Нов bbcode: SPOILER

Отговори
Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Нов bbcode: SPOILER

Мнение от teou » 21 апр 2013 22:34

Уважаеми потребители,

Добавен е нов bbcode за форматиране на текст: spoiler. Той служи за скриване или по-точно свиване на част от съдържанието на даден пост, например някой дълъг списък или забележка, или сорс код, или пинг, или описание на филм, издаващо сюжета и т.н.

Моля да се имат предвид следните неща:
  • в този ббкод могат да се използват всички други кодове, т.е. всякакво съдържание, а не само текст
  • използването му не скрива този текст от останалите потребители или гугъл - просто го сгъва. Потребители, които имат права, ще могат да го разгънат и видят
  • използването му не олекотява поста по никакъв начин. Цялото съдържание си се зарежда при зареждането на страницата, а само е свито. Т.е. ако прикачите огромна картинка в този код, тя пак ще забави зареждането на темата
  • съдържанието в този ббкод СЕ индексира от търсачката на форума
  • съдържанието се вижда от Гугъл, в публичните раздели и теми
  • за да работи коректно, се изисква Javascript. Предполагам ви е включен, но все пак да кажа.
  • не можете да скриете текст от системата с този ббкод и така да минете лимита за знаци в пост ;) Всички лимити си важат
Пример за използването на новия ббкод:
ТЕСТ - скрит текст

fred
Глобален модератор

Re: Нов bbcode: SPOILER

Мнение от fred » 22 апр 2013 00:45

Супер е! Виждал съм го в някои тракери, много подходящо е да се направи дълго описание без да се губи логическата му структура. Или да се натъпчат вътре много снимки без да се обърква човек Впрочем за снимките минах на PicBG защото PostImage ме уплашиха с едно съобщение, че ако не се ползва след 6 месеца ще трият. Сега гледам че отново твърдят че никога няма да трият. Някой знае ли какво е истинското положение?
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
error_404
Глобален модератор

Мнение от error_404 » 22 апр 2013 09:48

Имайки предвид, че postcount съм виждал да се ограничава видимостта на спойлера до брой постове за всички потребители,т.е. ако добавя вместо postcount цифрата 20, то потребители с по малко от 20 поста няма да могат да виждат спойлера.
Просто питам и не бих желал да усложнявам нещата или да затормозявам @teou!

Пример в един руски форум:
Скрытый текст требуется (5 сообщение(ий), сейчас у вас 19):
И кода, който се поставя:
[HIDE=5]ТЕСТ ТЕСТ ТЕСТ ТЕСТ ТЕСТ[/HIDE]

N.B. Видях пепел ми на устата и върху главата ;)
TEST TEST TEST TEST
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 22 апр 2013 10:54

Това дето сега е сложено е просто джаваскриптче и не може да се модне по този начин.
Иначе има такива модове - за наистина скрити тагове и линкове, обикновено за нерегистрирани или с под опр. брой постове, ама за какво ни е?
Имаме си ограничения за нови (примерно подписите), отделно си имаме привилегии за старши, така че общо взето се получава същия ефект и сега. Аз те разбирам накъде биеш но същия ефект (ограничен достъп) сме го постигнали с поставяне на онази тема на правилното място ;)

Впрочем за снимките минах на PicBG защото PostImage ме уплашиха с едно съобщение, че ако не се ползва след 6 месеца ще трият. Сега гледам че отново твърдят че никога няма да трият. Някой знае ли какво е истинското положение?
Това е за другата тема за другия ббкод - viewtopic.php?f=34&t=72
много подходящо е да се направи дълго описание без да се губи логическата му структура
Все пак да не забравяме, че текста вътре се брои към общия брой знаци в поста и ако е наистина дълъг пак ще удари квотата за брой знаци в пост (която е огромна, но все пак).

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 05 яну 2015 16:27

Малка модификация, поискана от Фред. Още един бутон/таг spoil=, този път с възможност (всъщност е задължително) за въвеждане на къстъм заглавие на скритата част. По принцип може да се направи и да се променя при сгъване и разгъване, но според мен вече ще е досадно (потребителя ще трябва да попълва още едно нещо). Пък няма и смисъл.

Ето демо на новата вариация

[spoil=тестово скриване на някакво бла-бла]
бла
бла
блаааа[/spoil]

Стария таг също важи, за по-мързеливите и за съвместимост.

===================
Едит 31.01: Въпреки, че съм на 95% сигурен, че този мод е безопасен засега го отстранявам поради някои опасения. Остава стаият вариант без етикети.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 06 яну 2015 01:39

Има напредък ;) Докато още е горещо, а не може ли това да не е в правоъгълник да не дере очите ами текста просто подчертано като линк?
Виждал съм го в някои сайтове, а за да се различава от обикновен линк подчертаването е с пунктир вместо с цяла линия. Естествено в традиционният син цвят за да е в тон но ако се държи да се различава от обикновените линкове нещо в близката тоналност, примерно зелено, виолетово etc.
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
error_404
Глобален модератор

Мнение от error_404 » 06 яну 2015 01:58

Е, според мен посещаемостта на форума е такава, че всяка нова функционалност отнема все пак от личното време на един човек погрижил се голяма частр от темитте в старият форум на СпектърНЕТ да останат някъде и да може една група поддръжници да имат тази възможност - БЕЗПЛАТНО!
Всяка екстра е изключително добре дошла, но не и за сметка на личното и свободно време! Същото важи и за статиите!
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 06 яну 2015 11:49

error_404 написа:Е, според мен посещаемостта на форума е такава, че всяка нова функционалност отнема все пак от личното време на един човек погрижил се голяма частр от темитте в старият форум на СпектърНЕТ да останат някъде и да може една група поддръжници да имат тази възможност - БЕЗПЛАТНО!
Всяка екстра е изключително добре дошла, но не и за сметка на личното и свободно време! Същото важи и за статиите!
Абсолютно е така. В случая обаче ми отне около 50 секунди - просто копирах старото и пъхнах още една променлива вътре. Ако беше по-сложно сигурно нямаше да се занимавам, както и ти казваш главно ни е архивна функцията.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 06 яну 2015 11:51

fred написа:Има напредък ;) Докато още е горещо, а не може ли това да не е в правоъгълник да не дере очите ами текста просто подчертано като линк?
Виждал съм го в някои сайтове, а за да се различава от обикновен линк подчертаването е с пунктир вместо с цяла линия. Естествено в традиционният син цвят за да е в тон но ако се държи да се различава от обикновените линкове нещо в близката тоналност, примерно зелено, виолетово etc.
Ама то идеята е да се вижда по-контрастно всъщност, затова е и с цял бутон. Даже на някои места освен бутона съм виждал и на самия сгънат текст някаква рамка, подобно на цитатите. Ама не ми се занимава.

Отговори