Нови технологии

Създаване, прекодиране на аудио и видео, оптимални настройки, софтуер, постигане на най-добро качество, ripping, streaming, нов хардуер и други
Отговори
fred
Глобален модератор

Нови технологии

Мнение от fred » 23 май 2013 13:09

Темата е за всякакви нови неща които едва се появяват на пазара.

Киното в четири измерения става достъпно и в България
Първото 4D кино у нас става достъпно със салона 4DX, който отваря врати на 24-ти май в Cinema City Paradise в София

Въпреки, че филмовите 3D заглавия все още се смятат за нова технология в кино-индустрията, търсенето на допълнителни peрспективи и измерения за забавления в киносалоните продължава с пълна пара. А родните киномани със сигурност ще се зарадват на новината, че от утре, 24 май, четириизмерното кино вече ще е достъпно и у нас – тогава най-новият мултиплекс на веригата Cinema City ще отвори допълнителен киносалон, наречена 4DX .С това България се нарежда сред първите 3 държави в Европа, които ще предложат подобно кино развлечение, което комбинира ефекти от обкръжението и движение на седалките във всички посоки, създавайки уникално усещане.

Според официалната информация, при тази технология, всяко филмово заглавие идва на екран с уникална хореография и смесица от въздух, вода, аромат, движение, вибрации, които се случват в синхрон с действието на екрана. Ефектите стимулират сетивата на зрителите далеч отвъд границите на аудио-визуалното преживяване в стандартните кино салони.

Всяка 4DX седалка се движи по трите основни оси на движение: странично плъзгане, повдигане и пропадане. Разнообразие от вградени в седалката ефекти като вибрации, потъркване на гърба, гъделичкане на краката, пръски вода, светкавици от тавана, гарантират пълно потапяне на публиката във филма. Зрителите преживяват действието в синхрон с картината и стават част от историята на екрана, а ефектите от обкръжението, движението на седалките, мехурчета, светлина, вятър, вода, мирис, допълват илюзията и допринасят за интензивно и пълно потапяне в събитията на филма.

Филмът, с който се открива първият у нас 4DX кино салон на 24 май в Mall Paradise Center е Бързи и яростни 6", който ще бъде показан от 11:40, 14:20, 17:00; 19:40 и 22:20 ч.

През делничните дни (от понеделник до четвъртък) 4DX редовната цена на билета ще е 14 лв. за 2D филми и 17 лв. + 1 лв. за очила - за 3D филми. Студенти, пенсионери, непълнолетни и хора с физически увреждания могат да гледат 2D филми с отстъпка на цена от 12 лв. за 2D и 15 лв. + 1 лв. за 3D филми. През уикендите 4DX редовен билет ще струва 15 лв. за 2D филми и 17 лв. + 1 лв. за 3D филми, уточняват от Cinema City.
Не казват само дали да си носим чадър ако филмът е "дъждовен" :) Иначе се чудя как им излиза сметката на тези собственици. Да кажем, че това е ново и в началото ще има интерес. Но преди седмица отидох в Арена-Запад да гледам "Забвение". В салона бях сам-самичък! За 10 лева билет не знам колко хора се въртяха около мен да ме обслужват.
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Re: Нови технологии

Мнение от teou » 23 май 2013 16:16

Много интересно, стартират с пълнометражен филм. Трябва да се види да не е лъжа нещо.
Защото Арена Делукс уж има 5д, обаче са само рекламни клипчета без сюжет 5 мин за 5 лв., така че за мен все едно ги няма. Минах се на 1 да ида и беше мега тъпо.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 23 май 2013 17:23

И аз ще отида, това с гъделичкането на краката е интересно :) Ще трябва да отида със сандали по-лесно да ги събуя :) Вероятно следващият етап ще е 3D кино в комбинация със СПА-център, хидромасаж и още подобни...
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 24 май 2013 12:20

По този повод едно мнение от форума на Дневник :)
iukwim

Уважаеми клиенти, ако цените ни ви се струват високи, може да спестите 14лв и вместо това да похарчите само 1лв за возене в Икарус.

