Globul / Telenor

Новини свързани с български и чужди телекомуникационни компании, имащи отношение към услугите за крайни потребители
retro
Старши потребител

Re: Телекомите

Мнение от retro » 02 апр 2014 20:04

Между другото Свиваком и Грабул са актуализирали малко плановете си.
http://www.globul.bg/bg/news.html?id=14483
http://www.prikachi.com/images.php?imag ... 03819y.jpg

Потребителски аватар
pakostnika
Старши потребител

Мнение от pakostnika » 02 апр 2014 22:19

Това е прах в очите. Докато Теленор не стъпи официално с новите си програми и останалите оператори да се актуализират по тях, няма да има реално отражение за потребителите. Моята надежда е да се пуснат интернет ориентирани предплатени пакети.
fred написа:Моят опит показва, че опитите нещо което работи добре да почне да се пипа уж за да се направи още по-добре накрая завършват плачевно. Така че не бързай с усмивките.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Мнение от teou » 02 апр 2014 22:40

Мисля, че така ще стане накрая, защото Булсат и Макстелеком ще са силни предимно в нета, така че там може и да се появи конкуренция. Теленор ще са последните, които ще започнат нещо голямо някъде към края на 2015-та и ако искат да си избият инвестициите ще трябва да мачкат всички останали с цени. Така че ще се ориентират по това какво са пуснали другите дотогава. Междувпрочем дотогава Мтел съвсем да го закъса и най-накрая да реши да бъде конкурентен, така че според мен спад на цените при мобилния нет ще има. За гласовите услуги - ще видим.

Потребителски аватар
ivaylon
Глобален модератор

Globul / Telenor

Мнение от ivaylon » 03 апр 2014 03:02

Тези двете тарифи, на които Глобул добавя минутите, са еб**ти и тъпите тарифи. Да добавят 5000-те минути на Globul Universe.

-- 03 Апр 2014 02:04 --

Връщам си думите назад: ще има и за мен баница!!! :)

Изображение

retro
Старши потребител

Мнение от retro » 03 апр 2014 22:48

Тъпото е, че трябва да първод а си изговориш другите. Ама пак е нещо :)

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 28 апр 2014 15:18

Зелените започнаха с процеса на освестяване... след година като се пребрандират и вероятно ще ударят и с цени и ще стане интересно. Друг интересен момент е че като подменят мрежата ще имат готовност за много бързо разгръщане на LTE - то дотогава малките играчи Булсат и Макстелеком тъкмо ще са проправили пъртината и ще са събудили интерес у потребителя към услугата.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 10 ное 2014 17:34

Зле са им новите оферти на Теленора, засега.
Иначе Мтела и те пуснаха такава промоция, подобна на Вивакомската, така че сега до края на годината е благина, за който харчи повече де, защото на мене тия флат планове ми идват малко излишни.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 22 дек 2014 10:23

Теленор, на фона на смешните си Резерв оферти (удвоени за Коледа но пак доста слаби спрямо останалите), са пуснали скрита оферта за настоящи клиенти, които искат да бягат. Приближава се по параметри до офертите на Вива и Мтел - нещо от сорта на 1700-2000 мин за 20-30 лв. Мисълта ми е ако някой все още е на тях и иска да бяга заради цени (а другите неща - качество, покритие го уреждат), да ги притисне в някой офис и ще го получи това.

Инфото е от Мобайлбългария форума. Това е всъщност едното от двете полезни неща в този форум, за последните 3 месеца. Останалото са простащини :)
Другото полезно нещо е, че изглежда Булсат все пак са покрили поне центъра на 1 голям град - Варна. За старт обаче едва ли още може да се говори - преди 10-тина дни тествах в нас в София и сигнал още тук няма, така че....

Потребителски аватар
ivaylon
Глобален модератор

Мнение от ivaylon » 14 яну 2015 00:52

Значи днес бях в офис на Теленор. Имат услуга с 2000 мин. (план Резерв) за цена от 24 лв. (вярно с 1000 MB интернет). Все пак това е цена с 10 лв. надолу от Ментелската.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 14 яну 2015 10:31

Националните минути обаче са само двеста (и се изчерпват първи, най-вероятно, така че въобще не е по-изгодно). Мисля, че вече трябва да минава времето на минутите само към собствения оператор и ходенето с по 2-3 телефона в джоба (изключвам ако единия е служебен, това е съвсем друго). Тази ситуация беше така преди 3-4 години - всичките оператори имаха планове по 15-20 лв с много (примерно 500) минути само към собствената мрежа и 0 към други. Половината ми познати имаха Н телефона - "чакай да ти звънна от Мтелския телефон", "на Глобул ли си? ааа запаметил съм ти номера на Глобулския ми телефон и затова не ми се изписва".

Безумие. Още повече, че след като и два от три оператора вече на повечето си планове дават национални минути... доста тъпо поведение. Въобще Теленор се дънят грандиозно за тези няколко месеца от съществуването си. Особено на фона на това че са пъти по-големи от Телеком Австрия и имат доста повече пари и могат да налеят доволно, ако искат. Може би са забравили да изринат някой гений от стария Глобул мениджмънт, кой знае.

Потребителски аватар
ivaylon
Глобален модератор

Мнение от ivaylon » 14 яну 2015 12:07

Станала е грешка. Вчера бях в техен офис и заблуден служител ми обясняваше, че това са минути към всички оператори. Сега погледнах на сайта им и това не е така. Сори, грешка.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 14 яну 2015 17:48

Па дали наистина е бил случайно заблуден или е гонил таргет новосключени договори нарочно за да вземе някой бонус остава мистерия. Тия номера ги знаем - отработени са до съвършенство от Ментел та защо другите два оператора да лъжат по-малко :) Аз затова гледам да не стъпвам в офиси - всичко онлайн, двойна и тройна проверка на инфото със сайтове, листовки и т.н.

retro
Старши потребител

Мнение от retro » 15 яну 2015 00:46

Да споделя моите скромни впечатления от новата мрежа на ТелеЗор :) В града дори и в някви дупки и подземия доста често имат H или H+ на същите тези места Ментела понякога въобще ги няма или са на Edge. Свиваком като че ли са най-балансирани тук таме в мазетата имат 3G но повечето пъти и те са Edge. Друг е въпроса, че май при Телезор пише H ама нета пак е бавен. Извън града мисля, че Свивакома са най-добре.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 15 яну 2015 10:55

Я пробвай все пак да тестваш и скоростта, да не е само индикатор, че по-миналата година го имах тоя проблем от Свиваком - имаха някакъв проблем за месец лятото и индекатора седеше, ама нет почти нямаше :)

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 05 фев 2015 16:27

Тествах днес "оправената" мрежа на Теленор. В нас в София на закрито докара 13 Мбпс даун и 2.7 ъп до сървъра на Мтел според спийдтеста (не ми се занимаваше да тествам друго). Това е подобрение, защото последно преди 4-5 години на това място скоростите им бяха 2-3 мегабита. При същите условия обаче Виваком докара 8.5 и 1.6 съответно. Ограничението от 8 обаче е възможно да е и заради типа тарифен план обаче!!
Същевременно Мтел на същото място добута само до... 2.7 / 2.4 Мбпс, което е абсурд, особено на фона на заявките за обновяване и при тях. Извода който се налага е, че и да има обновяване при Теленор и Мтел, то явно е частично и не навсякъде (видимо в Красно село Мтел не са бутнали нищо през последните 5 години, точно както и при фиксираната им мрежа в този район).

Всички тестове са правени с достатъчно съвременен модем (модема с който тествах и 4 г-то - поддържа 2 канала).

Отговори