Mozilla Firefox - Suddenly Disabled or Unable to Install AddOns Fix

Всякакви въпроси свързани с програми, операционни системи и т.н.
Отговори
Потребителски аватар
error_404
Глобален модератор

Mozilla Firefox - Suddenly Disabled or Unable to Install AddOns Fix

Мнение от error_404 » 04 май 2019 06:06

Опищяха ни главата ей :ugeek:
В адресната лента въвеждаме:
about:config [ENTER]
SEARCH и въвеждаме
xpinstall.signatures.required
клик върху TOGGLE и даваме флаг FALSE
Voila сега всички AddOn-и, които са били деактивирани и/или не са могли да се свалят и инсталират и прочие коректно се инсталират и работят!

Айде със здраве :twisted:
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881

fred
Глобален модератор

Re: Mozilla Firefox - Suddenly Disabled or Unable to Install AddOns Fix

Мнение от fred » 05 май 2019 04:02

Аз си стоя още на версия 52 заради разширенията. Но рано или късно ще ме принудят да минавам на по-новите, GitHub например вече не се рендира нормално на 52-ка. Тези PaleMoon работят ли със старите разширения?
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Мнение от teou » 05 май 2019 14:29

Дериватите по принцип са на базата на предната ESR версия, но ти малко късно се сети, към днешна дата и те май ще минават на базата на новия енджин, щото иначе няма секюрити ъпдейти. Не съм 100 сигурен, провери, аз последно рових по темата миналата година.

Иначе не е лошо подписването да се включи отново след някоя друга седмица като си оправят сертификатите.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Мнение от teou » 12 май 2019 18:33

Оправиха го в браузера с новата версия преди няколко дена, може да се включи настройката обратно. Част от разработчиците обаче май не са си ъпдейтнали добавките и една част пак не работят.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 13 май 2019 18:53

Аз пък си инсталирах Firefox Portable v66.05 x64. По метода "опитвай дано стане" почнах да си търся любимите добавки без които не мога да си представя животът. Особено това "gestures" пък и мениджъра на пароли, страшно много натискания на клавиши ми спестяват. Част работят, част имат приемливи заместители, за част засега не съм намерил но не са от най-важните пък и едва от снощи съм започнал /отиде цяла нощ :)/ . Експериментирам, той може да работи паралелно със старият Firefox но явно ще се минава към тази версия, много ме натискат последно време с некоректно рендиране, особено това с GitHub.

OFF Много сладка промоция на Ментел /вече А1/, 75/45 Mbps само за 12.99лв. На мен тъкмо беше ми изтекъл двугодишният договор за 50/30 Mbps за 10лв така че просто го ъпгрейднах с нови 2 години. Не че много са ми потрябвали тези 75 Mbps но разликата с 50 Mbps e само 2 лв така че се възползвах. Гледам че 75 Mbps вече са 13.99 лв така че побързайте :) Ментел нещо се мотаха седмица да променят старият план, обадих се на подръжката и понеже не отговориха за 60 сек бонус 200МВ :)
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 14 май 2019 02:15

Интересна информация за случилото се.

https://habr.com/ru/company/kaspersky/blog/451610/
Security Week 20: отключение расширений Firefox

https://habr.com/ru/post/451220/
Технические детали недавнего сбоя расширений Firefox

Отговори