Ще се насладите на движение по трите оси, пропадане, дъжд (след като навън е спрял), екзотични аромати, вятър.
За преживяване на екстрата "пръски" може да поискате билетче от шофьора на ляв завой. Повдигането се осъществява като изберете маршрут през някой квартал с автентично индийско® население и помолите някой от стюардите, които ще се качат от там, да доближат чувала си до вас.

Промоцията "потъркване на гърба" важи в делнични дни, от 6 до 9 сутринта и от 5 до 7 следобед. В зависимост от интереса на публиката, може да се насладите и на "гъделичкане на краката" и дори "настъпване".

Но чакайте, има още - за специално преживяване на светкавици изберете тролейбусната версия на нашия продукт - той предлага още по-интезивно преживяване. Тревожите се, че ще се изморите прекалено? Няма нужда - след всяко въвеждане на ефекта светкавица следват няколко минути почивка.

Очакваме ви на най-близкия пункт за качване - за ваше удобство те са открити и без покрив, дори през зимата!

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 24 май 2013 12:53

Хаха брутално!
Иначе гъделичкането е едно телче/пластмасово камшиче което се върти. На бос крак не знам до колко ще е приятно.

Потребителски аватар
Diabolik
Старши котарак

Мнение от Diabolik » 24 май 2013 19:13

да, бях с ТЕоу, определено се си струва. Има много хляб да изяд докато стане смислено. общо взето там дего бяхме 4Д бяха духалки, дето те духат с въздух, а 5Д беше едно пластмасово камшиче дето се върти и те закача по краката. нищо особено.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 24 окт 2013 14:22

ASUS въплъщава есенцията на кристалния звук в предусилвателя Essence III - прекрасни параметри но превода ще ви разсмее :)

Особено това с "кристален осцилатор, изработен от чисто злато". Скромните ми и доста остарели познания сочат, че златото няма кристална форма и осцилаторите са с кварцов кристал ако е необходима стабилност на честотата. Но все пак погледнах оригинала защото човек никога не знае какво са написали великите рекламни специалисти. Аха, там пише "Pure-gold temperature-compensated crystal oscillators" вероятно са сложили златно покритие за по-добра топлопроводимост.

Вече в по-добро настроение продължавам нататък и втрещен опирам до "първокласни керамични операционни усилватели AD 827SQ". Хм, не знам керамиката да има свойствата на полупроводник каквито са в силициевите операционни усилватели. Отново поглеждам оригинала но там си пише "Premium ceramic AD 827SQ and Japanese-made MUSES 02 operational amplifiers (op-amps)" значи този път преводачът не е виновен. Като пуснеш Google за AD 827SQ навсякъде излиза това "ceramic".

Отчаян и с дълбоки съмнения в знанията си отивам на страницата на справочника за AD 827SQ и о, щастие, с Find на страницата няма нищо за "cerаmic". Спокоен съм, няма опасност да направят от тоалетната ми чиния устройство за подслушване :) Защото нали знаете, вече и там се подслушва. Все пак ме човърка любопитството, откъде пък се появи това "ceramic" ? Това е да си научен работник, като захапеш някаква загадка и няма пускане. Затова отивам на страницата на производителя Analog Devices и най-после загадката е разрешена. Оказва се, че тази ИС се произвежда в 2 варианта - с пластмасов и с керамичен корпус и нашият случай е вторият. Ето от къде се е появило и плъзнало по света това "керамичен операционен усилвател", пак някой журналист чел-недочел. Все пак по-безобидно е от "Силиконовата долина" защото колкото пъти го прочета и все се сещам за... знаете за какво, едни такива големи, кръгли, изпъкнали неща. Приятни за гледане, е когато е с мярка :)

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 24 окт 2013 18:49

Хахаа много обичам и аз такива новини, грешно превеждани и преразказвани до достигане на невероятни висоти на простотията тип "силиконова долина". Добре си ги разкостил :)

Отговори