Телекомите - обща тема, комбинирани новини, други оператори

Новини свързани с български и чужди телекомуникационни компании, имащи отношение към услугите за крайни потребители
Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Re: Телекомите - обща тема, комбинирани новини, други оператори

Мнение от teou » 05 мар 2019 17:27

Аз сега съм в тежка дилема: ако нет1 не си оправят бакиите ще се сменя. Вече не ми трябва и ъплоуд толкова. Допреди 2-3 години очевидния избор щеше да е а1. Обаче сега като купиха близу се притеснявам да не ни набутат коаксиал. Тя технологията не е лоша и ако на лан кабела няма ъплоуд би било все тая, яко и двете са оптика до блока (както съм в Германия, тука оптиките са до мазето и по етажите се ползват вече прекараните телефонни или коаксиални кабели и заради късите разстояния и слабото затихване скоростите са ок, до 400мбпс реални и 10 ъп).
Обаче в блока в София кабела е много дърт и снаждан и с много сплитери. Ако не се подмени изцяло ще е тежка драма, то и сега на единия транспондер хд-тата насичат понякога, а те искат мизерните 10 мбпс. А като ги знам ментел, пардон а1, няма да дадат избор на какъв кабел да сме.

V838_M0n0c3r0t1s

Мнение от V838_M0n0c3r0t1s » 28 юни 2019 15:49

булсат нямате ли оптика или лан при вас за 15 лв е ок няма договор плащаш като можеш?

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Мнение от teou » 30 юни 2019 21:38

Последно като проверявах нямаше, имаше само оптики до сградата от ментел и бтк. Не вярвам да се е променила ситуацията, пазара вече е такъв, че май нова инфраструктура никой не прави, само се наема и изкупува, пардон консолидира.
Иначе те се пооправиха откъм рутиране, явно са им трябвали няколко седмици да си настроят нещата, не че е ок да са такива мърди де, ам анали сега работи.....

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 02 юли 2019 03:21

Първият 5G в България. Засега в тест от А1/Ментел, района около НДК, оборудването е от Нокиа.

https://offnews.bg/tehnologii/mtel-demo ... 74956.html
https://www.vesti.bg/tehnologii/a1-zapo ... ia-6097106
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Отговори