Ревюта на добри хостинг компании

Всякакви теми от и за начинаещи и напреднали уеб-мастери, уеб дизайнери, apache, php, html, css, seo, hosting и др.
Публикувай отговор
Аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Обратна връзка:

Ревюта на добри хостинг компании

Мнение от teou »

Само като идея отпочвам една такава темя, която смятам ще е полезна.

В категорията споделен хостинг за малък проект в подкатегорията БГ хостинг имам 2 предложения за добри компании: http://www.icn.bg/ и http://www.superhosting.bg/ и едно АНТИпредложение, от което всички пищят - tophost . bg - само като ви кажа, че това е фирма на БГмрежа и мисля няма какво да коментираме ;)

От ICN специално имам лични и дългогодишни впечатления и ги смятам за добри. Понякога има издънки, но си ги оправят (форума ни е на тях). Ето и по-подробно:
ICN - може би не са най-най-добри, но са ОК. Като за малък проект са напълно ОК. Колокацията е в Телепойнт, което не е никак лошо. Поддръжката е бърза и относително доста адекватна, особено ако ти препратят от левъл 1 кол центъра към системен администратор вече може съвсем човешки да се говори и качествено да ти свършат работа.

2-3 бъга по тяхна вина е имало, при оплакване са отстранявани бързо и с извинение.

Като цяло като знам в диапазона 10 левови хостинги на какви алтернативни говеда може да се наденеш (от типа на Форкрафт - TOPHOST.BG, да ги @%^@$ и тях и майките и бабите и лелите им) са си направо доста професионални.

Само за пример как продават: 12 часа в неделя! звъня с искане за регистрация на домейн. 12.10 заявката е генерирана. 12.20 я плащам през ипей и излизам. Час и нещо по късно проверявам през телефона и домейна e up and running по всички световни днс-и (е, без Спектърските, те се ъпдейтнаха чак към 18 ч).

Как съпортват: 11ч пиша мейл (не се обадих по тел тогава) с оплакване за проблемен сървър... 11.20 получавам мейл информация, че акаунта ми е преконфигуриран към нов сървър, тествали са и според тях е наред и да потвърдя и аз.

Аватар
error_404
Глобален модератор

Re: Ревюта на добри хостинг компании

Мнение от error_404 »

ICDSoft - споделен хостинг, изключително качество и много локации.
Много високо ниво на техническата поддръжка и перфектен Knowledge Base
Икономичен и Бизнес планове - САМО!!!
Data Centers Worldwide / Международно присъствие
Hong Kong, iAdvantage
Bulgaria, Neterra
USA, SAVVIS
Germany, Equinix

За посочените от @ teou също мога да дам положителни референции - ICN и SuperHosting
Изображение
"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."
К.Иречек, 13.12.1881

ivan
Старши потребител

Мнение от ivan »

+1 за ICD и от мен
"Never underestimate the power of stupid people in large groups"

Аватар
cRySiS

Мнение от cRySiS »

Не бих ползвал icn :D , разбира се това е мое мнение :)

http://www.hostbulgaria.com/

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Леко да си коригирам предното добро мнение за ICN.

От началото на годината трупат черна точка след черна точка, дано да се спре с негативната тенденция, иначе ще ги разкарам.
За 3 месеца са имали 3 проблема по тяхна вина, а последният път дори не реагираха адекватно и не се извиниха.

- чупете на днс сървър... случва се на всеки, има много... но когато не си в състояние да го оправиш за няколко часа, а имаш още 50 такива сървъра, ами сети се да прехвърлиш засегнатите клиенти автоматично, а не да трябва да ти звънят и да ти се молят...
- местене на сървър и смяна на ип адреса му - и някой забравил да обнови SPF записите с новото ип (в резултат в течение на 1 седмица някои от вас не си получаваха известията)
- последния бисер от оня ден - препълване на някоя партиция някъде си в /tmp (WTF? толкова ли са скъпи дисковите масиви... заемам 10 мега от позволени уж на теория 1000 мамка му..) и като резултат невъзможност на моменти mysql да си пише временните таблици и като резултат - бозене на форума на моменти. Този път даже се пробваха дежурните съпортчета да ме пращат за зелен хайвер. Този кейс всъщност не е приключил, въпреки че от вчера 03:29 нови събития няма по логовете, ама да видим дали са го оправили трайно.

