За ползвателите на HIT.BG

Всякакви теми от и за начинаещи и напреднали уеб-мастери, уеб дизайнери, apache, php, html, css, seo, hosting и др.

Модератор: sharo

Отговори
Потребителски аватар
teou
Site Admin
Местоположение: Dreieich - Dreieichenhein (Hessen) / София / Синеморец
Контакти:

За ползвателите на HIT.BG

Мнение от teou » 07 фев 2013 16:59

Тези от вас които някога са имали сайтове в Хита вероятно вече са забелязали, че откакто сайта е собственост на Мтел (Хит беше Орбителска услуга, после стана Спектърска и понастоящем е Ментелска) общо взето върви към закриване. Или може би към платена версия, но така или иначе от месеци насам сайта е почти неизползваем за хостинг - при опит за качване на файлове през уеб админ панела те стават с размер 0 байта, а фтп-то нонстоп дава грешки.

Е, аз след много мъчене днес успях да "надхитря системата" и да си изтегля всичко, да изтрия сайтчетата и даже да обновя един файл (за да сложа редирект към новия хостинг :) ) Споделям ви как става номера на китайката :)

1) Отваряте Filezilla
2) Edit - Settings - Transfers - Maximum simultaneous transfers = 1
3) Логвате се в сайтчето, което ще сваляте (free.hit.bg , USER@SITE.hit.bg, PASS). Аналогично е и за качване.
Избирате всички файлове и папки, които ви трябват, десен бутон, Download, след което ще видите грешка. Тук е магията - отидете и натиснете бутона "Disconnects from the currently visible server". Колкото и да е нелогично, при мен това помогна и опашката от файлове тръгна след това. :thumbup:

Проблема е някъде по идиотските настройки на сървъра, или по-точно в това, че някой бивш колега от Спектър/Мтел си е оставил ръцете + левия крак при някое преконфигуриране на сървъра. Предполагам, че може още да се тунингова самата Filezilla на тема едновременни конекции и да тръгне автоматично, но в крайна сметка не исках да разбъзиквам всичко заради един скапан сайт, който ползвам за последен път, защото имам още Н на брой сайта и за тях щеше да се наложи пак да сменям настройки. А този заобиколен метод сработи :) Enjoy.

Потребителски аватар
Diabolik
Старши котарак

Re: За ползвателите на HIT.BG

Мнение от Diabolik » 05 авг 2013 23:03

Аз благадарение на ТЕОУ, си изтеглих всички файлове, за коитоми пука, от Хит. Жалко за хит, и за спектърнет, ама така става с всичкодо което ментел си сложат ръчичките.

Update
току що изтрих всичките си сайтове там, и прочието. да го правят каквото искат.

fred
Глобален модератор

Мнение от fred » 06 авг 2013 00:31

Diabolik написа:ама така става с всичкодо което ментел си сложат ръчичките.
@offtopic Извинявам се но не се стърпях. Само за информация, да не пренасочваме дискусията в тази насока. Но фактически става дума за политическа цензура от новият собственик който се оказа свързан с Ментел.

Още когато Ментел купиха Спектър Нет си имах опасенията но както винаги те се оказаха прекалено оптимистични спрямо реалността. Ето още едно място където техен кадър си е сложил ръчичката и веднага последва скандал. Какво друго да се очаква от компания където се е подвизавал Майкъл Чорни.

Сашо Диков казва защо си тръгва от Канал 3 (на живо)
...разрива си с медията, която от месец и половина е с нов собственик – бившата рекламна директорка на “МТел” Мария Опренова.
За какво тъгува Сашо Диков
М-Тел сваля Канал 3 от ефира си. “Поради намалял зрителски интерес”. На мястото на Канал 3 от вчера е Планета Пайнер HD.
...
Според Диков ситуацията за независимите медии у нас става все по-трудна.

