Netflix в България и моите впечатления

Въпроси, проблеми, ревюта и настройки свързани с Интернет и мрежи под Windows, Linux, Mac OS; сайтове и услугите им, електронна поща и др.
Отговори
retro
Старши потребител

Netflix в България и моите впечатления

Мнение от retro » 30 сеп 2018 14:13

Предварително заявявам, че ползвах услугата 1 седмица. Мога да я ползвам още доста време, но спрях поради няколко причини, които според мен въобще не са за пренебрегване. Първото нещо, което веднага се набива на очи е бедния каталог. Релано на кръст има около 50 - 100 филма, от които голяма част са вътрешна продукция. Нови заглавия почти липсват. При сериалите положението също не е особено добро, малко заглавия с тук таме някои по-известни и много тяхна продукция. За субтитрите им много се е писало, аз лично не ги ползвам но когато си плащаш за услуга очакваш да имаш субтитри, които не са правени с google translate. Днес изпратиха следното съобщение
We wanted to inform you of an upcoming change to the Netflix service. As of October 30, we will no longer be supporting the Bulgarian language on Netflix while we work to provide a better localized experience to help you enjoy the movies and TV shows you love. Netflix will continue to be available in English and many other languages, and we hope to re-introduce Bulgarian in the future.
Тоест вече и субтитри няма да има. Качеството е поносимо за SD, стрийминга си върви без да накъсва. HD на плана, който съм аз 7.99 евро няма. Осъзнавам, че България е малък и не особено платежоспособен пазар, обаче като тегля чертата и видя какво получавам и какво плащам нещо не ми се вижда оферта. Ако искат да печелят абонати трябва да погледнат и какво предлагат другите. Към момента бих заявил, че услугата им въобще не е конкурентна.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Re: Netflix в България и моите впечатления

Мнение от teou » 01 окт 2018 19:55

Само 50 филма??, верно ли...или това е някаква тъпня само за бг пазара, защото не сме важни. Можеш ли да направиш шот на най-новите филми, да видим какво има?

По-долу съм снимал немските Амазон и Гугъл. В Гугъл всичко се плаща на принципа на видеотеката и ХБО, 3-4-6 месеца след киното излиза филма, 3-4 месеца е скъп и после става 3-4 евро. Има на практика всичко, излизало някога (скролнах набързо само категория "Дисни" са над 100 филма).
В Амазон има по-стари филми, които са включени безплатно в Прайм абонамента. Към 75 парчета. Въртят ги на няколко седмици, скриват няколко и слагат няколко. Както казах по-невървежни и стари неща. Хитовете и там се плащат на парче. Но като цяло Амазон някак ми беднее в сравнение с гугъл, те защото са и онлайн и физически магазин, някои неща ги има само на ДВД и Блурей и нарочно не ги пускат онлайн, за да продават и дискове...
Прикачени файлове
googleplay.png
amazonprime.png

retro
Старши потребител

Мнение от retro » 02 окт 2018 18:51

От новите заглавия правят впечатление Rogue One, Hateful 8, Марсианецът, Интерстелар. От по-старите има няколко класики, които предполагам почти всеки уважаващ себе си фен е гледал.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 11 окт 2018 19:57

Марсианеца и Интерстелар са на по година... не са баш най-пресни. Нещо май не си заслужава.

retro
Старши потребител

Мнение от retro » 14 окт 2018 23:02

Ако си запален по сериали може би има някакъв смисъл, но трябва да гледаш предимно от техните. Вътрешните им продукции не са никак лоши. Като цяло се стремят явно да предлагат повече тяхно съдържание. Поне за България ако някой си мисли, че ще гледа всичко от Холивуд е в голяма заблуда. Ако някой се интересува от конкретни заглавия, мога да проверя.

V838_M0n0c3r0t1s

Мнение от V838_M0n0c3r0t1s » 22 окт 2018 18:48

Бях се регнал, искат кредитна/дебитна карта като първият месец е безплатен тестов, преди 1 год. мисля че беше, нямаше филми със субтитри на български, филмовата им колекция биваше, като цяло не съм фен на стрийминга.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 03 ное 2018 18:12

За съжаление вече време за сериали нямам, предпочитам когато имам време на един път да си изгледам каквото има... или да си направя маратон някоя събота с целиа сезон на сериала. Мен ме отказа това че направо искат кредитна карта и после след 1 месец активно трябва да се отказваш.

Отговори