NovaTV без реклами

Всякакви теми от и за начинаещи и напреднали уеб-мастери, уеб дизайнери, apache, php, html, css, seo, hosting и др.

Модератор: sharo

Отговори
fred
Глобален модератор

NovaTV без реклами

Мнение от fred » 08 авг 2015 13:55

Аз по принцип си гледам всичко телевизионно на запис по Интернет, така мога да избирам какво да гледам и в удобно за мен време, ако част от някое предаване или събеседник са скучни просто ги прескачам. С bTV нещата са наред но рекламите на НоваТВ са много досадни, дори ми се струва че на запис са доста повече отколкото на живо. AdBlock не помага защото когато го включа сайта play.novatv.bg въобще не тръгва. Опитах с NoAds за Опера 12.16 /на нея гледам защото Firefox спря Flash/ но той пък въобще не спираше рекламите. Накрая ми омръзна да се боря и пуснах вездесъщият чичко Гугъл, естествено той веднага даде отговора :)

И така, AdBlock>Preferences>Customize>Edit, изтривате каквито правила има за play.novatv.bg и ги заменяте с
@@||v.fwmrm.net/ad/p/*$domain=play.novatv.bg
При мен беше:
play.novatv.bg##OBJECT[id="video-player"]
play.novatv.bg##SECTION[class="video-player-container"]
http://www.btv.bg##IFRAME[src="//www.facebook.com/plugins/likebox.php?hr ... 8916352863"]
а стана:
www.btv.bg##IFRAME[src="//www.facebook.com/plugins/likebox.php?hr ... 8916352863"]
@@||v.fwmrm.net/ad/p/*$domain=play.novatv.bg
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

fred
Глобален модератор

Re: NovaTV без реклами

Мнение от fred » 08 авг 2015 14:10

Май че избързах с хваленето, рекламите пак се появиха. Характерното е, че този път са и при включен AdBlock, преди даваше съобщение да го изключа, все пак напредък е. Гледам че в AdBlock има опции да се задава блокирането по елементи, явно ще се боря допълнително. ТУК има информация, когато имам време ще чета. Ако някой знае решението да казва. А ТУК и ТУК е за custom филтрите на AdBlock.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 08 авг 2015 14:21

След като прегледах линка който дадох видях че по-надолу има друг филтър, ето този:
@@||v.fwmrm.net/ad*$domain=play.novatv.bg
@@||adm.fwmrm.net/p/MTG_Live/Video2AdRenderer.swf$domain=play.novatv.bg
@@||m1.fwmrm.net^$object-subrequest,domain=play.novatv.bg
Засега работи но това са само 2 пускания, ще видим по-нататък. Имам усещането, че от НоваТВ следят Интернет и пускат нови трикове, в такъв случай борбата ще е дълга. На лентата за плей се виждат едни бели чертички, явно това са рекламите но ме мързи да гледам сорса на страницата да видя какъв клас е да го блокирам с custom филтър, засега гледам да мина по лесният начин.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 08 авг 2015 14:33

Anti-Adblock Killer, да го имаме като линк защото вътре има скрипт и за NovaTV. Впрочем при търсене в Гугъл за "novatv adblock" ТАЗИ наша тема е на почетното ВТОРО място :)

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Мнение от teou » 09 авг 2015 12:09

И още една тема имаме, в която аз съм се борил, но с друг вид блокер: viewtopic.php?t=918

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 09 авг 2015 17:21

Пак се появиха рекламите :(

Изглежда по някакъв начин е свързано с кукитата, гледам че освен собственото на play.nova.tv понякога се появяват и на други сайтове свързано с него. При триене на всички кукита съдържащи novatv рекламата изчезва за известно време, при забрана въобще на кукитата в Операта /v12.16 portable/ въпреки това има реклами.

Трябват по-дълги наблюдения да разбера логиката защото очевидно е на някакъв случаен признак, няма твърда закономерност. Понякога за дадено предаване няколко пускания няма реклами след това отново се появяват. Или ровене в кода на сайта но не съм силен във Web пък и не вярвам да са го оставили открито всички да го видят и да му намерят цаката. Имат идентификатор на сесията, предполагам сървърът в динамичен режим в определени моменти вмъква в потока рекламите отделно за всяка сесия, т.е. за всеки потребител. В полза на това служи факта, че рекламите се появяват абсолютно брутално, дори не изчакват да свърши изречението. Следователно не са монтирани в записа.

Помня, че преди като го пусках на запис рекламите бяха на отделни файлчета, това може да послужи като основа за борбата :) Когато имам време ще го пусна отново на запис да видя как изглежда, може да видя нещо полезно.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Мнение от teou » 10 авг 2015 15:54

Би могло да сервира реклами от няколко различни сървъра на случаен принципр и ти да си блокнал само единия адрес, т.е. да има още. Трябва да се снифи днс-заявките като има реклами, примерно. Бих препоръчал от nirsoft.net - dnsquery sniffer, само не си спомням на 7 вървеше ли или искаше ХП. Пробвай, сега нямам време да помогна че се занимавам с бъговете по хостинга от тая нощ.

Отговори