Интересни места за посещаване по света и у нас

Общи разговори, шеги, закачки, скандали и каквото друго ви хрумне
Отговори
Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Интересни места за посещаване по света и у нас

Мнение от teou » 27 май 2018 00:15

Напоследък гледам да пътувам, когато мога насам натам, малки екскурзийки си правя. За по-големи пари има, време няма :)
Та си мисля, че може да направим една тема за интересни места, които някой е посетил. Честно казано - търся си идеи :) Най-вече из европата, не че не може другаде, но е по-трудно за организиране, докато из повечето части на стария континент стигам и се връщам за един дълъг уикенд (макар че от експеримента "Залзбург с кола" ми остана малко горчив вкус, че някакви 600 км ги пътувах 7 часа...).

Та ето къде съм бил в последно време. Слагам по няколко снимки от място в един споделен гугъл албум, съветвам и вие така да направите, защото във форума няма как да се качват големи снимки и трябва да е някъде другаде.

Смесена галерия, сортирана по места - Тео: https://photos.app.goo.gl/NtnSNOwwI7kLC4BG2

--------------------------------------------------------------------------------------

Първите попълнения са последния месец-два.

Щутгарт. Ходих да се видя със съученици. Малко беше набързо, но все пак ми е на 2 часа, мога винаги да наваксам. Историческите забележителности ги гледах само отвън, след изтрезняването събрах сили за музея на Порше. Видя ми се малък, но пък е лачен. Май имаше опция и да се кара порше, но беше адска навалица. Мерцедес - следващия път...
Между другото Филип-Бричката е направил филмче за там, така че може да го видите по-професионално снимано.
https://www.youtube.com/watch?v=bu7kLReR5uk

Белоградчик. Всеки е ходил предполагам, аз също, но пак си е хубаво. Не мисля, че отстъпва на големия каньон в щатите :)

Пещера Венеца. Сравнително новоразработена за посещения, иначе още по соца е заградена против иманяри, защото вътре има доста кристали и полу-скъпоценни камъни. Включително има .... корали. Останали от времето, когато района е бил дъно на море. Друга тема е дали ще оживеят още толкова милиони години, сега туристите като им издишват бактерии...

Бамберг. Горещо препоръчвам. Има всичко, бароков център, модерна част, концертна зала, катедрали, крепост на хълм (която е фейк! и е строена преди 100 години от директора на местната болница, която сега е хотел, да си крие любовниците там). Оттам почва канал Майн-Дунав, разходката с корабче също е приятна. Сериозно се замислих, ако някога стана шефче, дали да не се преместя там.

Хиршхорн (Еленов рог). Също много приятно градче на Некар. Пътя до там е за карачи и особено за мотоциклетисти, планински проход. Хълм с крепост, за съжаление в ремонт и хотелската част не работи, но в подножието са уютни кръчмички.

Следващи цели: Дортмунд, долината на Мозел, Страсбург и ако остане време пак в Берлин.

Отговори