Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition или hAP ac²

Въпроси, проблеми, ревюта, избор и настройки свързани с рутери
Отговори
retro
Старши потребител

Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition или hAP ac²

Мнение от retro » 07 мар 2020 15:23

И двата са на горе долу едни и същи пари. Xiaomi-то предимството му е, че може би ще се настрои доста по-лесно. Процесора му е по-бърз, но пък е с 2 физически и две логически ядра, докато този в hap е четириядрен макар и по-бавен. Та се чудя кое от двете би се справяло по-добре за в бъдеще. Дали софтуера за hAP ac² е написан достатъчно добре за да се възползва от 4-те ядра или този на Xiaomi ще е по-удачен понеже има много по-малко възможности? Също така мисля, че с покритието на Xiaomi-то ще е по-добро. Единствената екстра, която ползвам е пренасочване на портове.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

Re: Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition или hAP ac²

Мнение от teou » 08 мар 2020 12:55

Аз и за микротика съм чел много добри отзиви за качеството на радиото, но личен опит нямам. Май накрая опира до софтуерни предпочитания, като хардуер и двете трябва да са ок. На мен лично тая работа с настройването на рутер през телефон не ми допада, но е модерно и вече всички го правят.

Между другото четох че излязъл тпленк арчър 80. Погледни и него.

Чисто като идея, към днешна дата май е добре да се търси нещо с вифи6 бета версия, с идеята да се ъпдейтне като излезе финалната и да си future proof.

retro
Старши потребител

Re: Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition или hAP ac²

Мнение от retro » 09 мар 2020 00:31

Арчъра май ми идва над бюджета. Иначе Xiaomi-то можело да се флашне ама трябвало програматор за няколко долара. До колкото видях поддържа настройка и през web. Микротика като му гледах интерфейса ми се стори, че си е overkill за домашна мрежа и за това малко страня от него. Много ми се искаше да видя пряко сравнение между двата чипсета и това как се справят с истински гигабитова връзка.

Отговори