Fix driver issue with FAKE Prolific USB-RS232 PL-2303

Теми, свързани с желязото на "щайгата" - компютри, части и всякаква периферия за тях
Отговори
Потребителски аватар
error_404
Глобален модератор

Fix driver issue with FAKE Prolific USB-RS232 PL-2303

Мнение от error_404 » 03 май 2019 01:21

ВАЖНО: НИКОГА НЕ ПОЛЗВАЙТЕ ФАЛШИВИ/МЕНТЕ ПРОДУКТИ!!!

Предистория:
В ежедневната ми работа се налага да работя на много ниско ниво и затова често ползвам USB-RS232 адаптери, като винаги нося със себе си моят си Prolific, който е оригинален, но ето на случи се да посетя един отдалечен център за обработка на данни за да препрограмирам няколко устройства и колегите ми дадоха съответният минал тестове за сигурност лаптоп и адаптер за серийният порт на Prolific, който уви се оказа се менте!

Какво всъщност се случва:
- Включвате USB-RS232 в USB порта и устройството се появява, но уви не зарежда и това и в Windows 7 и в новият лачен Windows 10, а както разбрах и впоследствие и в Windows 8.1
- В Win-бозата излиза с удивителна и йок файда да тръгне! Код за грешка 10!
- В центъра за данни нямам достъп до никаква изходяща линия и търча, като луд напред назад слагам пръстови отпечатъци излизам и през телефона си свалям драйвери, но не помага!
- Влизам в сайта на Prolific и свалям каквото ми падне за да тръгне, но уви не иска и не иска гадината да тръгне!
- Почнах да дебъгвам драйвера, но уви няма да седна да си пиша драйвери, не съм вече на едни години, в които го правех за чест и слава!
- Бях решил, да се върна до нас и да си взема моят Prolific, за който знам на 100%, че е и оригинален и тествано ми работи на всяка операционна система, но 400 км път не си струваше, а бях започнал и да приличам на глупак пред колегите!

Случайно реших след два часа и петнайсет минути борба и почти отказал се да поровя още малко и се натъквам на крайно неприятният текст!
Warning Notice:
Please be warned that counterfeit (fake) PL-2303HX (Chip Rev A) USB to Serial Controller ICs using Prolific’s trademark logo, brandname, and device drivers, were being sold in the China market. Counterfeit IC products show exactly the same outside chip markings but generally are of poor quality and causes Windows driver compatibility issues (Yellow Mark Error Code 10 in Device Manager). We issue this warning to all our customers and consumers to avoid confusion and false purchase.

Please be warned that selling counterfeit products are illegal and punishable by civil and criminal courts according to the trademark, copyright, and intellectual properties laws and regulations. Prolific will take proper and severe actions to cease and confiscate these counterfeit products. Prolific also prohibits the distribution of any PL-2303 drivers (including download links) without written permission from Prolific.

Prolific advices end-users to only purchase vendor branded cable products with company name contact information for service and support. Prolific does not sell cables with Prolific brand and packaging. In case you suspect a counterfeit chip inside, you may also contact Prolific to provide the vendor information.
Впоследствие с колегите тествахме със следните модели фейк чипове и всичко работи, но остава горчивината от ментето!
PL-2303
PL-2303HXD
PL-2303XA/HXA

Та след това ми стана ясно и ето решението:

3.3.2.105 - working driver revision and digitally signed
IO-Cable_PL-2303_Drivers-Generic_Windows_PL2303_Prolific.zip
FAKE Prolific PL-2303 working driver 3.3.2.105
(2.16 MiB) Свален 57 пъти
Plug the fake Prolific USB-RS232 and wait till Install drivers, then go to Device Manager >> Right click on Prolific-to-Serial COM Port and select Update Driver Software!
In Update Driver Software window choose: Browse my computer for driver software > Let me pick from list of devices on my computer > Select Prolific USB-to_Serial COM Port version 3.3.2.105 [10/27/2008] and from model list select your USB-RS232 and click next.
Enjoy your FAKE Prolific and I will use mine original and expensive one which has NO issues at all!
:evil: :twisted:

FAKE Prolific issue
pl2303_warn-300x294.png
warning
pl2303_warn-300x294.png (35.51 KиБ) Видяна 202 пъти
Code 10 error
pl2303_error_code-274x300.png
error
pl2303_error_code-274x300.png (22.35 KиБ) Видяна 202 пъти
Select and Install provided driver which can resolve FAKE PL-2303 issues
pl2303_driver-300x222.png
select and install
pl2303_driver-300x222.png (25.82 KиБ) Видяна 202 пъти
Вместо заключение: Ползвайте изключително и само оригинални продукти от доверен производител!!!
http://www.prolific.com.tw/US/index.aspx
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Re: Fix driver issue with FAKE Prolific USB-RS232 PL-2303

Мнение от teou » 03 май 2019 17:30

Подобна е играта и с OBD ELM адаптерите...не купувайте т.нар.версия 2.

Отговори