Vivacom

Новини свързани с български и чужди телекомуникационни компании, имащи отношение към услугите за крайни потребители
retro
Старши потребител

Re: Vivacom

Мнение от retro »

Да споделя последното, което забелязах при виваком. След като установихме, че има някакво шейпване до 2 мбит, реших да си спра wi-fi и навсякъде да ползвам само мобилния нет. Така и имам 10 ГБ и не мога да ги изразходя. След около две три седмици пробвах пак да видя каква е скоростта и о чудо, вече постигам някакви по-нормлани скорости от окло 8/9 мбит. макар, че често са и на половина. Та явно ако не си ползвате много мобилния нет виваком решава, че може да Ви намали скоростта на 2мбит. И така понеже са много хитри вече не ползвам никъде wi-fi и им товаря мрежата.

Аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Януари тъкмо се изненадах приятно, след като четох по форумите, че на другите оператори им спират роуминга на предплатените карти... И днеска ... Но комент...

Та се сетих за вица:
- Ало Мтел ли е?
- Не Виваком
- Аааа и на вас да ви .....
Screenshot_2018-02-26-13-51-42-045_com.android.mms.png
Screenshot_2018-02-26-13-51-42-045_com.android.mms.png (98.85 KiB) Преглеждано 847 пъти

Не че има значение, като съм в БГ ми важат безлимитните минути и 5 гига от немската предплатена, но е тъпо. Особено като се има предвид, че разговор от бг до де в роуминг е без пари, а от бг до де от бг карта се води международен и е по евро в минута.

retro
Старши потребител

Мнение от retro »

Явно е, че операторите всячески се опитват да изкопчат парички от клиентите си. В случая изглежда предплатените карти не им носят достатъчен приход и почват да се чудят как да принудят хората да плащат. Ако не искаш да правиш абонаментен план с немски оператор мога да те посъветвам ако имаш възможност да си вземеш предплатена карта на украинския оператор Life. Да правилно чу украински. Може да се зарежда с дебитна карта или с автоматите поставени в офисите на мобилните опратори. Тарифата им за роуминг на предплатената е доста причлина според мен не само за ЕС ами и за останали страни. Ако не можеш да се сдобиеш с такава карта търси карта на английския оператор three, услугата им се води feel at home.

Аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Ами то е горе-долу все тая. Аз по принцип мразя договорите, но за интернета тука няма как, всичко е 2 години, та рекох поне телефона да е предплатен. А и в началото не знаех дали ще се задържа. Сега 2 години по-късно ми е все тая за 1 договор още, но пък парадоксално тия на предплатено имат по-добри условия отколкото други оператори на договор.... единствено покритието извън градовете е по-кофти откъм интернет скорост, но се преживява, аз колко пък да пътувам по полета и чукари..

И така я оставих тази Алди карта ("Медион", Физическа мрежа: бивша Е+, по-късно О2, реално Телефоника). 20 евро, 5 бързи гига и безлимитни минути и смс. Стига ми и даже ми идва излишно.

Публикувай отговор