“Канал 3 беше феномен не само в български, но и в европейски и световен мащаб. Бившите собственици Величко Найденов и Николай Вучев никога не са ми казвали какво да излъчвам. Всичко това приключи наскоро, когато Величко Найденов реши да продаде телевизията просто защото при рекламния пазар и окрупняващия се тв пазар ставаше все по-трудно да се запазва независимостта на телевизията”, каза журналистът.
...
На пресконференцията Диков разказа случай. Служителят на Министерството на земеделието Еньо Зяпков, медиен съветник на министъра на земеделието, се обажда в медията и иска спиране на предаването на протестите пред земеделското министерство. Според Диков

Аз само казах, че дори и Сергей Станишев, и Пламен Орешарски да ми се обадят, ние ще излъчваме всичко. Този господин, аз го нарекох Сульо Пулев, обясняваше, че Петя Петрова трябва да си ходи, заради репортажите с протестиращите пред министерството. Единственият проблем беше, че Петя не е потърсила гледната точка на хората от земеделското министерство. Веднага наредих да се свържат с тях, но позицията им не дойде до излъчването на репортажа. Ние изрично го споделихме това в репортажа.

След този случай репортерката е уволнена без знанието на програмния директор Диков, освен което се подготвя нова позиция главен редактор:

Предложиха ми абсурдния вариант да остана програмен директор, но те да си назначат главен редактор на публичистичните предавания и преките включвания, който да бъде на директно подчинение на Мария Опренова, а моите функции да станат чисто организационни. Имахме уговорка, че ще имам свобода на действие и редакционна политика, но нещата не се случиха така.

Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.

Потребителски аватар
Diabolik
Старши котарак

Мнение от Diabolik » 06 авг 2013 18:13

Фред, според мен темата с хит.бг е изчерпана. Можем на дълго и на широко, да си говорим колкоса скамани от ментел и как развлят всичко до кото се докоснат, или не го развалят а го изкривяват да е в тяхна полза, но това е отделен въпросс. никой се спори, за изгъзиците на тези с голямото чарвено М, но за несщастие са достатъчно силни, за да могад да повлияят.

sharo
Старши потребител

Мнение от sharo » 14 авг 2013 00:19

teou написа:Тези от вас които някога са имали сайтове в Хита вероятно вече са забелязали, че откакто сайта е собственост на Мтел (Хит беше Орбителска услуга, после стана Спектърска и понастоящем е Ментелска) общо взето върви към закриване.
Aaaа не така колеги. Нека кажем истината. Хита не върви към закриване откакто Спектър нет бяха купени от Мтел. Хита си върви към закриване от доста години. И не мисля, че някой колега от МТел си е оставил ръцете и затова не работи фтп-то. Напротив, сайта е оставен на доизживяване и самотек от сума ти години. Така, че в случая не виждам МТел какво общо имат.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 13 яну 2015 15:50

Вече официално:
Уважаеми потребители,
Бихме искали да Ви уведомим, че на 01.02.2015 година предстои закриване на сайта www.hit.bg и считано от тази дата той повече няма да бъде активен.
След закриване на сайта ще бъде преустановено съхраняването на наличната в него информация. Поради тази причина е необходимо да преместите Вашите сайтове. В противен случай информацията, съдържаща се в тях ще бъде изгубена.
Предварително се извиняваме за причиненото неудобство.
Екипът на HIT.BG

pipetko
Контакти:

Мнение от pipetko » 17 фев 2020 21:24

Малък ъпдейт за ентусиастите с повечко пари. скоро писах на Мендел дали продават домейна ( така за пофтинка само ), отговориха ми след 2-3 седмици някъде, че не продават домейна, но могат да ми го дадът под наем.

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 01 мар 2020 08:56

10 години по-късно няма смисъл според мен. А и под наем домейн не бих взел, риска не е оправдан.

pipetko
Контакти:

Мнение от pipetko » 18 май 2020 00:22

teou написа:
01 мар 2020 08:56
10 години по-късно няма смисъл според мен. А и под наем домейн не бих взел, риска не е оправдан.
Съгласен съм принципно. Аз исках да им го купя, но не го дадоха. Та реших да споделя отговора им, знам ли може да има и навитаци :).

Потребителски аватар
teou
Site Admin
Контакти:

Мнение от teou » 19 май 2020 20:23

Аз съм от дир/топ/хит поколението, демек 30+, ама днешната младеж май само тубата фейса и инстаграм знае. Не са ги и чували според мен, даже сигурно и датата и гювеча. Нали гледам в дира форума преди колко години умря...

Отговори