Vbox7 и YouTube - вграждане на клипчета

Отговори
Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Vbox7 и YouTube - вграждане на клипчета

Мнение от teou » 05 дек 2012 16:50

Създадени са Custom BBcodes за вграждане на клипчета в темите. Забележете, че правилната им употреба е да се вмъкне САМО буквено-цифровият идентификатор на клипчето, например за http://www.youtube.com/watch?v=7N5OhNplEd4 или http://www.youtube.com/watch?v=7N5OhNpl ... ure=g-logo правилният формат за вграждане е

Код: Избери всички

[youtube]7N5OhNplEd4[/youtube]
Това е направено от съображения за сигурност, за да не може тези кодове да бъдат използвани за XSS и други зловредни неща от зложелатели.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Re: Какво се случи със Zamunda?

Мнение от teou » 22 апр 2013 09:39

/offtopic
Ббкод за тв7? Може и да може, не съм проучвал. Но отново, ако почна да правя кодове за всяка видеоуслуга, де ще му излезе края... пък и рядко се ползва. Има и някакви модове за всякакви видеа, но са твърде тромави и съм решил, че не си струва засега.

fred
Глобален модератор

Re: Какво се случи със Zamunda?

Мнение от fred » 22 апр 2013 16:49

teou написа:/offtopic
Ббкод за тв7? Може и да може, не съм проучвал. Но отново, ако почна да правя кодове за всяка видеоуслуга, де ще му излезе края... пък и рядко се ползва. Има и някакви модове за всякакви видеа, но са твърде тромави и съм решил, че не си струва засега.
/OFF Не, не само за ТВ7 и не бутонче а начин да можем да слагаме същото екранче както когато е от YouTube за всеки Flash или друг стрийм. А не линк който ще зареди цялата им страница с всичката шарения и реклами. Предполагам че ще е трудно и нарочно направено да е трудно именно за да се видят рекламите им. Аз се опитвах да намеря начина за онзи канал с Дискавъри но дава "парола" в линка в началото на сесията когато тръгва обмена. И я сменя всеки път :( Вероятно не може но да попитам :) Ок, вземи го махни от тук и сложи във вътрешните дискусии да не спамим темата.
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Re: Vbox7 и YouTube - вграждане на клипчета

Мнение от teou » 23 апр 2013 11:53

Разбрах те, да, отговорил съм ти по принцип какво ми е мнението. И ти правилно отбелязваш, че доста сайтове са се защитили срещу това нещо.

Иначе за успокоение сега погледнах специално тв7 как са нещата. Ами те самите не са дали начин за вграждане, името на клипа не е и в урл-то... така че не виждам лесен начин от потребителска гледна точка да се "изнесе" идентификатора на клипа. Не може да караме потребителя да ръчка в сорса, макар че там го има, не са го защитили - http://news7.bg/videos/7287.mp4 . Така че не виждам как може да стане технически. Нека засега се задоволим само с Тубата и Вбокс като най-популярни услуги и да не усложняваме нещата излишно, че като дойде време за ъпгрейд всяка къстомизация е един мини кошмар :)

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 23 апр 2013 18:20

Личи си кой поддържа Web сайт :) Аз рових в сорса на страницата но не го намерих. Нищо чудно, в главата ми само някакви бледи спомени от старият HTML и то навремето когато го погледнах от чисто любопитство. Аха, сега видях май че не е в сорса на страницата а в записаното видео. Няма значение и не е по темата, просто старото пиратско сърце като види някаква защита и веднага трепва :)
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 09 дек 2014 19:28

Ъпдейтнах кодовете за вграждане, тъй като през годините качеството и размерите на клиповете са се повишавали (ю туб изглежда са направили някаква конверсия и дори старите им клипчета са по-големи). При ю туб увеличих размера, така както е препоръчвано към днешна дата.

При вбокс7 самите те са направили кардинални промени по сайта, така че кода за вграждане е изцяло нов - опростен от наша страна и усложнен от тяхна, дано да няма проблеми. Чисто като размер те пък са минали на широкоекранни клипове (още повече, отколкото при тубата). Там увеличих размера над препоръчвания за вграждане, защото беше смешно - явно идеята е била като се вгради в сайт да е много мизерно и да кликнеш да гледаш клипа, барабар с рекламите, от тях. Така че аз не се съобразих с размера за вграждане който са препоръчали, а го направих както си е на техния сайт ;)

Отговори