Гледане на БГ телевизия от чужбина онлайн

Новини свързани с български и чужди телекомуникационни компании, имащи отношение към услугите за крайни потребители
Отговори
Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Гледане на БГ телевизия от чужбина онлайн

Мнение от teou » 20 авг 2016 22:19

Правя го на отделна тема, защото може да има нова интересна информация в бъдеще.

Започвам с цитат от темата за Близу-далеч, в която бях събрал малко линкове:
teou написа: За гледане в Германия ще трябва да се преориентирам или към Булсат, или към Нетера. Булсата го тествах вече, става, но зимата не го ползваме за основна тв и няма смисъл да се плаща, така че мисля да пробвам Нетера - http://www.neterra.tv/ , макар че там пък каналите са доста малко (Нова на практика, а нейните неща ги има без пари на Нова Плей, а и самата Нова на живо съвсем официално - http://nova.bg/live ). Или пък за БТВ каналите - http://voyo.bg/priceplans , самото бтв на живо също го има - http://www.btv.bg/live/ само дето иска регистрация.

Един каталог с линкове към официални сайтове - http://www.predavatel.com/bg/livetv/

И от неофициалните ресурси - http://bul-tv.com/ досега май е най-добрия сайт.
А ето и нещо ново - сайта https://mytv.bg/ . Особеното тук е, че е сайта е достъпен САМО от чужбина. 6-7 евро на месец е, 7 дни тестов период и мисля да тествам. За тези пари получавате бг каналите на нова и бтв (всичките) плюс бълвочи. Има и някои интересни екстри, като например възможност да се гледа през Коди или Хромкаст, така че ако качеството е добро може и да си заслужава 6-те кинта на месец.

Потребителски аватар
intel
Глобален модератор

Re: Гледане на БГ телевизия от чужбина онлайн

Мнение от intel » 30 сеп 2016 03:56

Оказва се че има още една доста популярна IPTV услуга от tivi.bg. Интересното тук е, че може да се ползва Kodi или друг вид външна система за възпроизвеждане на телевизията освен основната опция Mag STB. А и отзивите са, че качеството на тази платформа било на ниво.
Цената е от 10 до 20лв (три плана).

До колкото разбрах от сайта - може да се регистрират до 4 устройства на акаунт, което не е малко :)
Интересно ми е дали може да се прави re-streaming и колко канала могат да се гледат едновременно.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 16 окт 2016 20:26

В един сайт пишеше, че майтв купували от тиви.бг. Реших да пробвам вторите, хем са по-евтини.
Дотук с Коди-то - греда. Дадох 10 лева, излиза демо списък с 3 канала, които и не тръгват и дотам. Да видим техническата поддръжка какво ще каже, може нещо да не правя аз като хората.

Потребителски аватар
intel
Глобален модератор

Мнение от intel » 16 окт 2016 21:59

Интересно, доста хора бяха доволни от форума на kodibg :|
Дано да е някакъв конфигурационен проблем.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 16 окт 2016 22:16

В самото коди уж не е проблема, булсата си върви с него. В настойките на тиви.бг нещо съм объркал. Ще ги изчакам да кажат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 17 окт 2016 21:22

Всичко е ток и жица, явно нямат много клиенти (като се има предвид, че аз съм с клиентски номер към 800, макар че има и корпоративни де) и правят някои неща ръчно. Трябвало е да се активира просто, не ставало автоматично.
Като известен кусур може да се отбележи, че за чужбина е активен само най-големия пакет (но все пак, на който са му много 10 евро на месец... за чий е емигрирал изобщо...). Даже се оказва, че могат да ми пратят бокс и от БГ, ако реша да гледам на телевизор (не че не е зарито и в ибей, но да не се занимавам да настройвам). За допълнителни устройства - 4 лв на месец. На мен ми звучи доста добре. Даже и за БГ си е добре.

Качеството на Коди е доста прилично, има доста канали. Изглежда доста добре това тиви.бг. Дано като типичната малка бг фирма да не вземат да фалират или да ги купят.

Потребителски аватар
intel
Глобален модератор

Мнение от intel » 18 окт 2016 09:58

Хубавото на тези tivi bg, e че пускали сигнала с доста високо качество (понякога качеството е по-високо от това на сателитния сигнал).
Т.е. за тези пари, наистина е една сравнително адекватна алтернатива.

