ABV.BG

Отговори
Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

ABV.BG

Мнение от teou » 14 апр 2014 12:04

Наблюдавам в логовете, че са се натрупали няколко новорегистрирани, но неактивирани членове, всички с АБВ пощи. Изпратих им напомняне - не реагират. Реших, че има проблем с пращането на писма от форума - проверих, няма. Реших, че само с АБВ е проблема, тествах - получават се писмата, даже не и в спам-а, макар и понякога с леко забавяне.

Общо взето - мистерия. Работната ми теория е, че писмата за активация не са се получили веднага, а да речем след 2-3 часа, и през това време хората са се отказали да се регистрират. Ще активирам ръчно въпросните hermi, mit46, Entusiast, skystar2 и ще ги питам.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Re: ABV.BG

Мнение от teou » 15 апр 2014 01:58

Единия от потребителите се обади, че не е получил актив. писмо. Странно, аз няколко пъти пробвам, и се получават уж. Може да е било нещо моментно. Ще тествам пак.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 15 апр 2014 03:24

И по-лошо има, аз за един важен бизнес проект не получих мейл по Gmail. Дамата разсърдена ми се обажда по телефона защо не и отговарям, аз твърдя че не съм получил мейла, опитваме и наистина не идва. При това за единият от акаунтите а на другия идват. После само се оправи но остана несигурността. Затова най-доброто решение е с обратна разписка за четенето ако съответно се поддържа. Впрочем твоят абонат да погледне в кошчето за спам, доста често там намирам някои потвърждения за регистрация.
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 15 апр 2014 10:07

Е при автоматичните съобщения обр. разписка не е добър вариант, но е идея за временен тест.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 15 апр 2014 19:49

От днешните тестове - писмо пратено до АБВ с приоритет (тези за регистрация май са такива) закъсня с 1 час. Писмо по нормалния начин (нотификациите за ЛС примерно), закъсня два часа. Тъй като в момента и самите мейл.бг имат проблеми, малко ми е трудно да тествам и с тях дали са ок нещата. Ще продължа проверките утре.

п.с. Тествах и с Гмейл - писмата си се получават за 4-5 секунди (приоритетните). Т.е. форума и мейл сървъра най-вероятно са си ОК, а Мейл.бг и АБВ са за бой.

п.п.с. След 2-3 часа се дотътриха и мейл.бг писмата.

Потребителски аватар
intel
Глобален модератор

Мнение от intel » 16 апр 2014 18:50

ABV е такъв боклук, че не си заслужава даже да говорим за него. При всичкото ми уважение към хората работещи там - съжалявам но услугата ви за нищо не става.
Съвсем сериозно ти предлагам да си лепнеш едно предупреждение, че услугите на ABV/mail.bg не работят добре с регистрацията на форума и да не се занимваш повече.
Единственият начин да се получават писма с нормално време на изпращане-пристигане е да ползваш тяхната услуга с ел. поща от тях - това е.
С това се изчерпва support-a, а да очакваш някакъв support от Netinfo, е като да гониш михаля...

За мен лично е прекален несериозно да има компания, която да се смята за най-голямата в България по това направление - и едновременно с това да има такова отношение.
Българска работа :)

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 16 апр 2014 22:34

Присъединявам се, и аз имах акаунт там и се отказах. Учудвам се защо на Тео му е притрябвало да с връзва с тях вместо със стандартният Gmail. Или Yahoo ако първите не му харесват. От моите колеги само такива които не се оправят с английският интерфейс работят с тях. Впрочем май че Gmail имат и български интерфейс, поне за Google голяма битка водя докато го науча да не ми пише на български.
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 16 апр 2014 23:54

Имам поща в мейл.бг преди Гмейл да бъде създаден :) Мисля, че това обяснява нещата :)

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 17 апр 2014 17:31

Добавих в БГ варианта на регистрационната фарма следният текст в жълто каре:
Уважаеми бъдещи потребители, напоследък безплатните пощи MAIL.BG и ABV.BG изпитват периодични технически проблеми. В случай, че използвате пощенски акаунт при тях за регистрацията във форума, е възможно писмото с линка за активация да се забави няколко часа (при АБВ - средно 2 часа) и/или да се намира в СПАМ папката (при МЕЙЛ.БГ поради калпавите им антиспам филтри). Ако използвате пощенски клиент имайте предвид, че спам папката не се сваля автоматично при стандартните настройки, трябва или да пуснете тази функция или да се логнете през браузер.

Отговори