Таблет + SIM Card?

Въпроси, помощ, самоучители, ревюта на смарт и не-смартфони, таблети и др.
Отговори
fred
Глобален модератор

Таблет + SIM Card?

Мнение от fred » 21 сеп 2016 23:27

Почвам да се оглеждам за купуването на таблет. Нещо в категорията до $200 със следната техническа характеристика:
- RAM 4GB/ROM 64GB /би ми се искало RAM 8 GB но цената скача поне тройно, явно ще се чака да поевтинеят/;
- 10 инча дисплей 1920х1080;
- Dual OS Wndows 10 + Android;
- възможност за клавиатура, WiFi etc.

Например Cube iWork 10, Teclast Tbook 11, Teclast Tbook 16 Pro ...

Това което ме притеснява е начина за достъп до Интернет. В къщи явно ще е през WiFi но навън? Безплатните WiFi точки не е ясно дали ги има, доставчиците осигуряват ли WiFi навсякъде? При мен поне не видях такъв от Мтел. Т.е. сигурният вариант е Интернет през GSM.

Вариантите които виждам са:

1. Таблет със SIM карта. Има такива но са рядкост, например Teclast X98 Plus 3G. Това което не ми е ясно ще ми даде ли доставчика допълнителна SIM карта, аз съм на Прима карта към Мтел. Вероятно ще трябва да се прави някакви настройки и редиректване, не съм наясно.
2. Използване на смартфона като Hot Spot, например с Wifi Hotspot Free и ползване на Интернет за таблета по WiFi от смартфона. Доста интересно но трябва да носиш навсякъде с таблета и смартфона. Той така или иначе е необходим но пък бързо ще изтощи батерията му.
3. Използване на USB dongle, например нещо подобно на това. Ако правилно се ориентирам го пъхаш в USB порта и можеш да приемаш 3G мрежи. Включително 4G ако съответният модел го поддържа.

Така че въпросът ми е, как ползвате мобилен интернет с вашият таблет/лаптоп когато сте вън от обхвата на домашният рутер?
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Re: Таблет + SIM Card?

Мнение от teou » 26 сеп 2016 21:40

Според мен е най-лесно с Андроид тетеринга (Вариант 2 - ако нарочно не е премахнат от производителя, в стандартния Андроид си го има хотспота вграден, иначе с програми.)
Юсб стика, специално за андроид, някой път има гимнастики с инсталацията.

Иначе огледай таблетите на dx.com - даже и да не купиш оттам, може човек да се ориентира за модели и характеристики.

Лично аз се замислям за https://getsuperbook.com/

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 27 сеп 2016 13:28

teou написа: Лично аз се замислям за https://getsuperbook.com/
Хитро, разширение за смартфона с клавиатура и голям екран, досега не бях виждал такова. Но за мен не става, смартфона ми има само 1 GB RAM пък и засега съм се ориентирал към двойна ОС.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 27 сеп 2016 20:01

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 27 сеп 2016 20:22

Те и тези които дадох бяха с отстъпки :) Е, свършиха но други се появяват...

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 30 сеп 2016 16:45

Друга възможност е комбинация между безжичен 3G/4G Wi Fi мобилен рутер с вграден акумулатор. Използва се като WiFi hotspot точка на достъп през 3G за всичко около него. Благодарение на вграденият акумулатор не изтощава акумулатора на смартфона/таблета но дори може да ги зарежда при нужда. Например това или още по-добре нещо с 4G и по-мощен акумулатор. Засега това ми изглежда най-добрият вариант.

PS При по-внимателното четене разбрах, че за целта ще е необходим външен модем на USB входа. Така че по-подходящо се явява нещо с вградена SIM карта, например нещо от рода на Xiaomi Zmi MF855 или TP-Link M5360. Ще трябва да се търси и сравняват цена и възможности. Но възможността за съвместяване на Power Bank с рутер определено е съблазнителна, това нещо ще е необходимо тъкмо при пътешествия когато акумулатора става проблем.

PS2 Това ми изглежда доста добро и намалението е много приятно.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 16 окт 2016 14:57

Поръчах Superbook. Напомнете ми като дойде март-април да направя ревю.

Може и да са хвърлени пари на вятъра, но трябва да се тества, пък за сумата около 150 евро...преживява се. Просто от известно време търся някакво устройство, което да запълни дупката между 5 инча смартфон и 15 инча 2.5 кг лаптоп.
Така и не станах фен на таблетите, просто си искам клавиатура и това е. Има един вариант голям таблет с външна клавиатура и калъф, но то става почти същото... малки нетбучета с линукс на прилични цени и с нов хардуер почти не намерих... така че супер бука може да е добро решение за пътувания през ваканциите, за гледане на филм в самолет и подобни. Като добавен бонус - ако се затрие или счупи, вътре няма информация.

Основния въпрос остава как са решили интерфейса, т.е. дали са понамалили интерфейса на Андроид, та да не заема толкова място. Поръчах по-евтината версия, със 768 резолюция, така че ще си личи ако не са го доизкусурили.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 16 май 2018 14:30

Само да ъпдейтна ситуацията, че година и пол тия глупаци още не са го доставили. Само се оправдават. Според мен не е измама и накрая ще пратят нещо си, ама вкуса в устата вече е горчив и на всички вече им е през онова. Коментарите в кикстартера казват всичко.
https://www.kickstarter.com/projects/an ... ts/2187683
Към днешна дата хардуера е яко остарял. Жалко, защото идеята кефи, а за съжаление всички подобни проекти като Мирабук се дънят и на пазара просто няма такова устройство наистина.

retro
Старши потребител

Мнение от retro » 16 май 2018 23:34

За съжаление с тези проекти тези рискове са си съвсем реални. Все пак браво за съпорта, който си указал :)

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » Вчера 11:30

Днешно време за тези пари вече може да се купи таблет с две симки. С още малко и клавиатура към него.

Отговори