Аватар
cRySiS

Мнение от cRySiS »

ICN - си остават слаба компания, някви 17/18 годишни лапета им ровят в машините заради стари kernel и хакват сайтове теглят кодовите.... сайта им беше хакнат, и те излизат с извинението че някъква добавка е остаряла.
Не знам каква е тази добавка като сайта не е със готов CMS :D но явно за тях стара добавка е под формата на SQLI :D в админ панела....

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Е, това е било преди 6-7 години. Ще поживеем, ще видим. Честно казано от няколко години ги ползвам, 2012-та съм имал само 1 сериозен проблем, 2011 май никакви проблеми. На поддържка са бързи поне, а ако се попадне на админ вместо на тех.поддръжка и доста адекватни (имал съм удоволствието 1 път да комуникирам с Борислав Бориславов и само хубави неща мога да кажа), въпроса е все пак и да не се стига до поддръжка.
То ще си проличи. Ако запазят негативната тенденция от началото на 2013 г. да правят по 1 повече или по-малко сериозен проблем месечно поради недоглеждане от тяхна страна, на есен като изтекат договорите ще се развеждаме. :) А ако продължават да ме изнервят, може и по-рано. Но да дадем все пак втори шанс на хората.

sharo
Старши потребител

Мнение от sharo »

Ами точно заради това не си заслужава споделеният хостинг. Направо се чудя, че все още много хора го ползват.
Вече могат да се намерят виртуални сървъри за почти същите пари (не в БГ разбира се). Като пример ще дам http://www.ramhost.us/?page=vps/linux-o ... lanta-east

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

Има обаче един друг момент, за хора, които не са много на ти с администрирането на линукс сървър споделеният хост е по-лесен за употреба.

ekm

Мнение от ekm »

За Суперхостинг - ползвам ги от доста време и за сега абсолютно никакви проблеми.
ICN ги ползвам от половин година и за това време съм нямал особени проблеми, само някои дребни забележки, но се са болка за умиране.
От ХостБългария съм също толкова доволвн, колкото и от СуперХостинг.

За хост извън БГ съм ползвал ХостГатор и те са на супер високо ниво.

За хост в UK съм ползвал Zyma стават за леки сайтчета. (за 1 година съм имал два по-сериозени проблема, 2 х down за 3-4 часа в пикововите часове)

За хост в Германия ползвам българската фирма Jump, която имат там сървъри и за сега се справят отлично.

Аватар
teou
Site Admin
Обратна връзка:

Мнение от teou »

ICN.bg - uptime 99.81% за последните 30 дни. Не мисля, че вече попадат в "добрите". По-скоро - стават, ядват се и т.н. но с този ъптайм не са добри. Клиентите не са виновни, ако те не могат да си митигират една ДДоС атака. За протокола - мониторинга е от чужбина, т.е. БГ ъптайма ще е по-висок.

п.с. При мое запитване колко трябва да е получих отговор:
Ъптайм в проценти за услугата споделен хостинг на всички планове 99.9% на годишна база.

pipetko
Обратна връзка:

Мнение от pipetko »

Имам клиенти на superhosting, много съм недоволен от услугите им, както и когато аз самия им бях клиент. Преди време бяй клиент на бившите хост.бг, те ме прекараха със добре развит сайт, искаха ми некви подкупи за да ми оставят домейна с некви нули отзаде и ме сринаха, защото не ми дадоха да подновя домейна, не можах да ги осъдя. В днешно време БГ хостинг води класацията ICN, като преди него псотавям лично аз, новооткрит хостинг https://coolicehost.com, не е Български, но има съсобственик на компанията, който е българин до колкото разбрах, имат си сървъри в ЕС, САЩ и КА. За момента са най-доброто което съм позлвал, БГ съпорта е малко ...странен, но се работи.

Аватар
intel
Глобален модератор

Мнение от intel »

Като цяло винаги препоръчвам сайта да се скрие зад Cloudflare без значение дали до сега е бил подложен на DDoS атака или не.
Едно че има безплатен план, второ че подобрява скоростта на сайта и трето, че позволява да си мигрираш реалния (origin) хостинг от едно място на друго много по-бързо и лесно.

А конкретно за хостинга - има толкова много алтернативи, че чак не ми се занимава да ги изреждам.

Публикувай отговор