Vivacom

Новини свързани с български и чужди телекомуникационни компании, имащи отношение към услугите за крайни потребители
retro
Старши потребител

Re: Vivacom

Мнение от retro »

Да споделя последното, което забелязах при виваком. След като установихме, че има някакво шейпване до 2 мбит, реших да си спра wi-fi и навсякъде да ползвам само мобилния нет. Така и имам 10 ГБ и не мога да ги изразходя. След около две три седмици пробвах пак да видя каква е скоростта и о чудо, вече постигам някакви по-нормлани скорости от окло 8/9 мбит. макар, че често са и на половина. Та явно ако не си ползвате много мобилния нет виваком решава, че може да Ви намали скоростта на 2мбит. И така понеже са много хитри вече не ползвам никъде wi-fi и им товаря мрежата.
Аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Януари тъкмо се изненадах приятно, след като четох по форумите, че на другите оператори им спират роуминга на предплатените карти... И днеска ... Но комент...

Та се сетих за вица:
- Ало Мтел ли е?
- Не Виваком
- Аааа и на вас да ви .....
Screenshot_2018-02-26-13-51-42-045_com.android.mms.png
Screenshot_2018-02-26-13-51-42-045_com.android.mms.png (98.85 KiB) Преглеждано 1667 пъти

Не че има значение, като съм в БГ ми важат безлимитните минути и 5 гига от немската предплатена, но е тъпо. Особено като се има предвид, че разговор от бг до де в роуминг е без пари, а от бг до де от бг карта се води международен и е по евро в минута.
retro
Старши потребител

Мнение от retro »

Явно е, че операторите всячески се опитват да изкопчат парички от клиентите си. В случая изглежда предплатените карти не им носят достатъчен приход и почват да се чудят как да принудят хората да плащат. Ако не искаш да правиш абонаментен план с немски оператор мога да те посъветвам ако имаш възможност да си вземеш предплатена карта на украинския оператор Life. Да правилно чу украински. Може да се зарежда с дебитна карта или с автоматите поставени в офисите на мобилните опратори. Тарифата им за роуминг на предплатената е доста причлина според мен не само за ЕС ами и за останали страни. Ако не можеш да се сдобиеш с такава карта търси карта на английския оператор three, услугата им се води feel at home.
Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Ами то е горе-долу все тая. Аз по принцип мразя договорите, но за интернета тука няма как, всичко е 2 години, та рекох поне телефона да е предплатен. А и в началото не знаех дали ще се задържа. Сега 2 години по-късно ми е все тая за 1 договор още, но пък парадоксално тия на предплатено имат по-добри условия отколкото други оператори на договор.... единствено покритието извън градовете е по-кофти откъм интернет скорост, но се преживява, аз колко пък да пътувам по полета и чукари..

И така я оставих тази Алди карта ("Медион", Физическа мрежа: бивша Е+, по-късно О2, реално Телефоника). 20 евро, 5 бързи гига и безлимитни минути и смс. Стига ми и даже ми идва излишно.
Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Vivacom купува „Нет 1“ и „КомНет“

https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be ... 55554.html

Е браво. Имаме си вече 3-4 големи оператора само. Настигнахме западняците по всички тъпотии, как па веднъж не се взеха добрите практики.

П.с.клиент съм на комнет, които от 2-3 години са част от нет 1. Достатъчно се ядосах тая година че същия номер ми го свиха в Германия, Юнити медиа я купи водафон и така в наше село вече имаме избор от цели 2 доставчика на интернет (Дойче телеком и Водафон).

Сега и банките ще слеят (2 те най-големи немски банки което ще ги превърне в колосална финансова институция, американските игри на мерил линч ще ни се видят детска игра.. те вече ги спипаха че препрали 10 милиарда мръсни пари но мина между другото), но неее няма монопол и картел.

П.п.с. не е по темата, но за двойните стандарти и държавната помощ за частни компании дето уж е забранена покрай короната: немската държава наля пари ама яко. Почти нямаше субсидия която да се изразява в милиони. 10 милиарда евро за Луфтханза, 8 милиарда за железниците и т.н.....
Аватар
intel
Глобален модератор

Мнение от intel »

Ами явно навсякъде е така ... Аз се принудих да пусна Vivacom на едно място и хич не ми харесват.
Започнаха с 2 дни липса на интернет, след това имаше прекъсвания (следя за прекъсвания с мониторинг).
Но това е положението ... По-малките доставчици и тези които се занимават с бизнес клиенти просто ти отказват:

Викнах Cooolbox на оглед - въртяха, сукаха - "Ми не можем да прокараме трасето вътре в сградата, много е трудно" ...
Реално бях съгласен да им плащам за най-високият план, но не пожелаха (викнах ги на две места - техниците отказват и на двете).
Звъня в офиса им - "Ами няма техническа възможност, това е" ...
Но виж ако си склад (който е само на няма и 500 метра), там няма никакъв проблем да им пуснат едно влакно :D
С много мрънкане, определена сума пари и няколко опита, може и да си получиш FTTH от Cooolbox, но не е там въпроса.

Та така за нашите родни доставчици (малки и големи). Разбирам че положението с комуникационните трасета е пълен батак, но някак си едните техници (на големите) могат да си прокарат трасетата, пък другите не могат, когато става дума за крайни потребители (при бизнес клиентите може би е по-друго). И реално погледнато винаги се търси клиента да е изгоден/удобен за самия доставчик, а не обратното.
Пък ако клиента наистина иска разни неща - еми ще трябва да се изръси една определена сума пари, за да може статуса "няма техническа възможност" да стане "имаме покритие" на този адрес.
Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Абе друго си е в нашия блок всеки доставчик да има по две три жици...и никоя да не работи като хората... (Пояснявам: комнет, близу, мтел, вива,) общо 2 доставчика.
Аватар
intel
Глобален модератор

Мнение от intel »

:D Пак не сме като в Америка/Китай - там нямат такива екстри.
Гледам разни хора работещи за големи компании като Google/Microsoft и т.н., плащат една торба пари (100$+) на месец и пак получават скапан интернет (ако изобщо има доставчик в техния град).
Те затова му се радват толкова на Мъск и неговите сателити за интернет, защото техните доставчици са 10 пъти по-хитри и нагли отколкото нашите.
Но да не казвам голяма дума, че да не вземе "внезапно" да ми спре нета за седмица/две.
Публикувай отговор