Интересни места за посещаване по света и у нас

Общи разговори, шеги, закачки, скандали и каквото друго ви хрумне
Отговори
Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Интересни места за посещаване по света и у нас

Мнение от teou » 27 май 2018 00:15

Напоследък гледам да пътувам, когато мога насам натам, малки екскурзийки си правя. За по-големи пари има, време няма :)
Та си мисля, че може да направим една тема за интересни места, които някой е посетил. Честно казано - търся си идеи :) Най-вече из европата, не че не може другаде, но е по-трудно за организиране, докато из повечето части на стария континент стигам и се връщам за един дълъг уикенд (макар че от експеримента "Залзбург с кола" ми остана малко горчив вкус, че някакви 600 км ги пътувах 7 часа...).

Та ето къде съм бил в последно време. Слагам по няколко снимки от място в един споделен гугъл албум, съветвам и вие така да направите, защото във форума няма как да се качват големи снимки и трябва да е някъде другаде.

Смесена галерия, сортирана по места - Тео: https://photos.app.goo.gl/NtnSNOwwI7kLC4BG2

--------------------------------------------------------------------------------------

Първите попълнения са последния месец-два.

Щутгарт. Ходих да се видя със съученици. Малко беше набързо, но все пак ми е на 2 часа, мога винаги да наваксам. Историческите забележителности ги гледах само отвън, след изтрезняването събрах сили за музея на Порше. Видя ми се малък, но пък е лачен. Май имаше опция и да се кара порше, но беше адска навалица. Мерцедес - следващия път...
Между другото Филип-Бричката е направил филмче за там, така че може да го видите по-професионално снимано.
https://www.youtube.com/watch?v=bu7kLReR5uk

Белоградчик. Всеки е ходил предполагам, аз също, но пак си е хубаво. Не мисля, че отстъпва на големия каньон в щатите :)

Пещера Венеца. Сравнително новоразработена за посещения, иначе още по соца е заградена против иманяри, защото вътре има доста кристали и полу-скъпоценни камъни. Включително има .... корали. Останали от времето, когато района е бил дъно на море. Друга тема е дали ще оживеят още толкова милиони години, сега туристите като им издишват бактерии...

Бамберг. Горещо препоръчвам. Има всичко, бароков център, модерна част, концертна зала, катедрали, крепост на хълм (която е фейк! и е строена преди 100 години от директора на местната болница, която сега е хотел, да си крие любовниците там). Оттам почва канал Майн-Дунав, разходката с корабче също е приятна. Сериозно се замислих, ако някога стана шефче, дали да не се преместя там.

Хиршхорн (Еленов рог). Също много приятно градче на Некар. Пътя до там е за карачи и особено за мотоциклетисти, планински проход. Хълм с крепост, за съжаление в ремонт и хотелската част не работи, но в подножието са уютни кръчмички.

Следващи цели: Дортмунд, долината на Мозел, Страсбург и ако остане време пак в Берлин.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Re: Интересни места за посещаване по света и у нас

Мнение от teou » 28 юли 2018 21:18

Страсбург. силно препоръчвам, единствения кусур им е, че бъкел английски не шпрехат. :D Разходих се по реката и понеже корабчето е закрито трудно се снимаше, но има какво да се види, дори за няколко дни престой.

Мюнхен. Също град, който се разглежда за повече от ден, кеф ви технологична част, кеф ви паркове, кеф ви историческа част. Бях в един хотел Ана над олимпийския парк, страхотна гледка и не е скъпо, но не е в историческата част. Даже на рецепцията попаднах на българин. Музея на БМВ и доста голям, хареса ми повече от на Порше примерно. Недостатък: тоя немски на местните не е немски. :mrgreen:

Хангар 7 на летището на Залцбург с нещата на Ред Булл, всичките им там самолети, болиди и вкл. и крилата на тоя дето прелетя Ламанша и после скочи с парашут от 40 км. Бричка има клип за него - https://www.youtube.com/watch?v=r5v1USdbxxI
Едно от нещата, за които съжалявам в тоя живот е, че не си изтипосах снимката на болид от Формула 1. Но на времето бях ученик, нямах нито кредитна карта нито 12 британски лири. Та тоя болид с 25 000 снимки и той там, можете да видите в галерията.

Kehlsteinhaus, Brechtesgaden. Лятната Хижа на Хитлер е интересно, макар и скъпо удоволствие (20 + евро). Обаче, има смисъл само ако си букнете тур предварително няколко дни по интернет, както и ако времето е много, много хубаво. Иначе ще седите като патки горе на 1800 метра в облаците и ще пиете скъп чай 2 часа. Най-добре е всъщност да се вземе тур бус, който обикаля върховете и солните мини наоколо (което също препоръчвам, но в мината нямаше как да се снима).

Zell am See. Прехвален курорт в Австрия, пълен с бутици и араби. Спонтанно няма нищо за правене. Смисъл има да се направи двудневен тур по върховете, с въжените влакчета и по глетчерите, като се букне предварително.

Отговори