз минавам на скролирането :),тоест натискане на скрола.Поздрави

П.П.То човек се учи цял живот

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 23 окт 2013 15:16

bojoviki написа: Бре,тази мишка много функции имала :D
Купи си мишка с 5 бутона, допълнителните 2 могат да се програмират какво да правят.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 24 окт 2013 09:11

fred написа:
bojoviki написа: Бре,тази мишка много функции имала :D
Купи си мишка с 5 бутона, допълнителните 2 могат да се програмират какво да правят.
офтопик: имах такава с 5 или 7 бутона и ми беше неудобна - без да исках ги натисках случайно с палец, допълнителните бутони.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 24 окт 2013 12:18

Инсталирана е въпросната модификация частично (само в темите), за да мога да тествам дали ще се появят проблеми с други неща.

Линк към индекса
линк към тема във форума
настройки

външен линк

index.php
ucp.php
http://nethelpforums.net/ucp.php
viewtopic.php?f=21&t=694
http://vilamalina.com/

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 24 окт 2013 12:33

Изглежда няма да има проблеми, а и при блокиране на въпросният джаваскрипт си работи старото поведение. Все пак следва да се отбележи, че постнати линкове към теми във форума, ако са пуснати като хиперлинк на фраза с ббкод, също се третират като външни и се отварят в нов прозорец. Това според мен не е фатално, защото обикновено се случва в обучителните теми, които така или иначе е добре да се отварят в нови прозорци.

При пействане директно в текста на вътрешен линк и оставяне на автоматично разпознаване се отваря в същия прозорец.

Между впрочем такава модификация се надявам да намали до някъде и bounce rate, който в момента е твърде висок.

Потребителски аватар
bojoviki
Старши потребител

Мнение от bojoviki » 24 окт 2013 21:38

teou написа:Инсталирана е въпросната модификация частично (само в темите), за да мога да тествам дали ще се появят проблеми с други неща.
:thumbup: .Супер си е.Мерси за бързата реакция от името на останалите потребители

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 25 окт 2013 13:13

Доинсталирах, защото днес имам по-малко работа, да не чакам до понеделник - така или иначе ясно е накъде отива анкетата, а и не мисля, че вреди.

Не се забелязват никакви проблеми и несъвместимости. Единствения браузър, при който не заработи беше стоковия браузър на Андроид 2.3, което е пренебрежимо (и да ползва някой Андроид 2.3, едва ли би ползвал стоков браузър). Покрай това видях и че съм забравил да инсталирам Туитър копчето на черната тема, та оправих и него.

Отговори