Ubuntu 14.04, Firefox version?

Всякакви въпроси свързани с програми, операционни системи и т.н.
Отговори
Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Ubuntu 14.04, Firefox version?

Мнение от teou » 30 юни 2019 21:43

Колеги някой знае ли защо Каноникъл се мотат и не пускат Лиско 67 в рипозитърито на 14? Няма много логика, за 16 и 18 я има, 14 уж още се поддържа...
Не че не си я свалих ръчно, но не е в това въпроса, цялата идея на рипозитърито е точно да не се налага да се сваля ръчно. Същата история с флаша.

Потребителски аватар
intel
Глобален модератор

Re: Ubuntu 14.04, Firefox version?

Мнение от intel » 01 юли 2019 01:24

Според wiki-то на Ubuntu, стандартната поддръжка вече е приключила.
Съответно и самите пакети се поддържат само 5 години: "Packages in main and restricted are supported for 5 years in long term support (LTS) releases".

Доколкото разбирам, това че End of Life е до 2022 означава само, че официално ще има някакъв вид security (платен) съпорт (Extended Security Maintenance). Т.е. след 2022 няма да поддържат дори и клиенти, които си плащат.

Като потърсих в Google за EOL, множество сайтове казват, че реално поддръжката е приключила.
Също така може да провериш колко дни остават от поддръжката чрез командите в този пост: When is the exact date for EOL of Ubuntu 14.04 LTS?

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Re: Ubuntu 14.04, Firefox version?

Мнение от teou » 01 юли 2019 22:46

Еййй, верно бе, мерси. Не знам защо си мислех, че е до края на годината. Пък и нали идват ъпдейти от другите ппа, не ми е наравило впечатление че са по-малко като бройка.

Тъкмо мислех, ме е време за ъпгрейд.

Отговори