Но както спомена - за сега имат малко потребители и съществуването на тази услуга за в бъдеще, не е 100% сигурно.
Поне имат стабилен гръб -до колкото разбрах, tivi bg е дъщерна платформа/проект на фирма, която се занимава с мрежова инфраструктура.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 02 яну 2017 21:08

Купих си и бокс маг254 за ползване с въпросната телевизия и съм доста доволен. Качеството на бокса е доста добро, менюто е прилично бързо. Функцията за запис още не съм я пробвал (трябва да купя една флашка). Бокса го вързах с мини безжичен адаптер, в стаята с рутера е (то аз съм в едностаен апартамен всъщност :) ) и няма проблеми. За БГ 20 лв на месец само за тв е може би много, макар че в тия пари влеза и ХБО, но от към качество е това, което трябваше да бъде ип телевизията изначално, а не каквито жалки експерименти се правят от някои фирми от 2009-та насам...

mmarinov

Мнение от mmarinov » 02 фев 2017 03:19

Аз в Германия ползвам от около година bmiptv.eu вземат по 20 евро на месец ама само каналите на бг са към 150 отделно има и други. Гледам ги на плазмата с доста добра картина . Приемника ми е MAG 254 и си го имах от предния доставчик, но там се сменяше един адрес и се прехвърлих към тях. Не ми насича сигнала след като смених доставчика на нета. За сега съм доволен

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 02 фев 2017 19:48

Колега няма лошо да си саморекламираш услугата, обаче честно казано бизнес кейса ти е малко "български":
  • само като се погледне (липсващия на практика) уеб сайт и фейсбук страница "Ние от bmIPTV Ви даваме възможност да гледаш ......" и лъха на гаражно предприятие тип човека-фирма. Аз не че съм против дребния микро бизнес, обаче можем да се досетим как стоят нещата в този случай с техниката, поддръжката, (липсата на) лицензи и съответно надежността на сървиса.... Освен ако не препродаваш ребрандиран сървис на тиви.бг примерно, тогава поне за качеството притеснения няма, пък и цената излиза - 10 евро за тях, 10 за тебе... който върже върже :)
  • сложи барем един списък на каналите. Не тук - на сайта си.
  • 20 евро на месец.... ти сериозно ли?

Потребителски аватар
intel
Глобален модератор

Мнение от intel » 02 фев 2017 22:13

:D Явно има доста разходи около услугата.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 10 юни 2019 16:39

Появиха се още едни читави, elemental.tv , те имат по-малко канали, но пък с таймшифт...та съм в дилема.

Между другото най-накрая реших да ъпгрейдна стария коди 16 и естествено се счупи всичко с тиви.бг, а инструкциите на сайта - https://www.tivi.bg/kodi/ и https://kodibg.org/forum/thread-407.html не са верни. Та ето моя опит как да подкарате нещата (прочетете преди това двата линка, давам го съвсем схематично):
- инсталирате коди
- от synaptics инстталирате iptv пакета
- инсталирате прикаченото в този пост репо през самия коди, без него дава грешка за зависимости, а линка от горния сайт е счупен
- чак тогава инсталирате бекенда от репото или зипфайла от сайта им
- ако сте на линукс, затваряте всичко и намирате на диска кофига във вид на хмл за иптв плугина и там си въвеждате пътя до плейлиста ~/.kodi/userdata/addon_data/plugin.program.tvbgpvr.backend/playlist.m3u - тази простотия пък е, защото коди не ви дава да пишете път, а само да кликате, а папката с точка е скрита, т.е. не можете да влезете в нея от самия коди
- пускате кодито и от настройките на иптв си вкарвате е адреса на епг-то

И в крайна сметка всичко тръгна.... само със звук. От настройките на видеото всеки път трябваще да се сменя интерлейсинга. За перманентно решение при мен трябваше от настрайките на коди да се изключи хардуерното ускорение в тази версия, не знам защо
Прикачени файлове
repo.bg.plugins.zip
(44.44 KиБ) Свален 149 пъти

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 10 юни 2019 20:47

Аз използвам напълно безплатно Gledai.tv, не знам дали е достъпно от чужбина.
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 10 юни 2019 21:54

Достъпно е, за разлика от елементъл, но си е дървенко, като за безплатно толкоз.

Елементал и тивибг са платени, но нивото и качеството е друго, особено ако се гледа на истински телевизор през бокс. Да не казвам че върви по-добре от телевизията на бившия мтел, поне твбг, на другото нямам бокс.

Отговори